De Facto

Būvuzņēmēju Martinsonu notiesā par mēģinājumu izkrāpt naudu

De Facto

Politiķi veido savas mediju platformas

Jūrmalas attīstības plānā «uzlabo» pilsētas mēra zemes gabalu

Jūrmalas attīstības plānā «uzlabo» mēra Trukšņa zemes gabalu

Jūrmalas pilsētas attīstības plānā daudzu izmaiņu starpā paslēpts mēģinājums krietni paplašināt apbūves iespējas domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim (ZZS) piederošajā īpašumā. Truksnim pieder priežu parka apbūves gabals, kurā atļauta viena savrupmāja, taču izmaiņas plānojumā tur pavērtu iespēju daudzdzīvokļu un rindu māju celšanai, ziņo LTV raidījums “De facto”. 

Trīsarpus tūkstoš kvadrātmetru lielu zemes gabalu Valteros, Puķu ielā 71, Jūrmalas domes priekšsēdētājs nopirka 2012.gadā no bankas par 100 tūkstošiem eiro. Naudu ņēma no uzkrājumiem.

Zonējuma uzlabošana pašam mēram piederošā zemes gabalā izceļas ar īpašu nekaunību. Pieredzēts, ka politiķi pieņem radiem vai draugiem labvēlīgus lēmumus, taču šoreiz domes priekšsēdētājs bija iecerējis “paša rokām” nobalsot par vērtības celšanu savam īpašumam.  

Jūrmalas mēram Gatim Truksnim piederošs zemes gabals tiek veidots par savrupmāju rajona centru.

Pašvaldības sagatavotais attīstības plāns paredz uz mēram piederošas zemes atļaut daudz lielākas apbūves iespējas, nekā daudziem kaimiņiem blakus. Iespējams, ka pilsētas galva tur bija tiešām sadomājis būvēt apkaimes pārtikas veikaliņu vai tomēr ko brangāku – rindu mājas vai dzīvokļus, secināja LTV raidījums “De facto”.

Gatavojot izmaiņas pilsētas plānā, mēram piederošais zemes gabals no gaiši zaļa iekrāsots rozā, proti, priežu parks pārtaps “Jauktā centra apbūves teritorijā”. Domes dokumentos minēts, ka šādu zonējumu nosaka divos gadījumos - tur, kur vēsturiski bijis plašs zemes izmantošanu spektrs un  vietās, kas kalpo par apkaimes centru. Apšaubāmi, ka priedēm aizaugušais gabals šīs pazīmēm kvalificējas.

Izmaiņas ļautu vietā, kur tagad Truksnis nedrīkst ierīkot pat sakņu un augļu dārzu, būvēt 12 metru jeb 2,5 stāvu augstumā visdažādākos objektus. Savrupmāju rajonā ir vēl daži šādi gabali, kuros līdzīgi atļauta daudzveidīgāka apbūve, taču tajos plašākas iespējas bija jau līdz šim.

“Nē, tas galīgi tā nav,” Truksnis atbild uz jautājumu, vai izmaiņas ir domātas personīga labuma gūšanai.

Sarunas laikā ar “De facto” mērs apsola, ka sev labvēlīgās izmaiņas izslēgs no plāna: “Principā, lai noņemtu jebkādas šaubas, es varētu ierosināt par to nebalsot vai rosināt izņemt to ārā, lai atstātu, kā tas ir [pašlaik].” 

Truksnis apgalvo, ka zonējuma maiņa “likās loģiska”, jo blakus zemes gabalam, kas ir veca ražošanas teritorija, ir plašākas apbūves iespējams nekā viņam. Truksnis gan noliedz, ka pats būtu rosinājis izmaiņas. Uz zemes vēlas celt vienīgi savrupmāju, būvvaldē saskaņojis projektu, bet darbus nav sācis.

Pilsētas attīstības plāna pavadošajos dokumentos, kur uzskaitīs, kādi priekšlikumi, par kuriem zemes gabaliem un kad no jūrmalniekiem saņemti, par zonējuma maiņu Puķu ielā 71 nekas nav atrodams. 

Jūrmalas plāna grozījumus izstrādāja privāta kompānija “Grupa93”. Tās pārstāve rakstiskā atbildē skaidroja, ka katrā apkaimē vajag pakalpojumu centru, piemēram, ikdienas preču veikalu. “Līdz ar to plānotāju priekšlikums ir Ausekļa ielas vidusdaļā, ielas malā visā kvartāla garumā starp Puķu ielu un Dārzu ielu noteikt jauktas apbūves teritoriju. Nevērtējām īpašumu piederību, bet gan skatījāmies zonējumu kopsakarībās – kādas funkcijas nākotnē cilvēkiem varētu būt nepieciešamas,” raksta “Grupas93” pārstāve.

Truksnis gan apgalvo, ka neko citu kā savrupmāju nav plānojis tur celt, arī dzīvokļus nē. “Nē, protams, ka nē,” saka mērs.

Pēc “De facto” intereses pašvaldības pilsētplānotāji piektdien, 25.septembrī, uzdeva “Grupai93” saglabāt Trukšņa īpašumam esošo savrupmājas zonējumu. Uz plāna otrās redakcijas apspriešanu gada nogalē izmaiņas tikšot izņemtas ārā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti