De Facto

2. septembra «De Facto»

De Facto

Armijas nauda - Austrumu slimnīcas USG iegādei

Kaimiņa sarunas par «blēžiem» un Meroni naudu

«De facto»: Kaimiņš saņēmis naudu no Meroni, mācīts «sastrādāties ar blēžiem»

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš vairāku gadu garumā ierakstījis pats savas telefonsarunas, un tās neskaidros apstākļos noplūdušas. Daudzu privātu lietu starpā sarunās arī dzirdams, kā pašreizējais partijas “KPV LV” premjera kandidāts Aldis Gobzems mudina Kaimiņu sadarboties ar partijām, ko abi asi kritizē, lai tikai nokļūtu pie varas. Sarunas arī atklāj, ka Kaimiņš jau politiskās karjeras pirmsākumos saņēmis finansiālu labumu no Aivara Lemberga oponenta Rūdolfa Meroni cilvēkiem, ziņo LTV raidījums “De facto”.

ĪSUMĀ:

  • Gobzems māca Kaimiņam "sastrādāties ar blēžiem"
  • Gobzems: Vēlētājiem vajag nevis pārmaiņas, bet kotleti un piedzerties
  • Raidījums "Suņu būda" saņēmis naudu no Meroni darbinieka

Gobzems māca Kaimiņam "sastrādāties ar blēžiem"

Pirms Kaimiņš kļuva par Saeimas deputātu, tieši advokāts Gobzems piegādāja raidījuma “Suņu būda” vadītājam Kaimiņam jautājumus politiķiem, un tieši Gobzems vēlāk veidoja Kaimiņa politisko karjeru. Tas izriet no paša Kaimiņa ierakstītām telefonsarunām, kas nonākušas raidījuma “De facto” rīcībā.

Priekšvēlēšanu kampaņas laikā “KPV LV” līderi visai nekonkrēti izteikušies par potenciālajiem sadarbības partneriem. Biežāk dzirdamā atbilde ir sekojoša: “KPV LV” uzvarēs vēlēšanās un neveidos koalīciju pēc līdzšinējiem principiem.

Gobzems pie varas esošās partijas publiski saista ar mafiju un apgalvo, ka “mēs neveidosim valdību ar mafiju.”

Savukārt Artuss Kaimiņš “De facto” minēja, ka “mēs strādāsim jaunās partijas pret vecajām partijām vai arī jaunie deputāta kandidāti, jaunās asinis pret vecajām”.

Tomēr kāda pirms četriem gadiem Kaimiņa ierakstīta saruna atklāj, ka Gobzems mudina viņu nesmādēt varas partijas. Saruna notiek, dienu pirms politiķu atmaskotājs Kaimiņš iekļuva Saeimā no Latvijas Reģionu apvienības saraksta.

Kaimiņš: Ar ko tad lai es vienojos? Viņi [LRA] grib vienoties ar nacionālajiem.
Gobzems: Vienalga. Lai viņi vienojas ar nacionālajiem arī. 
Kaimiņš: Bet ko tad man darīt? Man jāpaceļ cepure tādā gadījumā. 
Gobzems: Kāpēc tev jāpaceļ cepure? 
Kaimiņš: Bet ja viņi sāks draudzēties ar nacionālajiem?
Gobzems: Bet nav jau citi varianti. Vienīgais reālais variants ir draudzēties ar nacionālajiem un “Vienotību”. Un vēl “zaļie zemnieki”.
Kaimiņš: Bet kā es ar Lembergu varu draudzēties? 
Gobzems: (..) Koalīcijā ta jāiet. Tad jau nav jēgas, tev vajag tikt varā iekšā. 
Kaimiņš: Man nepatīk, es varētu viņiem visiem tikai uzšaut pa seju. 
Gobzems: Nav jau citu variantu.
Kaimiņš: Kaut kā zūd viss tas uzstādījums, b**ģ.


Gobzems: Nepazūd nekāds uzstādījums. Es tev saku, tu vienkārši pakāsīsi visu labo, kas ir izdarīts. (..) Tev jāiemācās sastrādāties, arī ar blēžiem.
Kaimiņš: Vienīgais blēdis, ar ko es esmu sastrādājies, esi tu. 

Saruna ilustrē, cik svarīga Gobzemam šķiet nonākšana pie varas, neraugoties uz to, ar ko jāsēžas pie valdības galda.

“De facto” par Gobzema savulaik sniegtajiem padomiem vaicāja Kaimiņam, taču politiķis, nezinot par sarunu ierakstiem, samelojās, ka Gobzems nav mudinājis viņu sastrādāties ar varas partijām: “Es nezinu, no kurienes jums ir šāda informācija, ka Aldis Gobzems man ieteicis strādāt ar šādām vai tādām partijām. Tas neatbilst patiesībai.”

“Es viņu nekur neesmu aicinājis [iet koalīcijā], pirmkārt,” telefonsarunā ar “De facto” saka Gobzems un atbild, ka “man nebija domas tajā laikā par politiku kā par varas pārņemšanas mehānismu.”

Gobzems: Vēlētājiem vajag nevis pārmaiņas, bet kotleti un piedzerties

Pirms četriem gadiem dienu pirms vēlēšanām notikušajā sarunā Gobzems arī nāk klajā ar atklāsmi, ka Kaimiņa vēlētājiem nekādas pārmaiņas nav vajadzīgas. 

Gobzems: Man arī likās, ka cilvēkiem baigi vajag izmaiņas. Nav tā. Tā visa ir ilūzija, nevajag viņiem neko. Viņiem vienīgais sestdien ir piedzerties un ka viņiem ir kotlete. Vairāk viņiem neko nevajag.

Kaimiņš: Tā ir taisnība. Kotlete un “aļķītis”.
Gobzems: Arī tavam elektorātam.
Kaimiņš: Tur vēl smieklu deva nāk klāt, ka Kaimiņš sasmīdinās.

Neskaitāmu stundu garajās sarunās Kaimiņš ar Gobzemu pieskārās arī Gobzema politiskajai darbībai līdz kļūšanai par Kaimiņa sabiedroto. Naktī pirms politiķa Aināra Šlesera iztaujāšanas raidījumā “Suņa būda” Gobzems atklāja līdz šim publiski neizskanējušu informāciju, ka Šlesera partiju “Vienoti Latvijai” pirms tam “Saskaņas” politiķis Jānis Urbanovičs piedāvājis pašam Gobzemam startam 2013.gada Rīgas domes vēlēšanās.

Un atkal Kaimiņš samelojās, ka par šādu Gobzema sarunu ar Urbanoviču neko nezina.

“Es pirmo reizi dzirdu, ko jūs tagad sakāt. No kurienes jums šī informācija? Jūs viņu domājat pa nakti? (..) Tā nav taisnība, ko jūs runājat, vismaz es pirmo reizi to dzirdu,” saka Kaimiņš. 

Gobzems apstiprināja, ka ar Urbanoviču vienu reizi ticies: “Man ir bijušas dažādas sarunas par pievienošanos dažādām partijām, un tas iemesls ir tāds, ka es spēcīga personība esmu.” Gobzems neatklāj, kāpēc ar Urbanoviču toreiz neesot vienojies.  

“Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītājs Urbanovičs atminas, ka, uzrunājot Gobzemu, palīdzējis saviem novadniekiem. ““Vienoti Latvijai”, tie jaunie Latgales censoņi, kas atrada pēc tam ceļu pie Šlesera kunga, viņi mani kā latgalieti uzrunāja, vai nav citos novados spics, spilgts personāžs,” atceras Urbanovičs.

"Suņu būda" saņēmusi naudu no Meroni darbinieka

Šovasar “KPV LV” līderi Kaimiņš un Atis Zakatistovs iedzīvojušies nepatikšanās par, iespējams, nelikumīgi saņemtiem maksājumiem no dažādiem sponsoriem. Lietu izmeklē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Kaimiņa gadījumā ir aizdomas, ka viņa uzņēmums “Suņa būda” ilgstoši saņēmis maksājumus no apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga oponenta Rūdolfa Meroni kontrolētiem uzņēmumiem.

Kaimiņš turpina apgalvot, ka “absolūti man nekādi līdzekļi netika pārskaitīti”, taču pats deputāts telefonā ierakstījis sarunas ar tā brīža Meroni uzņēmumu darbinieku Edgaru Ciniņu. Noprotams, ka pašos sadarbības pirmsākumos 2014.gadā Kaimiņam pārskaitīti aptuveni 10 tūkstoši eiro, kad viņš gatavojis raidījumu ar Lembergu.

Vienā no sarunām Kaimiņš lūdza Ciniņu pārskaitīt nevis “desmit”, par ko bija iepriekš runājuši, bet “desmit deviņsimt”, jo viņam vēl jāsamaksā 9% nodoklis. 

No citām sarunām izriet, ka nauda tiešām pārskaitīta.

13 komentāri
Arūrs Ostrovskis
Kurš lobē LSM.LV un LTV. Interesanti pameklēt. Varbūt Defakto var izmeklēt kurš lobē Latvijas sabiedriskos mēdijus ? Atbilde ---Lembergs
Arūrs Ostrovskis
Gobzems nosauc blēžus īstajā vārdā, un Kaimiņš negrib sadarboties Lembergu. Kotletes un šnabītis mums tāpat jau bija.
Valters Bože
par MILJARDIEM parexaa, biblioteekaa, dienvidu tiltaa visi ir aizmirsushi. par A.Š. un A.Š. mafiju iipashumiem katras latvijas pilseetas domees un vispaariigi valstii neviens neuztraucas. visi uztraucas par 10 tukstoshu ziedojumu kaiminja raidijumam un par to kaadas suuda meebeles lai riit nopeerk IKEA. tupu dziivnieku valsts. padomajiet kam pieder LSM, kas razho De Facto raidijumu? peec teorijas - koaliicijai, peec buutiibas - diviem A.Š.
Anita Ozola
Kādas šausmas! Meroni mafioziku naudu /varēja vairāk/novirzījis "Suņu būdai" pašu mafioziku atmaskošanai! Viņu/valsts apzadzēju/ir daudz, tāpēc vēl joprojām efektīvs ir teiciens"turi savus draugus tuvu klāt, bet ienaidnieku vēl tuvāk"!
Li Ka
Goldbergai - tu vari pierādīt savus vārdus? Ka sarunas ir meli? Tavai zināšanai - Gobzems ir atzinis, ka sarunas ir ĪSTAS! Tā, lūk! Neapvaino citus bez pierādījumiem. Tie jau ir tavi elki no "suņu būdas", kuri jau sen ir krāpušies ar finansēm, tagad arī ir runa par Meroni naudās un vēl šis. Domā taču loģiski. Netīrs, negodīgs cilvēks nekad neko labu valstij neizdarīs.
Li Ka
Vislabāk Kaimiņu raksturo ne tikai "Vai tu zini, kas es esmu?", viņa rupjība, bet uzraksts uz KPV busiņa - "Valstij jāsāk ar sevi!". Tātad viņs pat nesaprot, kas ir valsts, ka valsts, tie esam MĒS VISI, arī Kaimiņš, arī partijas, arī es, tu un visi pārējie. Un jāmainās ir VISIEM, arī Kaimiņam arī partijas biedriem, arī man, tev utt. Valsts nav kaut kāds abstrakts, ārpus mums stāvošs veidojums! Bet pie mums jau padumjo laiku domāšana - es esmu es, bet valsts ir kaut kas mani nesaistošs, ārpus manis stāvošs. Tātad es pagaidīšu, nodokļus nemaksāšu, kamēr tu pārmainīsies un man dosi kaut kādus labumus no citu maksātiem ndokļiem.. Dievs nedod, ja tādi tiks pie varas!
Anonīms lietotājs 24564
Tur jau tā lieta, ka kūtri vēlētāji, neizlēmīgi. Tāpēc arī nevēlamie gūst virsroku. Vajag domāt un iet uz vēlēšanām.
Anita Zvaigzne Zvaigzne
Kā var Latvijas valsts TV , kuru algo nodoķļu maksātāji, izvirzīt tādus melus par KPV LV vadītājiem??? Un vēl LSM visrrakstā ierakstiet melus. Tautai nav tik loti dumja, lai nesaprastu, ko jūs ar to visu gribiet panākt! De Facto raidījums tiks iesūdzēts tiesā par privātuma konvencijas rupju pārkāpumu. Ja jūs arī noklausījāties gadiem Kaimiņa un Gobzema telefonsarunas - kas jums deva atļauju. Un nestāstiet, ka Kaimiņš pats ierakstīja sarunas un jums pasniedza uz paplātes~Tas viss ir ļaunākais murgs! VIenīgi to gan jums saku - paldies par KPV LV kārtējo neapmaksāto reklāmu. Tauta jau sen pamodusies, tam visam nav jēgas, ko jūs tagad dariet, vajadzēja cīnīties ar līdzšinējiem afēŗistiem, shēmotājiem, oligarhiem, OIK un slimības ministriju! Ek......
Valdis Bērziņš
Viss, kas vēlētājam būtu jāzina par KPV LV politisko programmu: Cilvēkiem baigi vajag izmaiņas? Nē, tā ir ilūzija, nevajag viņiem neko. Viņiem vienīgais sestdien ir piedzerties un ka viņiem ir kotlete plus Kaimiņa ākstīšanās smieklu devai. Vairāk viņiem neko nevajag.
Māris Liepiņš
Man prieks, ka Tu, Valdi, atkal te komentē. Citādi lsm komentāru sadaļu jau sāka pilnībā pārņemt kpvlv sarīdītie "sazvērestiķi".
Gints Leoke
blēži jūs visi esat ltv, zzs, vienotība - intresanti kā man jūs dēvēt? protams grūti būtu strādāt ar jums?
Elga Goldberga
Varas partijas varen nobažījušās par iespējamām pārmaiņām. Pēcpuses svilst un visi līdzekļi tiek likti lietā. Sabiedrisko mediju pērkamie žurnālisti gatavi zem tendenciozas melu mērces pasniegt jebko, ko kakla kungi liek! Uzjautrinoši un skumji vienlaicīgi!
Anonīms lietotājs 10867
Elga pārdzīvo, bet tikmēr Gobzems: "Man arī likās, ka cilvēkiem baigi vajag izmaiņas. Nav tā. Tā visa ir ilūzija, nevajag viņiem neko. Viņiem vienīgais sestdien ir piedzerties un ka viņiem ir kotlete." :D
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti