Ziņas vieglajā valodā 9.decembrī

Ziņas vieglajā valodā 9.decembrī

Ziņas vieglajā valodā 9.decembrī.Ģirts Auzāns

  Gobzems piedāvā jaunu valdības veidošanas plānu

  Ministru prezidenta amatam izvirzītais Aldis Gobzems vairs neuzstāj uz valdību no bezpartijiskajiem ministriem. Tagad Gobzems partijām piedāvā jaunu plānu - turpināt sarunas četru partiju sastāvā, bez Zaļo un zemnieku savienības. Tā vēsta aģentūra LETA.

  Iespējamie partneri valdībā pagaidām neatsaucas Gobzema jaunajam piedāvājumam. Partijas sola nogaidīt līdz pirmdienai. Pirmdien Aldis Gobzems tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

  Protestos Francijā nodarīti katastrofāli bojājumi

  Sestdienas protestos Francijai ir nodarīti katastrofāli bojājumi. Tā paziņoja Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs. Daudzviet izlaupīti veikali un sadedzinātas automašīnas. Ministrs Lemērs atzina, ka šī ir katastrofa gan uzņēmējiem, gan Francijas ekonomikai.

  Vakar visā Francijā tā saucamajos „dzelteno vestu” protestos izgāja vairāk nekā 100 000 cilvēku. Protesti iepriekš sākās pret degvielas cenu celšanu. Tagad tie pārauguši plašākos protestos pret valdību. Vairāki rietumvalstu mediji vēsta, ka nekārtībās Francijā ir ieinteresēta arī Krievija.

  Ar šo valsti esot saistīti vairāki simti sociālo mediju kontu, kuros cilvēkus mudina iziet Francijas ielās un protestēt. Francijas prezidents Emanuels Makrons plāno nākamās nedēļas sākumā vērsties ar uzrunu pie Francijas iedzīvotājiem.

  Ķibermaņa un Mikņa bobsleja divnieks izcīna 2. vietu

  Oskara Ķibermaņa un Matīsa Mikņa bobsleja divnieks šodien izcīnīja 2.vietu Pasaules kausa pirmā posma sacensībās Siguldas trasē. Arī pirmajās divnieku sacensībās vakar viņiem bija otrā vieta.

  Ralfa Bērziņa vadītā otra Latvijas ekipāža ar stūmēju Intaru Dambi bija 7.vietā. Arī viņiem tāds pats rezultāts kā vakardienas sacensībās. Sacensībās uzvarēja vācieša Frančesko Frīdriha vadītais bobsleja divnieks.

  Florbolisti izcīna 5. vietu

  Latvijas vīriešu florbola izlase šodien pasaules čempionātā izcīnīja piekto vietu. Latvijas vīriešu florbola izlasei tas izdevies piekto reizi vēsturē.

  Cīņā par piekto vietu turnīrā Latvijas florbolisti ar rezultātu 5 pret 3 pārspēja Vācijas valstsvienību. Latvijas komandas labā pa diviem vārtiem iemeta Rolands Kovaļevskis un Toms Akmeņlauks. Vienus vārtus iemeta Atis Blinds.

  Pasaules čempionāts notiek Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

  Hermanim veltīts teātra festivāls Tallinā

  Igaunijas galvaspilsētā Tallinā no šodienas līdz 15. decembrim notiks desmitais starptautiskais teātra festivāls „Midwinter Night’s Dream”. Šogad festivāls pilnībā veltīts Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskajam vadītājam Alvim Hermanim.

  Igaunijas publika iepazīs piecas Hermaņa izrādes – „Melnais piens”, „Latviešu mīlestība”, „Brodskis/Barišņikovs”, „Garā dzīve” un „Oblomovs”. Izrādes speciāli tulkotas igauniski šī festivāla vajadzībām.

  Saistītie raksti
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti