ZZS nesola Sudrabai ņemšanu valdībā, bet cer sadarboties parlamentā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Vecās jaunās koalīcijas partneris Zaļo un Zemnieku savienība nesola parlamenta jaunpienācējiem – Ingunas Sudrabas partijai „No sirds Latvijai” (NSL) dalību nākamajā valdība, taču cer sadarboties parlamentā.

Tā pēc ceturtdien notikušās abu partiju pārstāvju tikšanās atzina ZZS līderis Augusts Brigmanis.

Sudraba pēc tikšanās paziņoja, ka viņas vadītā partija tomēr saņēma zināmu vēlētāju uzticības mandātu, lai ieviestu pārmaiņas, tāpēc partija piedāvās vairākus priekšlikumus, piemēram, rosinās diskusiju par tautas vēlētu prezidentu, ko atbalsta, piemēram, ZZS ietilpstošās Zemnieku savienības pārstāvji. 

Tāpat Sudrabas partija vēlas, lai valsts budžets būtu orientēts uz rezultātu.

„Partija „No sirds Latvijai” ienāca parlamentā ar uzstādījumu, ka ir laiks pārmaiņām. Es minēšu trīs būtiskas lietas, ko mēs pārrunājām. Pārmaiņas nozīmē augstāku atbildības līmeni par konkrētiem priekšlikumiem, par ko partija „No sirds Latvijai” ir gatava nākt uz parlamentu, lai ieviestu šīs pārmaiņas. Tautas vēlēta Valsts prezidenta ievēlēšana. Šeit mums ir pilnīga saskaņa ar Zemnieku savienību - tā atbalsta šādu iniciatīvu. Tas nozīmē, kas mēs kopā varēsim strādāt pie šī priekšlikuma,” uzskaita „No sirds Latvijai” līdere.

„Tāpat ir svarīgi panākt, lai atbildība būtu par rezultātu, ko mēs esam teikuši – ierēdņiem un amatpersonām ir jāatbild par sava darba rezultātu. Tā būs mūsu atbildība, veidot uz mērķi orientētu budžetu. Arī šeit mums ir kopīga sapratne. Un vēl viens punkts, kur mums ir kopīga izpratne – mums ir jāpalielina parlamenta loma valstī, jo parlaments ir tas, kas uzrauga izpildvaras darbu. Arī parlamentā ir jāorganizē tā, lai būtu lielāks pieprasījums par to, cik kvalitatīvi strādā izpildvara,” saka Sudraba.

Ingūna Sudraba par sadarbības principiem ar ZZS
00:00 / 01:02
Lejuplādēt

Tāpat NSL vēlas palielināt parlamenta lomu, panākot lielāku izpildvaras darbības caurskatāmību un atskaitīšanos tautas kalpiem. 

Savukārt Brigmanis žurnālistiem norādīja, ka  ZZS vēlēšanās guvusi labus  rezultātus, bet nedrīkst ieslīgt pašapmierinātībā, jo aptaujas liecina, ka sabiedrība sagaida pārmaiņas, tai skaitā parlamenta darbā.

Brigmanis sacīja, ka būs „arī mūsu pusē dzirdīgas ausis” Sudrabas partijas iniciatīvām un abas partijas varētu sadarboties parlamenta līmenī.

Dzīve parādīs, kā veidosies tālāk koalīcijas sarunas, šobrīd [vecajai koalīcijai ir] 61 balss, un tas ir pietiekami, lai valdību veidotu tagadējā koalīcija,” sacīja Brigmanis.

Viņš gan pauda, ka viņa pieredze liecina - nedrīkst atstumt nevienu, kas ir ieguvis vēlētāju uzticību. Tāpēc Saeimas darbā „jāatrod pielietojums arī tādai frakcijai, kura nav tik liela”, piemēram, uzticot kādas komisijas vadību vai darbu prezidijā.

Jau ziņots, ka  tagadējās koalīcijas partneriem šobrīd atšķiras viedokļi par to, vai pēc jaunās Saeimas sanākšanas darbs valdībā būtu jāturpina tādā pašā sastāvā. Nacionālā apvienība (NA) uzskata, ka koalīcijā būtu jāiesaista arī Latvijas Reģionu apvienība (LRA). Savukārt „Vienotība” un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) apgalvo, ka koalīcijas paplašināšana neesot vajadzīga.

12.Saeimas vēlēšanās piecu procentu barjeru izdevās pārvarēt un iegūt deputātu mandātus sešiem politiskajiem spēkiem, no kuriem divi parlamentā nav bijuši iepriekš pārstāvēti. Partija „Saskaņa” ieguvusi 24 deputāta mandātus, „Vienotība” – 23, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 21, Nacionālā apvienība (NA) – 17, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) - astoņus un „No sirds Latvijai” – septiņus, liecina provizoriskie rezultāti.  

Pašreizējās valdošās koalīcijas politiķi jau sestdienas vakarā paziņoja, ka nākamās valdības kodols jāveido esošajām varas partijām – „Vienotībai”, Zaļo un Zemnieku savienībai un Nacionālajai apvienībai, taču nav izslēgta arī sadarbība ar politikas jaunpienācējiem Latvijas Reģionu apvienību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti