Sadaļas Sadaļas

De Facto

Krievijas «maigās varas» garās rokas

De Facto

Lietuvieši: «Maximai» sveša cilvēcība

«Maxima» principi tikai «uz papīra»

«De facto»: «Maximas» melu apkopojums

Vēl pirms kāda laika, kad "Maximas" mājaslapu internetā nerotāja sēru noformējums, tajā bija atklāti kompānijas principi. Proti, viens no tiem: "mazāk runāt, vairāk darīt". Iespējams, tieši šī principa ievērošana būtu pasargājusi "Maximas" vadītāju no atlaišanas. Taču rakstītais, visticamāk, praksē pielietots netiek. Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" apkopojis spilgtākos uzņēmuma pārstāvju melus.

Meli nr. 1: "Maxima" ēka Zolitūdē tiek nomāta

Nākamajā rītā pēc traģēdijas Zolitūdē tieši ar šādu paziņojumu klajā nāca tobrīd vēl "Maxima Latvija" valdes loceklis Gintars Jasinsks. Taču G. Jasinsks tobrīd noklusēja to, ka iznomātājs ir "Maximas" grupā ietilpstošs uzņēmums: ""Maxima" nomā daļu ēkas, kuras īpašums ir sadalīts divās daļās. Tā daļa, kurā atrodas "Maxima", pieder uzņēmumam "Tineo", otrā daļa, kur notiek otrās kārtas kompleksa attīstība, kur ceļas deviņu stāvu ēka, pieder SIA "Homburg Zolitude"." Taču atklājās, ka pats G.Jasinsks bijis valdes loceklis uzņēmumā "Tineo" laikā, kad tas iegādājās veikala ēku no nekustamā īpašuma attīstītājiem "Homburg". Turklāt "Tineo" dibināts vien neilgi pirms apjomīgā darījuma.

Saskaņā ar "Lursoft" pieejamo uzņēmuma gada pārskatu par 2012. gadu, īpašuma (zemes un ēkas) kadastrālā vērtība ir 2 845 164 Ls. Tikai pāris dienu vēlāk G. Jasinsks centās atrast iemeslus, kāpēc uzreiz nebija atklājis saistību starp "Tineo" un "Maxima".

Iedomājieties, jūs jautājat, kāpēc bojā gāja cilvēki, bet es stāstu par finanšu struktūru. Vai tad tas ir tas, ko cilvēkiem būtu jāzina? Jā, mēs varējām pateikt, ka tas ir noticis caur saistītu uzņēmumu. Tālāk sekotu jautājumi par to, kas tā ir par saistīto kompāniju," - tā Jasinsks.

Meli nr. 2: Ugunsdrošības instrukcijas saskaņotas ar VUGD

Latvijas Televīzijas raidījumā "De facto" "Maxima Latvija" pārstāvis Jānis Beseris apgalvoja, ka "šī instrukcija ir saskaņota, konsultējoties ar VUGD pārstāvjiem. Viņi pēc man pieejamās informācijas 2012. gadā ir snieguši ieteikumus tās uzlabošanai, tas arī tika izdarīts".

Tomēr dienests to noliedz. Uzņēmumiem iekšējie dokumenti nav jāsaskaņo ne ar glābšanas dienestu, ne ar kādām citām valsts vai pašvaldības iestādēm.

Pāris dienu vēlāk G.Jasinsks laboja kolēģa izteikumus, norādot: "Atvainojos visiem ugunsdzēsējiem par to, ka mēs teicām, ka mūsu instrukcijas ir ar viņiem saskaņotas."

Meli nr. 3: Cilvēki pēc trauksmes signāla uzreiz nav jāevakuē

Uz "De facto" jautājumu par to, "vai tiešām cilvēki pēc trauksmes signāla uzreiz nav jāevakuē un to paredz "Maxima" instrukcija", J.Beseris atbildēja, ka "no sākuma apsargam pēc instrukcijas ir jāpārliecinās, vai tiešām ir reāls ugunsdrošības apdraudējums".

Tikmēr VUGD pārstāvis Laimonis Drozdovs skaidro: "Ja Jūs dzirdat šādu tekstu, ka objekts ir jāatstāj, objekts ir jāatstāj".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt