Ziņas vieglajā valodā 24. maijā

Ziņas vieglajā valodā 24. maijā.

Ziņas vieglajā valodā 24.maijāDace Simanoviča

  Patērētāju tiesību sargu palīdzību lūdz desmit reižu vairāk nekā pērn

  Patērētāju tiesību aizsardzības centrs šogad cilvēkus konsultē desmit reižu vairāk nekā pērn. Cilvēki interesējas, kā rīkoties situācijās, kad atcelti koncerti, teātra izrādes, sporta un citi pasākumi.

  Pasākumu rīkotāji vienojušies, ka sešu mēnešu laikā pēc ārkārtas situācijas būs jāizlemj, ko darīt ar nenotikušajiem pasākumiem un pārdotajām biļetēm. Organizatori varēs pārcelt pasākumus, piedāvāt vietā līdzīgus, vai arī atmaksāt naudu.

  Ministrija aicina atteikties no aizlieguma atlaist cilvēkus ar invaliditāti

  Labklājības ministrija rosina no Darba likuma izņemt aizliegumu atlaist cilvēkus ar invaliditāti. Izņēmums būs atsevišķi gadījumi.

  Ministrijā uzskata, ka darba devējs šādi nevar uzņēmumā veikt darbinieku skaita samazināšanu, ja tas nepieciešams. Tāpat nevar atjaunot darbā darbinieku, kurš agrāk veica šo darbu.

  Šobrīd vienīgā iespēja ir vērsties tiesā ar lūgumu izbeigt darba attiecības. Tas ir dārgi un ilgi.

  Zemessargi mācībās Rīgā trenē kaujas iemaņas

  Šodien Rīgā notika zemessargu mācības. Mācībās zemessargi trenēja kaujas iemaņas. Ieročus un munīciju tajās neizmantoja.

  Zemessardze ir Latvijas aizsardzības vienība. Cilvēki tajā iestājas un darbojas brīvprātīgi.

  Daudz zvanu uz bērnu un pusaudžu uzticības tālruni

  Ārkārtējās situācijas laikā ir daudz zvanu bērnu un pusaudžu uzticības tālrunim 116111. Pēdējos mēnešos psiholoģiskās konsultācijas saņēmuši vairāk nekā tūkstoš cilvēku. Vairāk zvana bērni, bet daudz zvanu ir arī no pieaugušajiem.

  Visvairāk jautā par attiecību problēmām ģimenēs. Vecāki jautā arī par to, kā disciplinēt bērnus un atbalstīt viņus mācībās. Vēl jautā par bērnu uzvedību un dažādām atkarībām.

  Latvijā gadā nozog ap diviem tūkstošiem velosipēdu

  Latvijā vidēji gadā nozog ap diviem tūkstošiem velosipēdu. Šādus datus apkopojusi policija. Šogad līdz maija vidum notikušas gandrīz 600 velosipēdu zādzību.

  Visbiežāk riteņus zog no iekštelpām. Tāpēc policija aicina izmantot tikai drošus saslēgus.

  Pērkot jaunu riteni, tas jāreģistrē Ceļu satiksmes drošības direkcijā. Tā policijai ir vieglāk atrast velosipēda īsto īpašnieku.

  Rīgā veidos pagaidu velojoslas

  Rīgas pašvaldība sākusi strādāt pie pagaidu velojoslām pilsētā. Tā pandēmijas laikā cilvēki vairāk varētu pārvietoties ar velosipēdu, nevis sabiedrisko transportu. Līdzīgi dara arī pilsētas citās valstīs.

  Pilsētā jaunās velojoslas, visticamāk, varēs redzēt tikai pēc Jāņiem. Šobrīd vēl jāizplāno, kā organizēt satiksmi.

  Par Polijas prezidenta atkārtotu ievēlēšanu gatava balsot trešdaļa

  Par Polijas prezidenta Andžeja Dudas atkārtotu ievēlēšanu gatavi balsot tikai trešdaļa vēlētāju. Tā liecina aptaujas. Atbalsts prezidentam ir krietni samazinājies. Aprīlī viņu bija gatavi atbalstīt vairāk nekā puse vēlētāju.

  Duda ir valdošās nacionālkonservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" kandidāts. Viņa piecu gada amata pilnvaru termiņš beigsies 6. augustā. Vēlēšanas notiks jūnijā. Ja nevienam kandidātam neizdosies iegūt vairāk nekā pusi vēlētāju balsu, tad pēc divām nedēļām notiks vēlēšanu otrā kārta.

  Pieprasa Borisa Džonsona padomnieka atkāpšanos

  Apvienotās Karalistes konservatīvā premjerministra Borisa Džonsona vecākajam padomniekam Dominikam Kamingsam būtu jāatkāpjas. To pieprasa viņa partijas biedri.

  Tas notiek pēc tam, kad presē parādījās publikācijas, ka padomnieks pārkāpis pārvietošanās ierobežojumus. Tie valstī noteikti koronavīrusa pandēmijas dēļ. Padomnieka atkāpšanos vēlas arī opozīcijas partijas politiķi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti