Sadaļas Sadaļas

Atvērtie faili

#01 "airBaltic" krīze: Ko Latvijas ekonomikai nozīmē uzņēmuma dīkstāve

Atvērtie faili

#03 Jaunais normālais jeb dzīve pēc Covid-19 pandēmijas izraisītās ārkārtas situācijas

#02 Kāpēc ārstniecības iestādes kļuvušas par Covid-19 perēkļiem?

Latvijas Radio: Pašizolācijas prasību nav ievērojis NMPD Operatīvās vadības centra darbinieks

Pēc 12.marta, kad Latvijā tika izsludināta ārkārtējā situācija saistībā ar Covid-19 izplatīšanos, vismaz viens Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Operatīvās vadības centra darbinieks nav ievērojis prasību pašizolēties pēc atgriešanās no ārvalstīm, liecina Latvijas Radio rīcībā esoša neoficiāla informācija.

Saslimušie arī palīdzības dienestā

Marta beigās kļuva zināms, ka 12 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Operatīvās vadības centra darbinieki ir inficējušies ar Covid-19. Tie ir cilvēki, kuri atbild zvanītājiem uz 113, lai lūgtu mediķu palīdzību. Sākotnēji izskanēja versija, ka inficēšanās saistīta ar svinībām, kurās pensijā pavadīta kāda darbiniece.

Dienesta vadītāja Liene Cipule Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” gan to noliedza: “Tā versija nav ticama, jo pirmais gadījums, ko mēs konstatējām, kad šī kundze gāja pensijā, nebija. Viņas dežūra bija vēl vairākus datumus iepriekš. Tāpēc mēs nevaram teikt, ka šai pavadīšanai pensijā ir kāds sakars ar saslimšanu. Jāsaka, ka laikā, kad notika šī darbinieces pavadīšana, mums nebija nojausmas, ka mūsu vidū varētu būt kāds darbinieks, kurš ir inficējies ar jauno vīrusu.”

Un tomēr tas ir pretrunā ar paša dienesta un Veselības ministrijas galvenā infektologa Uga Dumpja aicinājumu pandēmijas laikā darba vietā ar kolēģiem tortes neēst un ballītes nerīkot. 

Neievēroja pašizolāciju

Turklāt Latvijas Radio rīcībā ir neoficiāla informācija, ka

vismaz viens NMPD Operatīvās vadības centra darbinieks nav ievērojis prasību pēc atgriešanās no ārvalstīm pašizolēties uz divām nedēļām.

Kāds avots, kurš vēlējās palikt anonīms, Latvijas Radio raidījumam “Atvērtie faili” izstāstīja, ka šī disciplīna dienestā nav tikusi ievērota.

Lai aizsargātu avotu, viņa stāstīto ierunā radio kolēģe: “No Operatīvās vadības centra kolektīva kāds darbinieks bija aizbraucis uz ārzemēm atvaļinājumā, atgriezās no ārzemēm un uzreiz nāca uz darbu. [Pabija] kaut kādā kūrortā. Bet, cik es zinu, mediķi ir tādi ar biezu ādu - gan pret sevi, gan citiem. Jo viņi ar savu pieredzi visu ir izbaudījuši un domā, ka tā ir kaut kāda kārtējā slimība.”

Turklāt kolēģi par to esot zinājuši.

Darbiniece no ārzemēm atgriezusies, kad Latvijā jau bija izsludināta ārkārtējā situācija. Reisi, ar kuriem varēja atgriezties, vēl notika, bet sabiedrību jau aicināja pēc ārzemju ceļojumiem palikt mājās.

“Bija sapulce pie direktores, kurā paziņoja, ka ir inficējušies. Nu jā, tā var teikt, ka tas [ka bija ceļojuši] tiek slēpts. Sabiedrībai ir tā jārīkojas, bet paši... Un zvanu centrā ir svarīgi, tur visiem jābūt ierindā,” stāsta Latvijas Radio avots.

Slimi 26, karantīnā 53 darbinieki

Pēc šī gadījuma administrācijai pateikts turpmāk strādāt no mājām. Iedoti datori. Mājās strādā arī tie, kuri nav kontaktā ar Operatīvās vadības centru. Telpas dezinficētas. 

“No tiem, kas saslimuši, es nevienu nezinu, kas ir ārzemēs bijis. Ja man tāda informācija nav iedota, tad man darbinieki to ir noklusējuši. Bet es nepieļauju tādu situāciju, es domāju, ka visi ir godīgi runājuši. Mums bija situācija, ka tajā brīdī, kad atgriezās cilvēks no Ēģiptes, šī valsts nebija iekļauta riska valstu sarakstā. Viņa tika iekļauta nedēļu vēlāk. Mums bija neliels samulsums, ko darīt ar šo situāciju, jo cilvēks jau bija strādājis vairākas dežūras. Ņemot vērā, ka viņš bija nostrādājis un nebija saslimis, arī nekādi īpaši mēri netika pieņemti, jo tas 14 dienu periods bija beidzies,” atklāj NMPD vadītāja Liene Cipule.

NMPD kopumā ar Covid-19 saslimuši 26 darbinieki, bet karantīnā atrodas 53 darbinieki.

Kā tas darbu ietekmē? “Ņemot vērā, ka mums ir 3500 darbinieki, brigāžu darbu tas nekā neietekmē. Attiecībā uz Operatīvās vadības centru, kā saprotiet – ja nav sūdzību, ka nevar sazvanīt 113, tas nozīmē, ka arī tiekam ļoti labi galā. Mums ir alternatīvais risinājums, kas atrodas Daugavpilī. Uz turieni uz vairākām dienām tika pārvirzīts viss darbs,” stāsta Cipule.

Saslimis arī kāds NMPD ārsta palīgs Latgales reģionālajā centrā, kā arī ārsta palīgs Zemgales reģionālajā centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt