Ziņas vieglajā valodā 7.janvārī

Ziņas vieglajā valodā 7.janvārī

Vācijā sāk sarunas par iespējām izveidot valdību

Ziņas vieglajā valodā 7.janvārīĢirts Auzāns
  Vācijā svētdien sākušās partiju sarunas par tā saucamās „lielās koalīcijas” veidošanu. Sarunas notiek starp konservatīvajiem un sociāldemokrātiem. Vācijas kanclere Angela Merkele svētdien pauda optimismu. Viņa uzskata, ka vienošanos ir iespējams panākt.

  Vairāk nekā trīs mēnešus pēc Vācijas parlamenta vēlēšanām valdība joprojām nav izveidota.

  Francijā piemin uzbrukuma satīras žurnālam gadadienu

  Francija svētdien piemin trešo gadadienu kopš teroristu uzbrukuma satīras žurnāla „Charlie Hebdo” redakcijai.

  Apšaudēs 2015.gada janvārī bojā gāja 17 cilvēki. Ar šiem uzbrukumiem Francijā sākās teroraktu vilnis.

  Lielbritānijas premjere plāno veikt izmaiņas valdībā

  Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pirmdien plāno veikt izmaiņas valdībā.

  Sagaidāms, ka no amatiem atbrīvos vairākus ministrus. Tā vēsta britu mediji.

  Sprādzienā Stokholmas priekšpilsētā viens bojāgājušais

  Stokholmas priekšpilsētā sprādzienā līdzās metro stacijai svētdien viens cilvēks zaudēja dzīvību. Tā pavēstīja policija.

  Aculiecinieki policijai stāstīja, ka kāds vīrietis pacēla no zemes priekšmetu, kas uzreiz sprāga. Vīrietis nomira slimnīcā. Sprādzienā arī kādai sievietei savainota seja.

  Sprādziens notika Vorbigordas stacijā Hudingē. Policija paziņoja, ka nekas neliecina, ka notikušais būtu terorakts. Notiek izmeklēšana.

  Eiropā paredz augstu drošības draudu līmeni

  Drošības policija (DP) uzskata, ka šogad Eiropā terorisma draudu līmenis saglabāsies augsts. Latvijā gan terorisma draudu līmenis paredzams zems.

  Drošības policija norāda, ka radikāli noskaņoti cilvēki informāciju aizvien vairāk iegūst interneta brīvpieejas punktos, ieskaitot bibliotēkas. Tajās ir pieejama arī plaša reliģiskā literatūra.

  Tādēļ DP aicina Latvijas bibliotēku darbiniekus pievērst uzmanību apmeklētāju pastiprinātai interesei par islāmu un vardarbīgiem video internetā.

  Darbaspēka aptauju varēs aizpildīt arī internetā

  No nākamās nedēļas iedzīvotāji, kuri piedalīsies Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka aptaujā, varēs atbildēt arī tiešsaistē - pārvaldes mājaslapā. Šādu jaunu iespēju pārvalde piedāvās vienlaikus ar līdzšinējām aptaujas metodēm - intervijām dzīvesvietā un telefonintervijām.

  Šajā aptaujā novērtē strādājošo un bezdarbnieku sadalījumu pa nozarēm, profesijām, izglītības līmeņiem un citus svarīgus darba tirgus rādītājus.

  Pareizticīgie svin Ziemassvētkus

  Pareizticīgie un vecticībnieki Latvijā svētdien svin Ziemassvētkus - Kristus piedzimšanas svētkus. Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram.

  Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri Ziemassvētkus svin 7. janvārī.

  Pludmales volejbolisti Pļaviņš un Točs uzvar Nīderlandē

  Latvijas vīriešu pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs svētdien uzvarēja Nīderlandes pilsētā Hāgā notikušajā Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā.

  Latvijas sportistiem šis bija pirmais kopīgais turnīrs. Finālā viņi ar rezultātu 2 pret 0 pieveica Bartošu Losjaku un Pjotru Kantoru no Polijas.

  Latvijas bobslejisti trešie Pasaules kausa posmā 

  Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa vadītais četrinieks svētdien sarežģītajā Altenbergas trasē izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā.

  Traumu guvušais Oskars Melbārdis bija septītajā vietā.

  Laika ziņas

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka Kurzemes un Vidzemes piekrastes novados svētdien vakarā un naktī gaidāms stiprs vējš. Rietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 23 metriem sekundē.

  Pārējā valstī vēja ātrums brāzmās sasniegs 12-17 metrus sekundē. Pirmdien šādas vēja brāzmas saglabāsies piekrastē un austrumu novados.

  Naktī lielākajā daļā valsts īslaicīgi snigs. Vairāk snigs Vidzemē. Pirmdien nedaudz snigs pārsvarā valsts centrālajā un austrumu daļā. Vietām arī putinās. Starp mākoņiem brīžiem uzspīdēs saule.

  Gaisa temperatūra naktī būs 0..-4 grādi, piekrastē 0..+3 grādi.

  Pirmdien gaisa temperatūra būtiski nemainīsies.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti