Ziņas vieglajā valodā 23. septembrī

Ziņas vieglajā valodā 23. septembrī.

Ziņas vieglajā valodā 23.septembrīĢirts Auzāns

  Atbalsta atbalsta pilnīgu pāreju uz mācībām valsts valodā

  Visos izglītības līmeņos – no bērnudārza līdz vidusskolai – ir pilnīgi jāpāriet uz mācībām valsts valodā. Par šādu Nacionālās apvienības priekšlikumu šodien vienojās valdību veidojošo partiju Sadarbības padome.

  Attiecīgs plāns būs jāizstrādā Izglītības un zinātnes ministrijai. Vēl gan nav skaidrs, kad izmaiņas ieviesīs dzīvē. Pagaidām Nacionālā apvienība piedāvā pārejas posmu. Tajā pašvaldībām būtu pienākums nodrošināt izglītības programmu apguvi valsts valodā ikvienā pašvaldības bērnudārzā.

  Tai skaitā arī mazākumtautību bērnudārzos, ja to pieprasa bērna vecāki.

  Divus ar zarnu nūjiņu inficējušos bērnus pārvedīs uz nodaļu

  Divus no Siguldas bērniem, kuri zarnu nūjiņas infekcijas dēļ atradās reanimācijā, pārvedīs uz slimnīcas nodaļu. Par to paziņoja Bērnu slimnīcā. Trešais bērns joprojām atrodas reanimācijā.

  Viņa stāvoklis ir stabili smags.

  Ģirģens rosina Tieslietu ministriju pievienot Iekšlietu ministrijai

  Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens no ''KPV LV'' rosina Tieslietu ministriju pievienot Iekšlietu ministrijai.

  Ministrs uzskata, ka tādējādi sodu, tiesu un izmeklēšanas sistēmu varētu uzlabot. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns no Jaunās konservatīvās partijas paziņoja, ka būtu gatavs uzņemties apvienotas Tieslietu un Iekšlietu ministrijas vadību. Bet premjerministrs Krišjānis Kariņš no ''Jaunās Vienotības'' norādīja, ka patlaban nav pamata runāt par abu ministriju apvienošanu.

  Būs lielāks vienotais platības un bioloģiskās lauksaimniecības maksājums

  Vienotā platības maksājuma un bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avanss šogad pārsniegs 50%. Par to paziņoja Zemkopības ministrija. Ar lielāku avansu plānots mazināt finansiālo slogu lauksaimniekiem, kuru ražu vasarā postīja sausums.

  Vienoto platības maksājuma avansu izmaksās 70% apmērā, savukārt bioloģiskās lauksaimniecības avansa maksājumu - 85% apmērā.

  Avansa maksājumus veiks Lauku atbalsta dienests pakāpeniski pēc 16. oktobra.

  Sākta lauksaimniecībā izmantojamās zemes apsekošana

  Lauku atbalsta dienests ir sācis ikgadējo lauksaimniecībā izmantojamās zemes apsekošanu un sākotnējo rezultātu publicēšanu dienesta kartē.

  Datus par visiem nekoptajiem īpašumiem nosūtīs pašvaldībām līdz 20. novembrim nekustamā īpašuma nodokļa papildlikmes piemērošanai.

  Sāk kampaņu par emocionālo labsajūtu darbavietās

  Valsts Darba inspekcija šodien sāk informatīvu kampaņu par emocionālo labsajūtu darbavietās. 150 valsts un pašvaldību iestādēs ar augstu stresa līmeni un arodslimību risku izsūtīs anketas. Tās aizpildot, darbinieki var anonīmi ziņot par noskaņojumu un situāciju savā darba vietā.

  Valsts Darba inspekcija stāsta, ka bieži vien darba devējs par šādām problēmām nemaz nenojauš. Darbinieki baidās vai negrib runāt. Reizēm cilvēki paši nespēj konstatēt, ka atrodas nelabvēlīgā vidē.

  Tas var izraisīt emocionālas un fiziskas problēmas.

  Vienojas par Vidusjūrā uzņemto imigrantu pārdales shēmu

  Vācija, Francija, Itālija un Malta šodien vienojās par Vidusjūrā uzņemto imigrantu pārdales shēmu.

  Izstrādāto dokumentu iesniegs nākamajai Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru sanāksmei kā pamatu plašāka mēroga vienošanās izstrādei. ES migrācijas lietu komisārs Dimitris Avramopuls aicināja visas bloka dalībvalstis atbalstīt piedāvāto pārdales mehānismu un "piedalīties kopīgajos pūliņos".

  Bankrotē tūrisma operators "Thomas Cook"

  Par bankrotu šodien paziņoja viens no lielākajiem un vecākajiem tūrisma operatoriem pasaulē - Lielbritānijas kompānija „Thomas Cook”.

  Lielbritānijas valdība pašlaik risina problēmu, kā nogādāt mājās apmēram 150 tūkstošus „Thomas Cook” klientu, kas atrodas ceļojumos.

  Sācies "Kilograms kultūras 2019" rudens balsojums

  Šodien sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2019” rudens balsojums. Līdz 4. oktobrim iespējams balsot par darbiem astoņās kategorijās.

  Mūžībā devies mācītājs Jānis Šmits

  Aizvadītajā naktī 51 gada vecumā mūžībā devies mācītājs un bijušais politiķis Jānis Šmits. Tā liecina Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mājaslapā publicētā informācija.

  Saistītie raksti
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti