Ziņas vieglajā valodā 29. jūlijā

Ziņas vieglajā valodā 29. jūlijā.

Ziņas vieglajā valodā 29. jūlijāAigars Rozenbergs

  Valsts kontrolei vairāk pilnvaru

  No šīs nedēļas vidus Valsts kontrolei būs vairāk pilnvaru. To paredz pieņemtie grozījumi Valsts kontroles likumā.

  Iestāde turpmāk varēs piedzīt zaudējumus no atbildīgajām personām par revīzijās jeb pārbaudēs atklātajām nelikumībām.

  Darbu sācis VARAM zvanu centrs par teritoriālo reformu

  Darbu sācis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izveidotais zvanu centrs. Uz to piezvanot ikviens var noskaidrot atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem saistībā ar ministrijas īstenoto vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu.

  Jāpārbauda smakas Ventspilī

  Valsts vides dienests uzdevis ""Ventspils naftas" terminālim" līdz 2. augustam sniegt paskaidrojumus par kravas operācijām un pasākumiem smaku samazināšanai. Dienests šodien saņēmis 18 sūdzības no Ventspils iedzīvotājiem par naftas produktu smakām pilsētā. Vides inspektori apsekojuši visas teritorijas, kurās bija jūtama smaka, un konstatēja, ka sūdzības ir pamatotas.

  Engures ostai jāskaidro par ostas padziļināšanas darbiem

  Engures ostas pārvaldei būs jāskaidrojas par nedēļas nogalē veiktajiem ostas padziļināšanas darbiem, kas izraisīja satraukumu pludmales apmeklētājos.

  Vakar sociālajos tīklos izplatītā video fiksēts, ka no caurules pludmalē izplūst šķidra, melna masa. Vides dienests konstatējis, ka tās ir gultnes smiltis, kas sajaukušās ar dūņām un sanešiem un apdraudējumu videi un cilvēkiem nerada. Tomēr šāda Engures ostas pārvaldes rīcība liecinot par atkāpēm no Valsts vides dienesta tehniskajiem noteikumiem.

  Džonsons devies pirmajā oficiālajā vizītē

  Lielbritānijas jaunais premjers Boriss Džonsons centienos stiprināt valsts vienotību šodien devies savā pirmajā oficiālajā vizītē uz Skotiju. Džonsons apmeklēs armijas bāzi un paziņos par jaunu finansējumu reģioniem.

  Džonsons vizītē dodas, cenšoties gūt atbalstu savam breksita jeb izstāšanās no Eiropas Savienības vienošanās plānam.

  Briti aicina mainīt ES nostāju

  Eiropas Savienībai (ES) ir nepieciešams mainīt savu nostāju. Tikai tā ir iespējams izvairīties no Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības bez vienošanās. Par to brīdinājis jaunais britu Ārlietu ministrs Dominiks Rābs.

  Tikmēr Britu rūpniecības konfederācija brīdinājusi, ka bezvienošanās scenārijam pašlaik nav sagatavota ne Apvienotā karaliste, ne Eiropas Savienība.

  Navaļnijs varētu būt saindēts

  Cietumā ieslodzītais Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs varētu būt saindēts ar nezināmu ķīmisku vielu. Tā pavēstījusi viņa ārstējošā ārste Anastasija Vasiļjeva.

  Navaļniju vakar aizveda uz slimnīcu ar diagnozi "asa alerģiska reakcija" - viņam bijusi krietni pietūkusi un apsārtusi seja. Kā norādījusi Navaļnija vadītā Fonda cīņai pret korupciju pārstāve, iepriekš nekad dzīvē Navaļnijam nav bijis alerģiskas reakcijas. Viņa apsūdz slimnīcas ārstus, ka tie nevēlas skaidrot, kas izraisījis Navaļnija saslimšanu.

  Festivālā Kalifornijā nošauti trīs cilvēki

  Bruņots uzbrucējs vakar ASV Kalifornijas štatā lielā pārtikas festivālā nošāvis trīs cilvēkus, bet 15 ievainojis. Apšaudē ar policiju nogalināts arī pats uzbrucējs.

  Policija turpina meklēt vēl vienu iespējamu aizdomās turamo.

  Latvija saņēmusi ielūgumu piedalīties Tokijas olimpiādē

  Latvija šodien saņēmusi oficiālu ielūgumu piedalīties nākamā gada Tokijas vasaras olimpiskajās spēlēs. Tajās piedalīsies vairāk kā 11 tūkstoši pasaules izcilāko vasaras sporta veidu pārstāvju no, sagaidāms, 206 pasaules valstīm.

  Japānas galvaspilsēta Tokija vasaras olimpiskās spēles uzņems no 24.jūlija līdz 9.augustam.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti