Amatpersonas noliedz politisku vienošanos par SM valsts sekretāra izvēli

Par jauno Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāru pirmdien tika apstiprināts līdzšinējais ministra padomnieks Kaspars Ozoliņš. Viņš tiek saistīts ar tā saucamo „Olšteina sešinieku” jeb neatkarīgo Saeimas deputātu grupu, kura koalīcijā ir uzņēmusies līdzatbildību par SM. Jau ziemā kuluāros izskanēja versija, ka Ozoliņa apstiprināšana valsts sekretāra amatā ir daļa no politiskās vienošanās. Tādēļ viņa uzvara konkursā uz šo amatu liek apšaubīt konkursa norisi.

Bez jebkādām diskusijām dažu minūšu laikā valdība otrdien atbalstīja pašreizējā un iepriekšējā satiksmes ministra padomnieka Kaspara Ozoliņa kandidatūru SM valsts sekretāra amatā.

SM augstākā ierēdņa amats kļuva vakants, kad februārī par ministru kļuva iepriekšējais valsts sekretārs Anrijs Matīss. Jau tad kuluāros tika runāts par politisko vienošanos, kas paredz, ka līdz ar Matīsa apstiprināšanu ministra amatā paaugstinājumu saņems arī Ozoliņš. Tas tā arī ir noticis.

Lai gan Ozoliņš uzvarēja konkursā uz valsts sekretāra amatu, viņa vārda parādīšanās kuluāru sarunās jau krietni iepriekš liek vaicāt, vai konkurss nebija tikai formalitāte. Satiksmes ministrs Anrijs Matīss to noliedz: „Neapšaubāmi Ozoliņa kungs ir spēcīgs kandidāts. Viņam ir attiecīgas prasmes un kvalifikācija, lai ieņemtu šo amatu. Bet tas, ka speciāli viņš tiktu virzīts kaut kam, tā tas nav bijis, un nevienam tas arī nav apsolīts iepriekš.”

Arī premjers saka, ka viņam neesot informācijas par to, ka šis konkurss būtu sarunāts.

Kaspara Ozoliņa karjera satiksmes jomā sākās 2011.gada nogalē, kad toreizējais satiksmes ministrs Aivis Ronis viņu pieņēma par savu juridisko padomnieku. Kā raksta portāls pietiek.com, tas ir noticis pēc tā saucamā „Olšteina sešinieka” prasības, jo sešu neatkarīgo deputātu grupa ir uzņēmusies politisko atbildību par Satiksmes ministriju kopā ar „Vienotību”. Pirms tam Ozoliņš bija jurists Valmieras domē.

Viena no „Olšteina sešinieka” deputātiem Elīna Siliņa savulaik Ozoliņu nosauca par bērnības draugu, kurš viņu grupai palīdz saprast, kas īsti notiek ministrijā. Tomēr Ozoliņš no „olšteiniešiem” tagad publiski mēģina norobežoties: „Ziniet, es esmu pazīstams ar ļoti daudziem cilvēkiem. Un pieņemu, ka daļai no viņiem es esmu labs paziņa, ņemot vērā, ka mana darbība visu laiku ir bijusi publiskajā vidē. Un, ja kāds par mani labi izsakās, es tikai ar to lepojos.”

Distancēties mēģina arī Saeimas deputāts Klāvs Olšteins. „Ja runā konkrēti par Valmieru, tad noteikti daudzi cilvēki arī Saeimā ir ievēlēti no Valmieras Viestura vidusskolas, sākot ar Ilmu Čepāni, beidzot ar citiem deputātiem. Te es neko nosodāmu nesaskatītu,” saka Olšteins.

Savukārt, Ozoliņš piebilst, ka konkursā uz valsts sekretāra amatu ir uzvarējis tikai tāpēc, ka spējis sevi labi parādīt. „Savai karjerai es esmu pateicīgs pats sev, ņemot vērā to, ka vairāk kā 10 gadus esmu veidojis to tieši valsts pārvaldē. Uzskatu to par atbilstošu kvalifikāciju, lai arī turpmāk darbotos valsts pārvaldē, šajā gadījumā tieši Satiksmes ministrijā,” skaidroja Ozoliņš.

Taujāts, vai saskaņos savas darbības ar „olšteiniešiem”, Ozoliņš to noliedza: „Nē, man viņas nav jāsaskaņo, es saskaņošu tikai ar ministru. Jebkuru aktivitāti mēs veiksim saskaņā ar valdības rīcības plānu, gan ministrijas prioritātēm ar mērķi nodrošināt tās lietas, ko paredz tiesību akti.”

Jaunais SM valsts sekretārs arī atzina, ka savulaik viņam tika piedāvāts kļūt par satiksmes ministru.

SM valsts sekretāra amats ir ļoti nozīmīgs, jo šī ministrija īsteno vairākus daudzmiljonu projektus, tostarp arī par Eiropas fondu naudu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt