ZZS polarizēti viedokļi par sadarbības pārtraukšanu ar Lembergu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jautājums par sadarbības turpināšanu ar ASV sankciju sarakstā iekļauto jau iepriekš no amata pienākumiem atstādināto Ventspils mēru Aivaru Lembergu ir sadalījis Zaļo un Zemnieku savienības politiķu rindas. Šonedēļ ZZS valdes un frakcijas kopsēdē paredzamas diskusijas par šo jautājumu.  

ĪSUMĀ:

  • Pēc Lemberga iekļaušanas ASV sankciju sarakstā ZZS politiķu viedokļi dalās.
  • Publiski izbeigt politiķa karjeru viņu aicināja tikai Reizniece-Ozola.
  • Viņa vēlējās parādīt LZS atbalsts Lembergam nav vienīgais viedoklis partijā.
  • LZS līderis: LZS ir līgums ar Lemberga vadīto „Latvijai un Ventspilij”, nevis Lembergu.
  • “Zaļo” līderis: par norobežošanos no Lemberga nevar paziņot, jo tam nav tiesisku argumentu.
  • ZZS pārstāvji: Lemberga sankciju dēļ ZZS reitings dramatiski cietīs.
  • Rodas iespaids - daļā biedru neapmierinātība aug, vienlaikus partijas nogaida.
  • Politoloģe: Labi, ka partiju līderi nestrebj karstu.

Neesam ne tiesa, ne prokurori, lai spriestu par sadarbības pārtraukšanu – tā jautājumu par turpmāko sadarbību ar Lembergu vērtē ZZS veidojošo Latvijas Zemnieku savienības un Latvijas Zaļās partijas pārstāvji.

Pašlaik kā vienīgā publisku aicinājumu Lembergam izbeigt politisko karjeru izteikusi deputāte, Latvijas Zemnieku savienības valdes locekle Dana Reizniece-Ozola.

„Šobrīd ir spēkā stājušās ASV sankcijas, kurām jau ir tiešs efekts gan uz Ventspils, gan uz valsts ekonomiku kopumā, jo īpaši tranzīta nozarē. Tās ietekmē arī politisko vidi, jo jau fakts vien, ka ZZS līderis ilgus gadus ir bijis Aivars Lembergs, ļauj marginalizēt ZZS kā politisko spēku, neņemot vērā mūsu politiskās iniciatīvas. Tādā kontekstā būtu liela valstsvīra cienīgs solis, ja viņš aizietu no aktīvās politikas,” norādīja Reizniece-Ozola.

ZZS polarizēti viedokļi par sadarbības pārtraukšanu ar Lembergu
00:00 / 03:24
Lejuplādēt

Viņa ar publisko vēstuli vēlējusies demonstrēt, ka Latvijas Zemnieku savienības vadītāja Armanda Krauzes paustais, ka ap sankcijām notiekošais ir Lemberga linča tiesa, nav vienīgais viedoklis partijā. Deputātei esot domubiedri.

Savukārt Krauze norādīja, ka LZS ir spēkā sadarbības līgums ar Lemberga vadīto partiju „Latvijas un Ventspilij” nevis konkrēti Aivaru Lembergu.

„Attiecībā uz Danas Reiznieces-Ozolas pausto viedokli – tas ir viņas personīgais viedoklis, par ko, protams, mēs diskutēsim dažādos formātos, tai skaitā valdes sēdē.

Varu apstiprināt, ka mūsu partija savas attiecības ar politiskajiem partneriem pilda atbilstoši noslēgtajiem līgumiem,” sacīja Krauze.

Savukārt Latvijas Zaļās partijas vadītājs Edgars Tavars uzsvēra, ka Zemnieku savienības kolēģu paziņojumus vajadzējis izdebatēt iekšienē.

Savukārt Zaļā partija par norobežošanos no Lemberga nevar paziņot, jo tai nav tiesisku argumentu šāda soļa speršanai.

Sarunās bez ieraksta vairāki abu partiju biedri atzina, ka Lembergam noteikto sankciju dēļ ZZS apvienības reitings dramatiski cietīs.

Vienlaikus partijām traucējot arī Lemberga pārmērīgi ieilgusī tiesvedība. Rodas iespaids, ka daļā biedru neapmierinātība aug, vienlaikus partijas nogaida.

Politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes docētāja Lelde Metla-Rozentāle pieļāva, ka, iespējams, vēstule ar mudinājumu Lembergam atkāpties ir triks.

“Tomēr, ņemot vērā Danas Reiznieces-Ozolas ilglaicīgo sasaisti ar Ventspili un Aivaru Lembergu, es pieļauju, ka šī ir atkāpšanās manipulācija, lai saglabātu partijas seju un kopējo tēlu un tajā pašā laikā radīt iespēju Lembergam noiet malā,” sprieda politoloģe.

Viņa uzteica Zaļo un Zemnieku savienību veidojošo partiju līderu lēmumu nesteigties ar straujiem paziņojumiem.

“Tādā ārkārtas situācijā, man šķiet, ir prātīgi, ka viņi nedaudz nogaida. Jebkurā gadījumā ir jāapsēžas, jāapdomā un pragmatiski jāpieņem lēmums.

Nevar tā ātri emociju iespaidā „ko domāju, to saku” reformēt partiju. Tas ir patiesībā labi, ka viņi nestrebj karstu,” uzskata politoloģe.

Trešdien pēcpusdienā gaidāma Zaļo un Zemnieku savienības valdes kopsēde. Paredzams, ka tajā turpināsies sarunas, kā turpināma sadarbība ar ASV sankciju skarto Lembergu. Savukārt LZS valdes sēde paredzēta janvāra sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti