Austrumu slimnīcas mediķiem pēc vakcinēšanās nav gultas režīms un nejūtīgas rokas

Vairāk nekā 850 cilvēki "Facebook" dalījušies ar baumām, ka Austrumu slimnīcā mediķiem pēc vakcinēšanas pret Covid-19 esot “gultas režīms ar augstu temperatūru”, nejūtīgas rokas un problēmas ar muguru. Austrumu slimnīca to noliedz – tās rīcībā neesot ziņu, ka kādam no vakcinētajiem būtu nopietni veselības sarežģījumi. Ja problēmas būtu, slimnīcā to noteikti zinātu. 

Ieraksta autore, kas regulāri izplata dezinformāciju par Covid-19, publicējusi ekrānšāviņu no kāda cita "Facebook" profila ieraksta. Lietotājas vārds ir aizkrāsots. Arī viņa avotu nenosauc, vien norāda, ka “info no man zināma cilvēka”. Ieraksts vēsta:

“Pie vakcinētajiem mediķiem tagad nemaz nevar aiziet – viņiem tagad gultas režīms ar augstu temperatūru, – vienam tirpst un kļūst nejutīgas rokas, citam pēkšņas problēmas ar muguru, un vēl jau nav zināms, kādas paliekošas sekas tam vispār būs.”

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) preses sekretāre Ilga Namniece rakstīto noliedz un norāda, ka tās rīcībā nav ziņu, ka kādam no vakcinētajiem būtu radušies nopietni veselības traucējumi. “Tā kā RAKUS faktiski visi mediķi un atbalsta dienestu personāls ir iesaistīti pacientu ārstēšanā un aprūpē, tad stacionāru klīniku un/vai nodaļu vadītāji vai virsmāsas noteikti būtu informētas, ka kādam tieši saņemtās vakcīnas dēļ būtu radušies veselības traucējumi,” pauž Namniece.

Līdz trešdienai, 6. janvārim, šajā slimnīcā bija vakcinēti 1523 cilvēki. 

RAKUS arī uzsver, ka slimnīcā tāpat kā citur vakcinēšanās ir brīvprātīga. Vakcinēšanā arī tiek ievērota noteikta procedūra. Cilvēks pirms Covid-19 vakcinēšanās iesniedz informēto piekrišanu tās veikšanai. “Tā ir veidlapa, kurā vakcinējamais sniedz ziņas par savu veselības stāvokli un alerģijām un vienlaikus – iepazīstas ar rakstiski apkopotu informāciju par vakcinācijas procesu, iespējamiem riskiem un  blaknēm, kā arī tiek aicināts ziņot Zāļu valsts aģentūrai par ikvienu veselības traucējumu, kuram par iemeslu pēc vakcinējamā ieskatiem varētu būt injicētā vakcīna,” norāda Namniece. Vakcinējamais ar parakstu uz veidlapas apliecina, ka ir informēts un iepazinies ar tajā apkopoto informāciju.

Tāpat ikvienam vakcinācijas procesa dalībniekam slimnīcā ir nodrošināta ārsta konsultācija, kurā var jautāt un pārrunāt ikvienu jautājumu par veselības stāvokli, alerģijām, kā arī to, kādi nosacījumi jāievēro pēc vakcinācijas, kādas blakusparādības ir iespējamas, kam un kā par tām ziņot. 

Pēc vakcīnas saņemšanas ikviena cilvēka veselības stāvoklis tiekot uzraudzīts vismaz 15 minūtes, lai laikus pamanītu kādus veselības traucējumus. Kā informē RAKUS, līdz šim tādi nav novēroti.

Kā zināms, vakcinēšanu pret Covid-19 Latvijā sāka 28. decembrī. Pirmie vakcīnas saņem mediķi, kuriem ir saskare ar Covid-19 pacientiem. Līdz 5. janvāra vakaram Latvijā vakcīnas kopumā bija saņēmuši 3803 cilvēki, ziņoja Nacionālais Veselības dienests. Līdz šim publiski nav izskanējusi uzticama informācija par nopietnām blaknēm Latvijā vakcinētajiem cilvēkiem. 

Secinājums: Baumām par smagām veselības problēmām RAKUS vakcinētajiem mediķiem nav nekāda pamata un pierādījumu; slimnīca noliedz, ka tādas būtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt