Ziņas vieglajā valodā 21. jūlijā

Ziņas vieglajā valodā 21. jūlijā.

Ziņas vieglajā valodā 21. jūlijāĢirts Auzāns

  Irāna neļaj sazināties ar aizturēto Latvijas pilsoni

  Irānas varasiestādes neļauj sazināties ar piektdien aizturētā britu kuģa “Stena Impero” apkalpes locekli no Latvijas.

  To Latvijas Radio paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs no "Jaunās Vienotības”. Rinkēvičs norādīja, ka Latvijai nav vēstniecības Irānā, tādēļ Latvija lūdza Somijas vēstniecību Teherānā palīdzēt aizturētajam mūsu valsts pilsonim.

  Notiek cieša sadarbība starp Latvijas un Somijas ārlietu dienestiem. Latvijai palīdz arī Eiropas Savienības Ārlietu dienests.

  Irāna apgalvo, ka aizturētais kuģis uztriecās Irānas zvejas kuģim un pārkāpa starptautiskās tiesības. Tādēļ kuģis aizturēts un sākta izmeklēšana.

  Irānas ietekmīgā Konstitūcijas uzraudzības padome gan paziņoja ko citu, ka britu kuģa aizturēšana esot atbilde uz Irānas tankkuģa aizturēšanu Gibraltārā pirms divām nedēļām.

  Lielbritānijas finanšu minstrs grasās atkāpties no amata

  Viens no ietekmīgākajiem Lielbritānijas valdības ministriem - finanšu ministrs Deivids Hamonds grasās atkāpties no amata. To viņš sola darīt, ja par nākamo britu premjerministru kļūs Boriss Džonsons.

  Hamonds nevarot pieņemt Džonsona plānus "Brexit", proti, gatavību izstāties no Eiropas Savienības bez vienošanās. Džonsona kļūšana par premjeru var apdraudēt arī konservatīvo nelielo vairākumu parlamentā.

  Britu mediji vēsta, ka vairāki deputāti apsver izstāšanos no partijas. Patlaban Konservatīvās partijas biedri vēlēšanās pa pastu balso par premjeres Terēzas Mejas pēcteci.

  Alūksnē pasniedz Līvijas Akurāteres balvu

  Vakar Alūksnē 14. Latvijas amatierteātru salidojumā pasniedza pirmo Līvijas Akurāteres balvu. Īpašo Latvijas Nacionālā kultūras centra apbalvojumu saņēma Ogres Tautas teātris.

  Balvai bija pieteikti četri pretendenti: Ausekļa Limbažu teātris, Staiceles amatierteātris "Fabrika", Jūrmalas teātris un Ogres Tautas teātris.

  Līvijas Akurāteres apbalvojums nodibināts šogad. Tā mērķis ir godināt amatierteātrus par izciliem sasniegumiem amatiermākslā un būtisku ieguldījumu Latvijas kultūrvides veidošanā. Turpmāk apbalvojumu piešķirs reizi piecos gados.

  Turpinās mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala"

  Šodien ar Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncertu turpinās mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala". Koncerts Nacionālajā operā sāksies pavisam drīz - plkst. 7 vakarā. Koncerts tiešraidē būs klausāms Latvijas Radio 3 - "Klasika", bet īsi pēc plkst. 10 vakarā to varēs arī redzēt Latvijas Televīzijā.

  Šķēpmetējs Suntažs izcīna sudraba godalgu

  Latvijas jaunais šķēpmetējs Krišjānis Suntažs šodien Zviedrijā ar jaunu personīgo rekordu izcīnīja sudraba godalgu Eiropas U-20 čempionāta vieglatlētikā. Suntažs šķēpu labākajā metienā raidīja 79,23 metru tālumā.

  Sacensībās uzvarēja šveicietis Simons Vīlands. Viņš šķēpu aizmeta 79,44 metrus tālu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti