De Facto

«Administratoru krimināllietā» iesaistītie dāsni ziedojuši partijām

De Facto

Zemes fonds zemniekus nepasargā no naudīgiem zemju uzpircējiem

Aiz Babītes nelegālās cigarešu ražotnes vīd «pazaudētās iekārtas» lietas figuranti

Aiz Babītes nelegālās cigarešu ražotnes vīd «pazaudētās iekārtas» lietas figuranti 

Kratīšanas maija beigās un jūnija sākumā saistībā ar nelikumīgu cigarešu izgatavošanu Babītē ir saistāmas ar ražotni, no kuras pirms pāris gadiem pazuda cigarešu ražošanas iekārta. LTV raidījums “de facto” vēstī, ka gan cigarešu marka, gan darbojošās personas abās lietās ir tās pašas. Saskaņā ar neoficiāliem avotiem, ar Babītē atklāto ražotni saistāms “Juriga” valdes priekšsēdētājs Vadims Bondarevskis.

“de facto” pirms gada vairākkārt stāstīja par cigarešu ražošanas līnijas pazušanu. Muitas policija apturēja kravas mašīnu ar cigaretēm bez akcīzes markām un konstatēja pārkāpumus licencētā ražotnē “Juriga”, kur mašīna tika piekrauta. Taču nolēma kriminālizmeklēšanu nesākt, bet nosūtīja materiālus Valsts policijai. Policija uz adresi Rīgā, Terēzes ielā 1 atbrauca pēc vairākām nedēļām. Tikmēr vērtīgais pierādījums – cigarešu ražošanas iekārta – bija pagaisis. 

Valsts policija šo lietu par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un realizāciju un mantas nobēdzināšanu izmeklēja pusotru gadu. Bez rezultātiem. Aizdomās turēto nebija. Pat neraugoties uz to, ka firmas “Juriga” valdes priekšsēdētājs Vadims Bondarevskis bija ar parakstu Muitas policijai solījis uzņemties atbildību par arestētas mantas slēpšanu.

Muitas policijas: pazudusī iekārta, iespējams, atrodas ārpus Eiropas

Nu jau gadu lieta Valsts policijai atņemta un atdota Muitas policijai. Tajā apgalvo, ka lieta ir finiša stadijā un pēc prokurora pēdējo norādījumu saņemšanas atbildīgie tiks saukti pie kriminālatbildības.

“Šajā gadījumā būs gan organizatori, gan izpildītāji. Pilns komplekts,” saka Muitas policijas vadītājs Kaspars Podiņš. Ir versija, ka pazudusī iekārta atrodas ārpus Eiropas. Iedarbināts starptautiskās sadarbības mehānisms, lai to pārbaudītu. 

Divarpus gadus pēc tam, kad tiesībsargājošās iestādes izlaida no rokām pierādījumus ražotnē “Juriga” šogad maija beigās un jūnija sākumā Muitas policija apturēja cigarešu izgatavošanu Babītes novadā. Septiņas personas aizturēja. “de facto” rīcībā ir informācija, ka tur ražotas ne tikai tādas pašas markas cigaretes, bet vairāki darbinieki iepriekš strādājuši Rīgā, Terēzes ielā.

Bijušais "Jurigas" vadītājs tiek saistīts ar Babītes ražotni

Neoficiāla informācija liecina, ka bijušais “Jurigas” vadītājs Bondarevskis tiek saistīts arī ar nule kā atklāto ražotni. Viņš gan ir uz brīvām kājām, un sarunā ar “de facto” neielaižas.

Taču Muitas policija publiski nesteidzas sasaistīt iekārtas pazušanas lietā iesaistītos ar nesen aizturētajiem. “Teikšu tā – ir zināmas sakritības, virkne sakritības, kuras mēs pārbaudām. Pārbaudām visas iespējamās versijas, lai izdarītu secinājumus,” saka Podiņš.

Muitas policijā, kas savulaik pati neuzsāka izmeklēšanu par iespējams nelikumīgu cigarešu izgatavošanu Juriga telpās Terēzes ielā 1, tagad skaidro, ka nekas tāds vairs neatkārtosies. Iestādes esot darba grupā vienojušās, kā labāk sadarboties. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti