Melu detektors: Vai Edvīns Šnore saka patiesību?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

“Latvijā kopš 2009.gada, tātad kopš “Vienotība” ir pie varas, Krievijas pilsoņu skaits pieaudzis par 60%,” tā 22.augustā intervijā žurnālam "Sestdiena" sacīja Nacionālās apvienības politiķis Edvīns Šnore. Pārbaudījām šo apgalvojumu lsm.lv, pieci.lv un pētniecības centra "Re:Baltica" kopprojektā "Melu detektors", skaties video!

Lai gan Nacionālās apvienības politiķis, režisors Edvīns Šnore nav kļūdījies faktos, taču reālā situācija varētu būt nedaudz savādāka, ja būtu zināms, cik Latvijas iedzīvotāju - gan pilsoņu, gan nepilsoņu - slēpj faktu par Krievijas pilsonības iegūšanu.

Ja 2009.gada sākumā Latvijā dzīvoja 30 328 cilvēki ar Krievijas pasi, tad šā gada sākumā - jau 48 873 (Iedzīvotāju reģistra dati). Tas ir par 13 258 jeb 61% vairāk. Jaunākie dati liecina, ka pēdējā pusgada laikā Krievijas pilsoņu skaits pieaudzis jau līdz 51,5 tūkstotim (Iedzīvotāju reģistra dati).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vienlaikus nav zināms, par cik lielāks būtu šis skaitlis, ja pieskaitītu tos, kas ir Latvijas pilsoņi, bet slēpj Krievijas pilsonību. Bet vēl jo vairāk, ja pieskaitītu tos nepilsoņus, kas noklusējuši jauno valstspiederību.

Kopš šī gada maija kaimiņvalstī Krievijā stājušies spēkā likuma grozījumi, kas būtiski vienkāršo Krievijas pilsonības piešķiršanu. Īpaši tiem, kuri paši vai viņu radinieki dzīvojuši bijušās PSRS teritorijā. Tātad - arī Latvijas iedzīvotājiem. Galvenokārt Latvijas nepilsoņiem tiek piedāvāts saņemt Krievijas pilsonību. Turklāt privāti starpnieki gatavi nodrošināt arī jebkurus dokumentus, kā arī izziņas no jebkura Krievijas vai bijušās Padomju Savienības arhīva. Šis pakalpojums pieejams arī citu tautību Latvijas pilsoņiem. Lai gan likums liek ziņot par citas valsts pilsonības saņemšanu, ne visi to dara.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti