Ziņas vieglajā valodā 15. martā

Ziņas vieglajā valodā 15. martā.

Ziņas vieglajā valodā 15. martā
00:00 / 04:42
Lejuplādēt

Skolotāju arodbiedrība aprīlī rīkos 3 dienu streiku neizpildīto algu prasību dēļ   

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības padome nolēmusi 24. aprīlī rīkot protesta akciju, kā arī sākt trīs dienu visas Latvijas pedagogu streiku. 

Arodbiedrība vairs neesot gatava sarunām ar politiķiem – izlīgšanas sarunas vairs neorganizēšot, un laikā līdz streika datumam arodbiedrība precizēšot dalībnieku skaitu gan protesta akcijā, gan streikā.

Finanšu ministrs rosinās diskusiju par banku solidaritātes maksu

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība") valdības koalīcijas partneriem rosinās politisko diskusiju par banku pagaidu solidaritātes maksu. 

Ņemot vērā, ka Lietuvas valdība ir apņēmības pilna ieviest bankām pagaidu solidaritātes maksu, bet Igaunija šādu iespēju neapsver. 

Īpašas nodevas bankām jau kopš iepriekšējās finanšu krīzes pastāv vairākās Eiropas valstīs, tostarp Čehijā un Ungārijā. 

Pēdējā laikā par to tiek spriests arī Spānijā un Portugālē. 

Pēdējā laikā diskusijas ir aktualizējušās arī citviet, jo tik augstas procentlikmes kā tagad Eirozonā nav piedzīvotas aptuveni 20 gadu.

Putins pieprasa prokuratūrai aktīvāk apkarot iekšpolitiskās situācijas "destabilizēšanu"

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien mudinājis prokuratūru aktīvāk vērsties pret "mēģinājumiem destabilizēt" iekšpolitisko situāciju un prasa asi reaģēt uz mēģinājumiem destabilizēt sociālpolitisko situāciju. 

Krievijā par "ekstrēmismu" tiek uzskatīta jebkāda režīma kritika, un ekstrēmisma apkarošanas aizsegā likvidētas visas režīmam nepatīkamās organizācijas.

Indonēzijā aug neapmierinātība ar Krievijas pilsoņu pieplūdumu Bali salā       

Indonēzijas salas Bali iedzīvotāji un uzņēmēji arvien skaļāk protestē pret to, ka Bali ir kļuvusi par patvēruma vietu tūkstošiem Krievijas pilsoņu, kuri ir pametuši savu valsti bailēs no mobilizēšanas vai ekonomisku iemeslu dēļ. 

Bali gubernators šonedēļ vērsās pie Indonēzijas valdības ar prasību atcelt atvieglojumus vīzu izsniegšanai Krievijas un arī Ukrainas pilsoņiem, kuri šo dokumentu var saņemt lidostās uzreiz pēc ielidošanas.

Francijā notiek streiki pret pensiju reformu

Trešdien Francijas pilsētu ielās atkal izgājuši tūkstošiem cilvēku, lai protestētu pret prezidenta Emanuela Makrona valdības iecerētajām pensiju sistēmas reformām – tās sasniegušas jau likumdošanas procedūras noslēdzošo fāzi. 

Galvenā reformas sastāvdaļa ir pensionēšanās vecuma paaugstināšana no 62 līdz 64 gadiem. 

Kamēr abu parlamenta palātu pārstāvji tiekas, lai saskaņotu reformas kompromisa versiju, transporta un citu nozaru darbinieki pieteikuši kārtējo streiku.

Ministrija tomēr nodrošinās pilnu finansējumu sportistiem Ostapenko, Skujiņam un Neilandam

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) mainījusi viedokli un tomēr nodrošinās pilnu finansējumu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sportistiem Aļonai Ostapenko, Tomam Skujiņam un Kristam Neilandam, kuri ir piedalījušies sacensībās kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem. 

Sportistiem ieturētā nauda tiks izmaksāta tiklīdz grozījumi stāsies spēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ziņas vieglajā valodā

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti