Notiek pasākums «Infodēmijas ierobežošana. Mediju un auditorijas atbildība»

Atklājot mediju ētikas mēnesi, kas veltīts mediju veselības tēmai infodēmijas laikā, 18. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 13.00 notiek biedrības "Latvijas Mediju ētikas padome" tiešsaistes pasākums “Infodēmijas ierobežošana. Mediju un auditorijas atbildība”.

Pasākumā piedalīsies dažādi zinoši nozares eksperti, un tas ievadīs mediju ētikas mēnesi, pievērošoties jautājumam par mediju darba problemātiku un auditorijas ietekmi uz infodēmijas izplatību, informēja Mediju ētikas padome.

“2021. gada mediju ētikas mēnesis iecerēts kā viens no nozīmīgākajiem gada notikumiem Latvijas mediju vidē. Šogad mediju ētikas mēneša virstēma ir mediju veselība infodēmijas laikā, kas tiešā veidā iezīmē aktuālos mediju nozares izaicinājumus Covid-19 pandēmijas laikā. Īstenojot dažādas aktivitātes, mūsu mērķis ir sekmēt diskusiju par mediju attīstībai būtiskiem jautājumiem pandēmijas, globālo izaicinājumu un digitalizāciajs laikā,” norāda “Latvijas Mediju ētikas padomes” valdes priekšsēdētājs Jānis Lielpēteris.

Mediju ētikas mēneša atklāšanas pasākums “Infodēmijas ierobežošana. Mediju un auditorijas atbildība”:

  • 10.00 – 10.10 Pasākuma atklāšana un moderatora Mārtiņa Dauguļa ievadvārdi.
  • 10.10 – 10.45 Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes emeritētās profesores un vadošās pētnieces Skaidrītes Lasmanes izpētes “Latvijas mediju darbs infodēmijas laikā: veiksmes un neveiksmes” prezentācija;
  • 10.45 – 11.20 medijpratības ekspertes Klintas Ločmeles izpētes “Sabiedrība un mediji infodēmijas laikā: medijpratības grābekļi” prezentācija;
  • 11.30 – 12.45 Diskusija “Kā infodēmijas laikā sadalīt atbildību starp medijiem un auditoriju?”. Diskusijā piedalās žurnālists, ilggadējs politisko procesu komentētājs Māris Zanders; Baiba Zūzena, menedžmenta konsultante, biznesa trenere un bijusī mediju grupas “All Media Baltic” vadītāja; “Vidzemes televīzija” valdes priekšsēdētājs Ingemārs Vekteris un Vents Sīlis, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, filozofs un publicists.
  • 12.45 – 12.55 Pasākuma noslēgums.

Mediju ētikas mēnesī, kas norisināsies no 18. jūnija līdz 23. jūlijam, plānota virkne aktivitāšu, sākot ar atklāšanas pasākumu tiešsaistē un žurnālistu “fuck-up nights” pieredzes apmaiņas pasākumiem, kas top sadarbībā ar Latvijas Žurnālistu asociāciju.

Tāpat paredzētas izglītojošs attālināta formāta pasākums, kurā sabiedrībai tiks vairāk skaidrots par pašregulācijas mehānismu un biedrības nozīmi, kā arī mediju ētikas mēneša noslēguma forums. Aicinām sekot līdzi aktualitātēm un gaidāmajiem pasākumiem Latvijas Mediju ētikas padomes ''Facebook'' kontā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti