«Facebook» palaiž faktu pārbaudītāju programmu Latvijā un Igaunijā

“Facebook”, cīnoties pret dezinformāciju, visā pasaulē sadarbojas ar neatkarīgiem trešās puses faktu pārbaudītājiem, kas caurskata un novērtē satura precizitāti. Trešdien, 25. martā, sociālā tīkla Eiropas nodaļa paziņojusi par trešās puses faktu pārbaudītāju programmas palaišanu Latvijā un Igaunijā, kā arī tās paplašināšanu Lietuvā, programmā iesaistoties pētnieciskās žurnālistikas centram “Re:Baltica” un “Delfi”, kas pievienojas esošajam partnerim Lietuvā – “15min.lt”.

Viens no būtiskajiem kritērijiem, kas ņemts vērā partneru izvēlē, ir sertifikācija. Visus partnerus ir sertificējis no politiskās ietekmes neatkarīgais Starptautiskais faktu pārbaudes tīkls (International Fact-Checking Network).

“Mēs esam iepriecināti par mūsu trešās puses faktu pārbaudītāju programmas palaišanu Latvijā un Igaunijā un par tās paplašināšanu Lietuvā, iesaistot tajā “Re:Baltica” un “Delfi”. Mēs ļoti atbildīgi izturamies pret pienākumu cīnīties ar viltus ziņām, tāpēc pastāvīgi meklējam jaunus veidus, kā apturēt dezinformācijas izplatīšanos mūsu platformā,” norāda “Facebook” Sabiedriskās politikas daļas vadītājs Baltijas valstīs un Polijā.

"Esam gandarīti par iespēju pievienoties “Facebook” trešās puses faktu pārbaudītāju komandai, kas mums ļaus izdarīt vēl vairāk," atklāj pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” faktu pārbaudes un sociālo tīklu pētniecības sadaļas “Re:Check” vadītāja Evita Puriņa.

Programma tiek ieviesta saskaņā ar “Facebook” trīsdaļīgo stratēģiju, kuras mērķis ir uzlabot ziņu joslā attēloto stāstu kvalitāti un patiesumu un kuras ietvaros “Facebook” dzēš Kopienas standartiem vai reklāmu noteikumiem neatbilstošus kontus un saturu, samazina viltus ziņu un neīsta satura, piemēram, klikšķēsmas izplatību, kā arī informē cilvēkus, sniedzot vairāk informācijas par viņiem redzamajiem ierakstiem.

Šobrīd mums ir vairāk nekā 55 partneri, kas pārbauda saturā minētos faktus vairāk nekā 45 valodās visā pasaulē, un mēs turpinām ieguldīt iespējās, kas ļautu paplašināt šīs darbības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti