Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Ingu Koļegovu par ugunsgrēku Jūrmalā

Rīta Panorāma

Intervija ar Solvitu Āboltiņu par drošību mūsu reģionā

ZZS un Saskaņa Jūrmalā gatavi koalīcijai ar Truksni

ZZS un «Saskaņa» Jūrmalā gatavi koalīcijai ar Truksni

Paredzams, ka pirmdien, 19.jūnijā, Jūrmalas mēra amatā atkal nokļūs Gatis Truksnis (ZZS). Lai gan citas tā sauktās labējās partijas Truksni viņa reputācijas dēļ atbalstīt atsakās, „zaļzemnieki” sabloķējušies ar „Saskaņu”.

Aizdomas par partiju nelikumīgu finansēšanu lielos apmēros nav šķērslis, lai Truksnis atkal sēstos Jūrmalas mēra krēslā. Lai to īstenotu, šķiet, ka Truksnis un viņa politiskie biedri no ZZS jau ir gatavi situācijai, kurā viņu vienīgais koalīcijas partneris būs „Saskaņa”.

Ņemot vērā spēku izkārtojumu jaunajā domē – ja ZZS neuzstātu konkrēti uz Truksni, tad būtu iespējams izveidot koalīciju ar „zaļzemniekiem”, nacionāļiem, arī partiju „Tev, Jūrmalai" un Jauno konservatīvo partiju (JKP).

Taču ZZS no tā ir atteikusies un tā vietā ir izvēlējusies „Saskaņu”, kas nodrošinās atbalstu Truksnim. Arī neraugoties uz to, ka KNAB pērn  veica kratīšanas saistībā ar domes lēmumiem, kuri, iespējams, pieņemti uzņēmēja Jūlija Krūmiņa interesēs.

Toreiz Truksnis tika nogāzts no amata, pēc tam iecelts atpakaļ un beigās pats atkāpās. Līdz vēlēšanām bija publiski redzams vien reklāmās, kur aicināja ļaut viņam turpināt iesākto. Vai to vajadzētu? Par to šaubījās daļa paša partijas biedru, kas labāk gribētu, lai Jūrmalu turpina vadīt pašreizējā domes priekšsēde. „Viņam ir veselības problēmas, problēmas ar kāju. Mēs nolēmām, ka cilvēkam ir jāatgūst veselība,” klāstīja cita ZZS politiķe Jūrmalas domē Rita Sproģe.

Bet ļoti drīz pārsvaru guva cits viedoklis. „Truksni, nē? A kāpēc nē? Kādi argumenti? Kāpēc nē?” retoriski vaicāja Augusts Brigmanis (ZZS).

To vēl papildināja īsi pirms vēlēšanām izskanējusī ziņa, ka uzņēmēja Krūmiņa meita „zaļzemniekiem” noziedojusi 19 000 eiro, jo Jūrmalā esot jāuzbūvē vēl četras mājas. 

"Viņam šeit jābūvē četras mājas. Nu, tas ir diemžēl tāds lāsts pilsētai, kura tiek attīstīta šādā veidā – celti šie te dzīvokļi, nevis viesnīcas jeb enkura objekti, kas piesaistītu tūristus," teica Arnis Ābelītis, Jūrmalas domes deputāts (“Tev, Jūrmalai”/JKP). 

Savukārt „Saskaņai” pret Truksni nekādu iebildumu nav. „Kas attiecas par stāstu, ka ir apsūdzēts, - es neatceros nevienu gadījumu, kad šie te stāsti būtu vainagojušies. Kur ir tās oligarhu lietas? Kur ir tie visi apsūdzētie? Vai „Latvenergo” vai tur vēl trīs miljoni un tā tālāk? Kur ir? Tāpēc es, kā jebkurš, tāpat kā jūrmalnieki – mēs neticam, ka mūsu tiesībsargi nenodarbojas ar PR, pie kam politiski angažēto. Pierādījumu, ka viņi pilda savu pienākumu un meklē tos „žuļikus” un grābj ciet, nav! Neviena!” norāda „Saskaņas” līderis Jānis Urbanovičs.

ZZS līgums ar „Saskaņu” Jūrmalas domē oficiāli tikšot noformēts pirmdien līdz ar balsojumu par Truksni mēra amatā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti