Panorāma

Panorāma

Panorāma

Eirovīzijas fināls

RTAB slēdzis līgumus ar «Saskaņas» konsultantu no Vācijas

«De facto»: RTAB nauda tikusi «Saskaņas» priekšvēlēšanu kampaņas konsultantam no Vācijas

Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB), kur pirmdien, 13. maijā, līdz ar Rīgas domi notika Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktās kratīšanas, pērn bija noslēdzis vairākus līgumus ar sabiedrisko attiecību speciālistu un lobistu no Vācijas Lucu Meieru (Lutz Meyer), par Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma  "De facto" žurnālistu noskaidroto vēsta LTV raidījums "Panorāma".

LTV ziņo, ka Meieru, kurš slavens kā Angelas Merkeles priekšvēlēšanu kampaņas veidotājs 2013. gadā, bija piesaistījusi arī partija "Saskaņa" priekšvēlēšanu kampaņas veidošanai pirms 2018. gada Saeimas vēlēšanām.

RTAB bija noslēgti vairāki līgumi ar "Saskaņas" konsultanta Meiera firmām par Rīgas reklamēšanu ārvalstīs, piemēram par tūrisma semināra rīkošanu.

Līgumi ir bijuši līdz pat 50 000 eiro vērti, bet kopēja summa, ko Meiers varētu būt saņēmis no Rīgas domes nodibinājuma, – ap 300 000 eiro.

Var noprast, ka Rīgai bija jābūt popularizētai Vācijā, Zviedrijā un Spānijā – tieši šajās valstīs Meiera kompānijai ir sadarbības partneri. Taču publiski nav atrodama informācija par to, ka šajās valstīs tiešām notikušas lielas Meiera firmu veidotas Rīgas reklāmas kampaņas.

Šonedēļ kratīšanas notika ne tikai Rīgā – likumsargi viesojās arī  Meiera uzņēmumu birojos Vācijā, Spānijā, Zviedrijā. LTV zināms, ka šonedēļ saistībā ar izmeklēšanu KNAB viesojās pie "Saskaņas" arī Saeimā.

Kratīšanas notikušas arī RTAB valdes priekšsēdētājas Vitas Jermolovičas un valdes locekļa Maksima Tolstoja mājokļos.

LTV sazvanīja Meieru, taču viņš atteicās atbildēt uz žurnālistu jautājumiem un nolika klausuli. Situāciju atteicās komentēt arī atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa").

Regīna Ločmele-Luņova, kura bija RTAB valdes locekle līdz pat pērnā gada beigām, skaidro, ka neatceras sadarbību ar Meiera uzņēmumiem. "Es nevaru sniegt informāciju par nopietniem līgumiem, ja man uz rokām nav dokumentu," LTV pauda Ločmele-Luņova.

Plašāks stāsts par, kā tērēta RTAB nauda,  būs raidījumā "De facto" svētdien, 19. maijā.

KONTEKSTS:

KNAB sācis kriminālprocesu pret Rīgas domes nodibinājuma RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojās ar Valsts kontroli. Tā pirmdien, 13. maijā, paziņoja, ka divos Rīgas nodibinājumos – RTAB un "riga.lv" – trīs gadu laikā nesaimnieciski iztērēti vairāk nekā 20 miljoni eiro rīdzinieku naudas. Vēlāk KNAB paziņoja, ka RTAB amatpersonu noziedzīgo darbību rezultātā nodarīti zaudējumi ne mazāk kā 300 000 eiro apmērā.

4 komentāri
aezaurs
Nebūs tā ka lielākie "Tūristi" neaizlidos pa malu malām?
Zane Līvmane
Viss saskaņas finansējums sastāv no noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem!
Fast Master
Lūdzu visus stāstus par korupciju tulkot krievu valodā, tāpat kā Re:baltic to dara.
Anonīms lietotājs 22614
Visi viņi labi saprot latviešu valodu, katrā ziņā, pilnīgi pietiekami lai saprastu par ko ir raksts. Kā tu domā, vai nezinot valodu, ir iespējams strādāt valsts pārvaldē un vēl komunicēt ar tiem, kas viņus piesedz. Tieši otrādi - redzot milzīgās iedzīvošanās iespējas uz valsts rēķina, visi naski runā latviski - lai tikai būtu tuvāk Nilīša dāsnajai rokai.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti