Pēcpusdiena

Mūžizglītība ir arī iespēja studēt, esot jau arī cienījamos gados

Pēcpusdiena

LIZDA lūdz Valsts prezidentu neizsludināt lojalitātes grozījumus Izglītības likumā

Re:Baltica: Mamikins un Grigule par stažieriem EP izmanto viens otra radiniekus

ZZS nevērtēs Grigules un Mamikina «radu būšanu» Eiroparlamentā

Lai gan Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Iveta Grigule (Zaļo un zemnieku savienība/ZZS) un Andrejs Mamikins ("Saskaņa") praksē EP iekārtojuši viens otra ģimenes locekļus, ZZS tajā pārkāpumu nesaskata un arī no ētiskā viedokļa partijas valdē vērtēt negrasās.

Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze uzsvēra, ka viņa partijas biedre Grigule EP noteikumus nav pārkāpusi. Kā piemēru viņš minēja uzņēmumu pārcelšanos uz brīvām ekonomiskajā zonā, kas arī tiekot darīts uzņēmumu labā, bet netiek uzskatīts par pārkāpumu. Viņš gan noliedza, ka tādējādi Grigules rīcību pielīdzinātu biznesa darījumiem.

Turklāt pārkāpumu nav saskatījis arī EP, un “mums Eiropas Parlamenta oficiālajiem skaidrojumiem ir jāuzticas”, sacīja Krauze.

Tajā pašā laikā viņš neslēpa - šāda rīcība ir likuma apiešana, kas ir ētikas jautājums. Un tas esot jāvērtē ZZS vēlētājam.

“Mēs šādus ētikas jautājumus savās valdes sēdēs neizskatām,” pauda ZZS valdes priekšsēdētājs, skaidrojot, ka šādiem gadījumiem būtu jāizstrādā kritēriji un jāveido ētikas komisija.

LTV arī norāda, ka Latvijas parlamentā vērojama līdzīga prakse. Piemēram, ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa sieva Elita ir ZZS deputāta Jāņa Vucāna palīdze. 

Līdzīga “radu būšana” ir novērota daudzos parlamentos, jo deputātiem nereti ir vēlme nodarbināt savus radiniekus, atklāj politologs Valts Kalniņš. Tāpēc laika gaitā aizvien vairāk parlamentos pieņemti aizliegumi pret šādu praksi, tomēr EP gadījumā likuma normas nav uzrakstītas tik visaptveroši, lai ietvertu arī Grigules un Mamikina gadījumu.

Tāpēc šajās situācijās vēlētājiem un pašām partijām būtu jāprasa augstu ētikas standartu ievērošana.

Savukārt, ja politiskajā vidē iecietīgi izturas pret ētiskiem jautājumiem, tas veicina labvēlīgu augsni reālām koruptīvām darbībām, norāda politologs.

Ziņots, ka Iveta Grigule un Andrejs Mamikins praksē Eiropas Parlamenta iekārtojuši viens otra ģimenes locekļus, ziņo Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt