De Facto

Prokurors J.Krūmiņa saziņā ar tiesnesi saskata vien mājienu par kukuli

De Facto

Azartspēļu organizētāji atkarību ārstēšanai ziedo maz

Hokeja skolā «Rīga» no audzēkņiem naudu iekasē arī biedrība

Hokeja skolā «Rīga» iekasē mīklainu papildmaksu; ir arī drošības pārkāpumi

Hokeja skola “Rīga” ir vienīgā vieta, kur ar valsts un pašvaldības atbalstu jaunieši var apgūt hokeja prasmi, taču audzēkņu vecākiem papildus ir jāmaksā arī kādai biedrībai – tā ik gadu iekasē teju 200 000 eiro. Par to ziņo LTV raidījums “De facto”. 

LTV skaidro, ka hokeja skola “Rīga” ir vienīgā pašvaldības izglītības iestāde, kur jaunieši var apgūt hokeja prasmi. Rīgas domē ik gadu skolai atvēl aptuveni 700 000 eiro, vēl teju 100 000 piešķir valsts.

Taču ik mēnesi no bērnu ģimenēm naudu iekasē ne tikai skola, bet arī kāda biedrība ar nosaukumu “Hokeja attīstībai”. Viens no jauno hokejistu vecākiem, lūgdams saglabāt anonimitāti, pastāstīja Latvijas Televīzijai, kā tieši strādā biedrība: “Skolā ir izveidota biedrība hokeja attīstībai, un katrs no vecākiem iemaksā ik mēnesi tur 60 eiro, sākot tās nodarbības summa bija mazāka, bet katru gadu tā paceļas apmēram par 20 eiro. Atskaites ir neskaidras, un mēs nevaram ne kontrolēt, ne arī ietekmēt šīs naudas plūsmas.”

“De facto” ir pieejams līgums, ko biedrība “Hokeja attīstībai” noslēdz ar vecākiem. Tajā minēta ne tikai summa, kas jāpārskaita katru mēnesi, bet arī soda sankcijas – piemēram, ja vecāks nepilda saistības pret biedrību, tā var ieteikt izslēgt bērnu no hokeja skolas.

Sarunā ar LTV gan skolas vadība, gan biedrības valde skaidro, ka šādu gadījumu nekad nav bijis, tikmēr Izglītības kvalitātes valsts dienests plāno veikt skolā pārbaudi.

Hokeja skolas “Rīga” direktora vietnieks Jānis Neikšāns sarunā ar “De facto” skaidro:  “Šis līgums ir brīvprātīgs, es to nevaru komentēt. Es tiešām nekontrolēju šādus jautājumus, es pat nezinu, kas līgumā ierakstīts."

“De facto” publicē arī skolas ledus hallē uzņemtu video, kur ir redzams, kā, turoties aiz ledus apstrādes mašīnas vizinās, vairāki mazi bērni. Turklāt, izskatās, ka kopā ar treneri. Drošības noteikumi paredz, ka brīdi, kad uz ledus strādā šāda mašīna, bērni uz laukuma nedrīkst atrasties.

Jānis Neikšāns skaidro, ka šādu video redz pirmo reizi un tā skolā neesot ierasta prakse. Viņš arī apšauba video patiesumu. “Es nezinu, kas to ir iestudējis. Izskatās, ka tika speciāli iestudēts. Tas nav pirmais gadījums, kad pret skolu tiek izvērsta nomelnošanas kampaņa, un man ļoti nepatīkami, ka daži no mūsu pedagogiem ir iesaistīti šajā nomelnošanā.”

2 komentāri
Anonīms lietotājs 22614
Nezinu par hokeju, bet citos sporta veidos ir līdzīgi, vismaz mums ir. Acīmrezot, treneri saņem tik maz, ka vienkārši prasa no vecākiem. Jāsaprot, ka valsts tiešā veidā nefinansē (vai dara to ļoti maz) jauniešu sportu un ja gribi lai bērns nodarbojas - bez naudas neiztikt. Vecāki cilvēki, uzzinot cik man izmaksā bērna sportošana (mēneša maksa, trenera maksa, inventārs, sacensību dalību maksa, nometne) uzreiz atcerās, ka t.s. krievu laikos tas viss bija par velti. Jā, itkā jau bija, bet nometnēs ēda zivju tefteļus, ja treneris nemācēja izsist rezerves fondus un draudzēties ar pavārēm. Par ko tur runāt - krievu laikos šis tas bija par velti, bet daudz ko vispār dabūt nevarēja, nav ko atcerēties tos laikus. Tātad, ja valsts nemaksā treneriem atbilstoši kvalifikācijai, bet gribi lai bērns trenējas pie īsta trenera nevis no jotuba video - sanāk, ka ir jāmaksā. Cita lieta, vai konkrētais sporta veids saņem valsts finansējumu vai nē.
Anonīms lietotājs 22614
Un piebildīšu - skumji, ka valsts nefinasē jauniešu sportu, jo tas atsaucas uz bērnu veselību, attīstību kopumā un pēc tam arī pieagušo dzīvi. Sportisti izaug ar stipru raksturu, motivēti un pieaugušā vecumā nodarbojas ar sportu amatieru/senioru līgās, kas atkal ir izdevīgi tai pašai valstij un sabiedrībai kopumā. Mazāk tērē medicīnai, arīdzan. Protams, ka būtu tikai normāli ka jauniešu sporta sekcijās varētu nodarboties ne tikai tie, kuru vecāki var atļauties kādu lieku eiro. Jo trūcīgāk dzīvojam, jo vairāk būtu jāiegulda attīstībā.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti