Kā ar Covid-19 slimo prezidenti, premjeri un prinči

Latvijas prezidents Egils Levits, kurš ceturtdien tika oficiāli atzīts par inficējušos ar koronavīrusu, nonācis plašā citu ar Covid-19 slimojušo valstu un valdību vadītāju kompānijā. Levitam, kurš pavasarī tika vakcinēts, ir viegli simptomi, tomēr ne visiem viņa kolēģiem tā paveicies. Rus.lsm.lv apkopoja vairākas “slimības vēstures”.

Monako firsts Albērs II kļuva par pirmo valsts vadītāju, kas inficējies ar koronavīrusu. Par analīzes pozitīvo rezultātu tika paziņots 2020. gada 19. martā – astoņas dienas pēc tam, kad Pasaules Veselības organizācija bija oficiāli pasludinājusi pandēmiju.

Monako firsts Albērs II. 2020. gada 19. jūnijs

Desmit dienas iepriekš firsts bija apmeklējis publisku pasākumu. Monako galma paziņojumā tika vēstīts, ka prinča veselības stāvoklis neizraisa satraukumu – viņš pašizolējies, turpina strādāt un sazināties ar valdību, tomēr aicina Monako tautu ievērot drošības pasākumus un ierobežot kontaktus ar citiem cilvēkiem līdz minimumam. Tobrīd Monako bija atklāti tikai deviņi Covid-19 gadījumi. Pēc divām pašizolācijas nedēļām 62 gadus vecais monarhs (šeit un turpmāk minēts vecums, kāds bijis inficēšanās brīdī) tika atzīts par izveseļojušos, un ārsti atļāva princim pārtraukt karantīnu.

Princis Čārlzs. 2020. gada maijs

Britu troņmantnieks princis Čārlzs apmeklēja to pašu pasākumu, kuru Albērs II, un arī inficējās. Par saslimšanu tika oficiāli paziņots 2020. gada 26. martā. Pēc 71 gadu vecā Čārlza teiktā, viņš “viegli ticis cauri” – simptomi bijuši vāji, un pēc septiņu dienu karantīnas karaliskās ģimenes muižā Skotijā tie pilnībā beigušies. 2021. gada februāra sākumā princis un viņa laulātā draudzene tika vakcinēti pret Covid-19, bet agrāk, janvārī, tika sapotēta karaliene Elizabete II un viņas vīrs princis Filips.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons. 2021. gada 28. janvāris

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pārslimoja Covid-19 vidēji smagā formā – viņam bija vajadzīga hospitalizācija un skābekļa aparāts. Par “nenozīmīgiem” simptomiem un testa pozitīvo rezultātu Džonsons paziņoja 2020. gada 27. martā. Viņš bija iecerējis atrasties pašizolācijā Dauningstrītā un turpināt pildīt savus pienākumus. Tomēr nedēļu vēlāk 55 gadu vecā premjera stāvoklis bija pasliktinājies tik tālu, ka 6. aprīlī viņš bija jāhospitalizē. Gandrīz trīs diennaktis viņš pavadīja intensīvās terapijas palātā. Džonsons atsāka pildīt valdības vadītāja pienākumus 27. aprīlī. Viņa līgava Kerija Simondsa, kura bija bērna gaidībās, arī inficējās, taču pārslimoja viegli un 29. aprīlī viņai piedzima dēls, kura veselības stāvoklis bija labs. Britu premjers kameru priekšā tika sapotēts ar “AstraZeneca” vakcīnu 2021. gada 19. martā un aicināja līdzpilsoņus sekot viņa piemēram.

Krievijas premjerministrs Mihails Mišustins. 2021. gada 14. aprīlis

Krievijas premjerministrs Mihails Mišustins koronavīrusa testa pozitīvo rezultātu saņēma 2020. gada 30. aprīlī. Premjers, kuram tolaik bija 54 gadi, tika ārstēts slimnīcā un atsāka pildīt pienākumus 19. maijā.

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans paziņoja par inficēšanos ar koronavīrusu 2020. gada 1. jūnijā, savā 45. dzimšanas dienā. Viņš pieļāva, ka inficējies sanāksmes laikā – no oficianta, kurš pasniedzis dzērienus. Vēlāk oficiantam patiešām tika atklāts koronavīruss. Simptomu Pašinjanam nebija, un viņš nolēma, ka viņam vajadzīgs tests tikai tāpēc, ka gatavojās apmeklēt bruņoto spēku daļas. Nedēļu premjers strādāja no mājām, bet jau 9. jūnijā paziņoja, ka viņam un viņa ģimenes locekļiem analīžu rezultāti bijuši negatīvi.

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans. 2021. gada 21. jūnijs

Hondurasas prezidents Huans Orlando Ernandess apstiprināja, ka ir inficējies ar koronavīrusu, televīzijas uzrunā 2020. gada 16. jūnijā. Pozitīvas izrādījās arī analīzes viņa sievai un diviem palīgiem. Pēc divām dienām simptomi kļuva nopietnāki (apgrūtināta elpošana, nespēks) un Ernandess tika aizvests uz slimnīcu, kur pavadīja 16 dienas. Viņš saņēma praktiski visus preparātus, ar kuriem tolaik mēģināja ārstēt Covid-19, – podagras zāles kolhicīnu, pretiekaisuma līdzekļus, tocilizumabu, pretparazītu preparātu ivermektīnu, antikoagulantus un hidroksihlorohīnu. Ernandesa sieva pašizolējās mājās, viņas slimība noritēja bez simptomiem.

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru. 2021. gada 12. oktobris

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru par inficēšanos paziņoja 2020. gada 7. jūlijā. Ar skeptisku attieksmi pret pandēmiju pazīstamais 65 gadus vecais prezidents pavadīja karantīnā apmēram trīs nedēļas. Drīz pēc izveseļošanās viņam slimnīcā veica nierakmeņu operāciju, taču viņš to “norakstīja” nevis uz sarežģījumiem pēc Covid-19, bet “uz vecumu”. Bolsonaru ir skeptiska attieksme arī pret vakcināciju – nesen viņš paziņoja, ka pats gatavojas vakcinēties tikai pēc tam, kad poti būs saņēmis pēdējais brazīlietis.

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko, pēc viņa paša teiktā, “pamanījies” izslimot Covid-19, esot “uz kājām”, tas ir, bez simptomiem, un pat to neesot pamanījis. Par to, ka inficējies un izslimojis, viņš uzzinājis no saviem ārstiem un par to paziņoja 2020. gada 28. jūlijā.

Donalds Tramps Voltera Rīda militārajā hospitālī. 2020. gada 3. oktobris.

ASV prezidents Donalds Tramps par to, ka inficējies ar koronvīrusu, uzzināja 2020. gada 1. oktobrī, priekšvēlēšanu kampaņas karstumā. Iepriekš Tramps konsekventi atteicās valkāt masku un ievērot distanci. Saslima arī prezidenta laulātā draudzene Melānija, bet vēlāk – arī viņu dēls. Trīs dienas prezidents pavadīja slimnīcā un 5. oktobrī atgriezās Baltajā namā. Prezidents Tramps un pirmā lēdija tika vakcinēti pret Covid-19 2021. gada janvārī – tikai dažas dienas iepriekš, pirms atstāja Balto namu. Nesenā intervijā Tramps paziņoja, ka sapotēts ar “BioNTech”/”Pfizer” vakcīnu, lai gan būtu bijis mierā arī ar jebkuru citu.

Polijas prezidents Andžejs Duda saslima ar Covid-19 2020. gada 23. oktobrī. Tajā laikā valstī bija rekordliels jaunu inficēto skaita pieaugums – līdz 12 tūkstošiem jaunu gadījumu dienā. Pirms tam Duda bija divu dienu vizītē Kijevā un Odesā, kur tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. Slimības gaita Polijas prezidentam bija viegla – pēc viņa teiktā, bijuši tikai nebūtiski simptomi un vairākas dienas – nedaudz paaugstināta temperatūra. Pēc divām nedēļām, 5. novembrī, Duda atsāka pildīt pienākumus, jo koronavīrusa analīzes viņam divas reizes pēc kārtas bija negatīvas.

Bulgārijas premjerministrs Boiko Borisovs saņēma negatīvu koronavīrusa analīzes rezultātu 2020. gada 25. oktobrī un par to pavēstīja sociālajā tīklā “Facebook”. Pirms tam 61 gadu vecais premjers vairākas dienas jutās slikti, taču pirmajam testam bija negatīvs rezultāts. Pēc divu nedēļu ilgas ārstēšanās mājās un attālinātā darba Borisovs paziņoja, ka izveseļojies.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. 2021. gada 2. marts

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis par inficēšanos ar koronavīrusu sociālajā tīklā “Facebook” ierakstīja 2020. gada 9. novembrī, kad valstī bija koronavīrusa pandēmijas uzliesmojuma maksimums. Lai gan viņam nebija nopietnu simptomu, mediķi ieteica ārstēties slimnīcā. Zelenska palātā bija kabinets, kurā prezidents varēja vadīt sanāksmes, kā arī Zelenskim bija pieejami speciālie sakaru līdzekļi. Par negatīvu koronavīrusa testu un izveseļošanos Zelenskis paziņoja 23. novembrī. Prezidenta laulātā draudzene Olena izslimoja Covid-19 2020. gada jūnijā. 2021. gada marta sākumā Ukrainas prezidents tika sapotēts ar vakcīnu “Covishield” – “AstraZeneca” vakcīnas Indijas variantu.

Francijas prezidentam Emanuelam Makronam Covid-19 tika diagnosticēts 2020. gada 17. decembrī – pēc tam, kad bija parādījušās pirmās saslimšanas pazīmes. Pēc tam Makrons pašizolējās, pārcēlās uz ārpilsētas rezidenci Versaļā un no turienes vadīja valsti attālinātā režīmā. Slimības gaita Francijas prezidentam bija diezgan viegla – galvassāpes, sauss klepus, nogurums. Dienu pirms Ziemassvētkiem Elizejas pils paziņoja, ka Francijas prezidenta veselības stāvoklis uzlabojies un no 25. decembra viņš varēs pārtraukt izolāciju. Prezidents un viņa sieva tika vakcinēti pret koronavīrusu 2021. gada 31. maijā, par ko viņš pavēstīja tviterī, aicinot līdzpilsoņus nevilcināties ar potēšanos.

Tanzānijas prezidents Džons Magufuli. 2020. gada 29. augusts

Tanzānijas prezidents Džons Magufuli nomira 2021. gada martā 61 gada vecumā – pēc oficiālās versijas, sirds nepietiekamības dēļ, bet pēc opozīcijas sniegtās informācijas, ar Covid-19. Kopš 2020. gada aprīļa valsts nepubliskoja datus par inficēšanos ar koronavīrusu. Magufuli ne reizi vien paziņoja par to, ka koronavīrusa Tanzānijā nav, tāpēc nav nepieciešamības pēc karantīnas, maskām un citiem aizsardzības pasākumiem. Viņš arī neuzskatīja par vajadzīgu iepirkt vakcīnas un ieteica līdzpilsoņiem ārstēties ar lūgšanām un zālītēm.

Argentīnas prezidents Alberto Fernandess saslima 2021. gada 3. aprīlī. Kā paziņoja viņa ārsti, viņš Covid-19 izslimojis viegli, jo bijis potēts ar Krievijas vakcīnas “Sputņik-V” divām devām. 62 gadus vecajam prezidentam bija nenozīmīgi simptomi – temperatūra 37,3 un vieglas galvassāpes. Pēc pašizolācijas perioda 14. aprīlī tika atzīts, ka Fernandess ir izveseļojies.

Latvijas prezidents Egils Levits pozitīvu polimerāzes ķēdes reakcijas analīzes rezultātu saņēma 14. oktobrī. Tiek ziņots, ka 66 gadus vecais prezidents jūtas labi. Pavasarī Levits tika sapotēts ar “AstraZeneca” vakcīnas divām devām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti