Ziņas vieglajā valodā 15. septembrī

Ziņas vieglajā valodā 15. septembrī.

Ziņas vieglajā valodā 15.septembrīAigars Rozenbergs

  Zarnu infekcija atklāta 19 bērniem un četriem pieaugušajiem

  Zarnu infekcijas pazīmes atklātas 19 bērniem un četriem pieaugušajiem no Siguldas reģiona. Pieaugušie ir divu bērnudārzu darbinieki.

  Tā informē Slimību profilakses un kontroles centrā. Līdz šim infekcijas izraisītājs – bīstamā zarnu nūjiņa laboratoriski apstiprināta trim saslimušiem bērniem.

  Bērnudārzus pagaidām neslēgs

  Siguldas novada dome zarnu infekcijas dēļ pagaidām bērnudārzus neslēgs. Tā informē pašvaldībā.

  Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī Slimību profilakses un kontroles centrs zarnu infekcijas izplatības un cēloņu iemeslus Siguldas novada bērniem joprojām izmeklējot. Līdz šim saņemtie atzinumi liecinot, ka Siguldas novada pirmsskolas izglītības iestāžu virtuvēs nav konstatēti higiēnas pārkāpumi, tāpēc neesot pamats slēgt bērnudārzus.

  Degoša atkritumu konteinera dēļ glābj cilvēkus

  Šorīt agri kādā Rīgas daudzdzīvokļu namā Ēvalda Valtera ielā, kas atrodas pie Dreiliņiem, aizdedzies atkritumu konteiners. Degšanas dēļ izveidojies spēcīgs sadūmojums.

  Ugunsgrēkā nostrādājuši dūmu detektori un izglābti 17 cilvēki. Tā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

  Sūdzības par atkritumu izvešanu nav saņemtas

  Pagaidām sūdzības no iedzīvotājiem par atkritumu izvešanu nav saņemtas. Tā informē Rīgas mēra Oļega Burova padomniece komunikācijas jautājumos Baiba Gailīte.

  Apsekojot vairākas atkritumu atrašanās vietas, problēmas neesot konstatētas. Tomēr, ja iedzīvotājiem ir radušās kādas sūdzības, viņi ir aicināti zvanīt uz Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā izveidoto zvanu centru.

  No šodienas Rīgā atkritumus izved pēc ārkārtas situācijas pagaidu plāna.

  Honkongā sadursmes starp policiju un demonstrantiem

  Honkongā šodien policija izmantojusi asaru gāzi un ūdens lielgabalus pret kareivīgi noskaņotiem protestētājiem. Viņi likumsargus apmētājuši ar akmeņiem un degmaisījuma bumbām.

  Neatļautā demonstrācijā šodien Honkongas ielās izgājuši desmiti tūkstoši cilvēku.

  Tunisijā notiek prezidenta vēlēšanas

  Tunisijā šodien notiek prezidenta vēlēšanas. Tās ir otrās demokrātiskās prezidenta vēlēšanās šajā Ziemeļāfrikas valstī pēc Arābu pavasara revolūcijas.

  Uz valsts galvas amatu pretendē 26 kandidāti ar dažādiem politiskajiem uzskatiem

  Nogrimstot kuģim, Kongo pazuduši 36 cilvēki

  Kongo Demokrātiskās Republikas galvaspilsētas Kinšasas reģionā, Kongo upē nogrimstot kuģim, pazuduši 36 cilvēki. Tā pavēstījusi vietējā policija.

  Kuģis bijis ceļā uz galvaspilsētu, bet pie Maluku, 100 kilometru attālumā no Kinšasas centra, pagājušajā naktī nogrimis. Izglābti 76 cilvēki. Negadījuma iemesls pagaidām nav zināms.

  Indijā noslīkuši 12 cilvēki

  Indijas dienvidaustrumos šodien, upē apgāžoties tūristu kuģim, dzīvību zaudējuši vismaz 12 cilvēki, bet vairāki desmiti pazuduši. Tā pavēstījusi policija.

  Kuģī bijuši 63 cilvēki, pārsvarā tūristi, kas devušies uz piknika vietu. Glābšanas un meklēšanas darbos iesaistīti nirēji un helikopteri. Līdz šim atrasti 12 līķi, 17 cilvēki izglābti.

  Grieķijā plašs meža ugunsgrēks

  Vairāk nekā 160 ugunsdzēsēji šodien cenšas savaldīt plašu meža ugunsgrēku Grieķijā. Tas jau otro dienu, saglabājoties spēcīgiem vējiem, nerimst līdzās Grieķijas galvaspilsētai Atēnām. Tā pavēstījušas amatpersonas.

  Operācijā iesaistītas četras lidmašīnas un seši helikopteri.

  Noslēdzas peldsezona

  Šodien noslēdzas oficiālā peldsezona. Tas nozīmē tikai to, ka Veselības inspekcija vairs regulāri nepārbaudīs peldūdens kvalitāti.

  Ūdens kvalitāti 57 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās inspekcija pārbaudīja visu peldsezonu, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti