Ziņas vieglajā valodā 6.janvārī

Ziņas vieglajā valodā 6.janvārī.

Studijām augstskolā var pieteikties arī ziemā

Ziņas vieglajā valodā 6.janvārīEduards Beķeris
  Tie, kuri vēlas studēt, bet pagājušajā vasarā dažādu iemeslu dēļ augstskolā neiestājās, studijām pieteikties var arī tagad. Šogad ziemas uzņemšanā jaunos studentus pieteikties studijām aicina 30 augstākās izglītības iestādes. Lielākā augstākās izglītības iestāde Latvijā – Rīgas Tehniskā universitāte – ziemas uzņemšanu sāks pirmdien, savukārt Latvijas Universitātē uzņemšana jau ir sākusies un turpināsies līdz 24. janvārim.

  Politiķis vēršas Drošības policijā par e-veselības projekta ieviešanu

  Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas pārstāvis Raimonds Lejnieks-Puķe piektdien vērsās Drošības policijā, un lūdza sākt kriminālprocesu par e-veselības projekta ieviešanu. Iesniegumā viņš norādīja, ka Latvijā kopš šā gada sākuma ir ieviesta obligāta e-veselības sistēma, taču gada pirmajās dienās novērotas daudz sistēmas kļūdas. Viņaprāt, tas rada draudus sabiedrības drošībai, jo laikā neizrakstīta recepte un laikā neiegādātas zāles var novest pie cilvēku veselības stāvokļa straujas pasliktināšanās un nāves. Lejnieks-Puķe norāda, ka e-veselības izveidošana un piešķirtā lielā naudas summa ir vērtējama kā kaitniecība visai veselības aprūpes nozarei, kā arī visai tautai, jo medicīnas pakalpojumus vairāk vai mazāk izmanto visi iedzīvotāji.

  Tiesa liedz Navaļnijam pieteikt savu kandidatūru Krievijas prezidenta vēlēšanām

  Krievijā tiesa sestdien noraidīja opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija pieteikumu, ar kuru viņš prasīja, lai atceļ iepriekšējo tiesas lēmumu un lai Centrālā vēlēšanu komisija reģistrē viņu martā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām. Tiesa 30.decembrī atzina par likumīgu vēlēšanu komisijas lēmumu atteikties reģistrēt Navaļnija dalību prezidenta vēlēšanām, jo viņš ir krimināli sodīts tā dēvētajā "Kirovļes" lietā. Navaļnijs norāda, ka saskaņā ar likumu vēlēšanās nevar piedalīties tikai tie cilvēki, kas atrodas cietumā. Krievijas ziņu aģentūras vēstīja, ka Navaļnija komanda neatteiksies no mērķa panākt aizlieguma atcelšanu. Navaļnijs viņam izvirzītās apsūdzības un spriedumu uzskata par politisku pasūtījumu un jau aicināja 28.janvārī visā valstī rīkot demonstrācijas.

  Gatavojas Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas sarunām

  Dienvidkoreja nākamajā nedēļā plānotajām sarunām ar Ziemeļkoreju piedāvā augsta līmeņa komandu. To vadīs valdības ministrs. Ziemeļkoreja piektdien pieņēma Dienvidkorejas piedāvājumu nākamnedēļ piedalīties abu valstu sarunās. Sarunas notiks otrdien Panmundžomas ciemā, kas atrodas nocietinātajā no ieročiem atbrīvotajā zonā starp abām valstīm. Sarunās apspriedīs Phjončanas ziemas olimpiskās spēles un attiecību uzlabošanu starp Korejas pussalas valstīm.

  Laika prognoze

  Naktī būs mainīgs mākoņu daudzums. Latvijas lielākajā daļā būs nelieli nokrišņi. Vējš pūtīs no dienvidrietumiem ar ātrumu 4-9 metri sekundē. Gaisa temperatūra būs +1…-3 grādi.

  Svētdien būs mākoņains laiks. Vietām gaidāms neliels īslaicīgs lietus, veidosies neliels apledojums. Pūtīs ziemeļrietumu, rietumu vējš ar ātrumu 5-10 metri sekundē. Gaisa temperatūra -2…+2 grādi.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti