Krievijas politologs: Putins pastrādājis ne tikai noziegumu, bet arī lielu muļķību

"Manuprāt, Putins saprot, ka [kaujas laukā] iet slikti, bet viņš arī saprot, ka apturēt procesu ir vēl sliktāk. Tāpēc viņš spiedīs, cik spēs. Un šajā ziņā no viņa maz kas ir atkarīgs. Karam ir sava loģika, to nevajadzēja sākt. Taču, ja reiz sācis, tad līdz kodolbumbai. Un tā ir galvenā problēma, par kuru domā Rietumi: vai viņš no platajām biksēm izvilks kodolbumbu, vai arī nespēs izvilkt," intervijā Rus.lsm.lv raidījumam "TČK" ("ТЧK") sacīja Krievijas politologs Dmitrijs Oreškins.

"Domāju, ka [karš Ukrainā] ir process, kā saka fiziķi, ar raksturīgu laiku, kas mērāms vismaz mēnešos. Man šķiet, ka karš nebeigsies tik ilgi, kamēr vienai no pusēm neizsīks resursi karošanai – cilvēku, tehniskie, munīcijas, finanšu, prāta resursi. Un tad sākas rūpes par pamieru, līgumiem un tā tālāk.

Taču galvenais arguments ir situācija kaujas laukā. Tā kā Vladimirs Putins zaudēt nekādi nedrīkst, viņam no šī stāsta jāizkļūst ar augsti paceltu galvu, kā uzvarētājam. Nav svarīgi, tā var nebūt īsta uzvara, taču tai jāizskatās kā uzvarai. Un, protams, tagad tādas uzvaras izjūtas nav. Un, protams, viņš mēģinās uzbrukt. Un atkarībā no tā, cik sekmīgi Ukraina pretojas, šis process turpinās.  

Ja Putinam būtu izdevies ieņemt Kijivu šī stāsta sākumā, karš jau būtu beidzies. Tomēr, pateicoties Ukrainas aizstāvju vīrišķībai, tas turpinās. Un, domāju, ieilgs. Jo Ukraina karo vīrišķīgi, karo kvalificēti, un pārlauzt tai mugurkaulu nekādi neizdodas. Bet atkāpties Putins nedrīkst, jo viņam pārlauzīs mugurkaulu viņa paša piekritēji jau Maskavā," uzskata eksperts.

Pēc Oreškina domām, militārā spēka ziņā Krievija vismaz pieckārt pārspēj Ukrainu: pēc militārajiem izdevumiem Krievija ir piektajā vietā pasaulē. Ukrainas līderu sarakstā nav, taču tai aktīvi palīdz citas valstis, kas ar katru nedēļu piegādā aizvien vairāk ieroču, tieši tāpēc, ka tā nikni pretojas Krievijas agresijai.

Un Ukraina pretosies ilgi, uzskata politologs:

"Pēc manām domām, manas valsts prezidents ne tikai pastrādājis noziegumu pret cilvēci, kara noziegumus, bet arī milzīgu muļķību. Viņš vienkārši pārvērtējis savu spēku un pārāk zemu novērtējis spēku, kāds ir nicinātajiem Rietumiem, kuri viņam tik ļoti nepatīk. Izrādās, ka večukā ir daudz asiņu un šis večuks pretojas, un kā vēl!...

Domāju, ka [ieroču] piegādes [no Rietumiem Ukrainai] palielināsies. Ne tāpēc, ka Rietumiem tik ļoti nepatīk Krievija, kā mums stāsta pa televizoru, bet tāpēc ka, lai arī no kuras puses neskatītos, ir nepārprotami skaidrs, ka noticis agresijas akts, okupācijas akts. Kaujas nenotiek Krievijas teritorijā, nosaukt tās par "aizsardzību" necelsies mēle nevienam, izņemot Krievijas propagandistus. Nosaukt to par "īpašo operāciju" mēle neceļas pat viņiem, jo karš ir karš. Jo "īpašā operācija" – tās ir trīs četras dienas, varbūt nedēļa, varbūt divas. Bet ne milzīgi zaudējumi, kas mērāmi tūkstošos, un ne nogremdēts Melnās jūras flotes flagmanis."  

Pēc analītiķa domām, nav iemesla apgalvot, ka Krievija karo ar NATO.

"Vaidi par to, ka Krievija ir spiesta karot ar NATO, man šķiet netaisnīgi un neattaisnoti no loģikas viedokļa. Neviens NATO karavīrs Krievijas teritorijā nav kāju spēris. Un arī NATO bruņotie spēki karadarbībā Ukrainā nepiedalās, un es ļoti šaubos, ka tur piedalās pat NATO instruktori. Tas, ka Ukraina karo ar NATO ieročiem, ir pilnīgi cits jautājums. Bet kāpēc gan ne? Ja jūsu valstij ir uzbrukts, jūs meklējat jebkādu bruņojumu pie jebkāda bloka… Starp citu, vismūsdienīgākās bruņojuma formas NATO piesargās dot Ukrainai," piebilda Oreškins.

"Putins gatavojās atsviest NATO līdz 1997. gada robežām, bet rezultātā NATO dabūs Somiju un Zviedriju. Rezultātā viņš dabūs lielāku [NATO] militāro kontingentu tajā pašā Latvijā. Jebkurš Vladimira Putina režīmam kaimiņos esošas valsts vadītājs vispirms aizdomāsies, kā parūpēties par savu drošību," sacīja politologs.

VIDEO: Krievijas politologs Dmitrijs Oreškins intervijā Rus.lsm.lv raidījumam "TČK" ("ТЧK") (Krievu valodā).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt