De Facto

Krievijas «maigās varas» garās rokas

De Facto

Lietuvieši: «Maximai» sveša cilvēcība

«Maxima» principi tikai «uz papīra»

«De facto»: «Maximas» melu apkopojums

Vēl pirms kāda laika, kad "Maximas" mājaslapu internetā nerotāja sēru noformējums, tajā bija atklāti kompānijas principi. Proti, viens no tiem: "mazāk runāt, vairāk darīt". Iespējams, tieši šī principa ievērošana būtu pasargājusi "Maximas" vadītāju no atlaišanas. Taču rakstītais, visticamāk, praksē pielietots netiek. Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" apkopojis spilgtākos uzņēmuma pārstāvju melus.

Meli nr. 1: "Maxima" ēka Zolitūdē tiek nomāta

Nākamajā rītā pēc traģēdijas Zolitūdē tieši ar šādu paziņojumu klajā nāca tobrīd vēl "Maxima Latvija" valdes loceklis Gintars Jasinsks. Taču G. Jasinsks tobrīd noklusēja to, ka iznomātājs ir "Maximas" grupā ietilpstošs uzņēmums: ""Maxima" nomā daļu ēkas, kuras īpašums ir sadalīts divās daļās. Tā daļa, kurā atrodas "Maxima", pieder uzņēmumam "Tineo", otrā daļa, kur notiek otrās kārtas kompleksa attīstība, kur ceļas deviņu stāvu ēka, pieder SIA "Homburg Zolitude"." Taču atklājās, ka pats G.Jasinsks bijis valdes loceklis uzņēmumā "Tineo" laikā, kad tas iegādājās veikala ēku no nekustamā īpašuma attīstītājiem "Homburg". Turklāt "Tineo" dibināts vien neilgi pirms apjomīgā darījuma.

Saskaņā ar "Lursoft" pieejamo uzņēmuma gada pārskatu par 2012. gadu, īpašuma (zemes un ēkas) kadastrālā vērtība ir 2 845 164 Ls. Tikai pāris dienu vēlāk G. Jasinsks centās atrast iemeslus, kāpēc uzreiz nebija atklājis saistību starp "Tineo" un "Maxima".

Iedomājieties, jūs jautājat, kāpēc bojā gāja cilvēki, bet es stāstu par finanšu struktūru. Vai tad tas ir tas, ko cilvēkiem būtu jāzina? Jā, mēs varējām pateikt, ka tas ir noticis caur saistītu uzņēmumu. Tālāk sekotu jautājumi par to, kas tā ir par saistīto kompāniju," - tā Jasinsks.

Meli nr. 2: Ugunsdrošības instrukcijas saskaņotas ar VUGD

Latvijas Televīzijas raidījumā "De facto" "Maxima Latvija" pārstāvis Jānis Beseris apgalvoja, ka "šī instrukcija ir saskaņota, konsultējoties ar VUGD pārstāvjiem. Viņi pēc man pieejamās informācijas 2012. gadā ir snieguši ieteikumus tās uzlabošanai, tas arī tika izdarīts".

Tomēr dienests to noliedz. Uzņēmumiem iekšējie dokumenti nav jāsaskaņo ne ar glābšanas dienestu, ne ar kādām citām valsts vai pašvaldības iestādēm.

Pāris dienu vēlāk G.Jasinsks laboja kolēģa izteikumus, norādot: "Atvainojos visiem ugunsdzēsējiem par to, ka mēs teicām, ka mūsu instrukcijas ir ar viņiem saskaņotas."

Meli nr. 3: Cilvēki pēc trauksmes signāla uzreiz nav jāevakuē

Uz "De facto" jautājumu par to, "vai tiešām cilvēki pēc trauksmes signāla uzreiz nav jāevakuē un to paredz "Maxima" instrukcija", J.Beseris atbildēja, ka "no sākuma apsargam pēc instrukcijas ir jāpārliecinās, vai tiešām ir reāls ugunsdrošības apdraudējums".

Tikmēr VUGD pārstāvis Laimonis Drozdovs skaidro: "Ja Jūs dzirdat šādu tekstu, ka objekts ir jāatstāj, objekts ir jāatstāj".

5 komentāri
arnis
patriekt viņus no latvijas ar kājām un nomētājot ar puvušam olām .kaut gan kas no latvijas ir palicis tikai nosaukums .pārējais ir izzagts .pardots un nolikvidēts
RAITIS-
LATVIJA absoluti vissi bijusie valdibas iesedejusas ZURKAS jagaz-un lai valsti parvalda nakot praktikiem no tautas--- VALSTI viss ir acgarni---absolutas mulkibas un NEPAREIZI- ka pie trauksmes signala vel ies kads petit kai ir kjur-pa to laiku jau viss var uzspragt,jeb sagazties nami ka karsu namini-ari pats iemesla mekletajs apdrasud sevi--- ei JUS TUR BEZ SMADZENEM-EIROPA GAJEJIEM UN EIRO IEVIESEJIEM JAU SEN BIJA JAZIN STARPTAUTISKIE DROSIBAS NOTEIKUMI- 1.vismaz gada reizi praktiskas nodarbibas-iedarbojoties signalizacijai-ka tas notiek piemera UK 2.IESKANOTIERS TRAUKSMES SIGNALIZACIJAI- APSARGAM,jeb darbavietas VADOSIEM-nekavejoties 2-3 minusu laika japalidz cilvekiem atstat telpu-un jaizvada cilveki vismaz 100 m no apdraudetas vietas- 3.TIKAI TAD KAD CILVEKI EVAKUETI-JARISINA PROBLEMA SAKARA AR SIGNALIZACIJU!!!SIS VISS JAIEMACA CILVEKIEM PRAKTISKA NODARBIBA...VISMAZ GADA REIZI!!!
RAITIS
Stradaju GUERNSEY sala... jau 13 gadi.... un sadas praktiskas macibas ir absoluti ik gadu...ja nepaklausies tam jeb ignoresi-ir draudi pazaudety darbu....ta luk milie... LV tas ir optradi un nesaprotu ka tik,, augsta ranga,,vadoni musu DZIMTENE ir tik TUPI-ka to nesajedz pat logiski- vismaz evakue cilvekus-tikai tad mekle -kapec signalizacija nostrada un vairakas reizes....viss otradi-tapat ka MUSU LATVIJA VISPAR IR APGAZTA AR KAJAM GAISA VISAA JOMAAS... UN tomer peksna DOMBROVSKA DENMISIJA ari norada ka LATVIJA IR GRIMSTOS kugis no kuras varas zurkas beg-= bet tomer vini visi ir pelnijusi -but tiesati,pelnijusi ieslodzijumu-par VALSTS LATVIJA IZNICINASANU-UN NEVARDARTBIGU GENOCIDU PRET SAVU TAUTU-panakta aizbrauksana no valsts,bernu dzimstibas nav...tik vavulo -prese un tv-tie visi ir meli...mums visiem LATVIESIEM gribas majas -bet gimenem neizdzivot paslaik lv-pie algas -ko tulit pat valsts panem atpakal komunalo un ne tikai ,,,, rekinu atmaksa visu minimalo algu.... KA IZDZIVOT GIM
Verotaja
Šodien izlasiju "Diena" ka vainigajiem traģedija draud sods 4 g. Vai nav smiekligi? Par zadzibu dod vairak! Nevar atrast risinajumu ka var bargak sodit vainigus? Vai tikai ne tapec ka par naudu var atpirkties un ka tur augša visi sasieti viena mezgliņa? Ja butu gajis boja kaud 1 no "augšas" gan kompensacija viņa ģimenei butu lielaka,gan atrastos likums ka vainigos bargak sodit.
Renārs
Piekritu uz visiem 200% tā arī būtu, ja būtu cietis kāds valdošais...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti