ZZS līderi Eiroparlamenta vēlēšanās – Reizniece-Ozola, Bergmanis un Arnītis

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) saraksta līdere maija beigās gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās būs bijusī finanšu ministre, tagad Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola. ZZS sarakstā ar otro un trešo numuru EP vēlēšanās startēs bijušais aizsardzības ministrs, tagad Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis un bijušais Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis.

EP vēlēšanās tomēr nekandidēs bijusī veselības ministre – Saeimas deputāte Anda Čakša, kuras vietu ZZS līderu sarakstā ieņems bijušais ZM parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis. Viņš no ZZS Vidzemes saraksta ar desmito numuru kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās, tomēr parlamentā netika ievēlēts. Pirms iesaistīšanās politikā Arnītis bija arī "Vienotības" valdības vadītājas Laimdotas Straujumas biroja vadītājs.

ZZS sarakstā Eiroparlamenta vēlēšanām ir arī vairāki pašvaldību darbinieki, uzņēmēji un citu profesiju pārstāvji.

ZZS saraksta līdere EP vēlēšanās Dana Reizniece-OzolaZane Mače

  ZZS savā EP priekšvēlēšanu programmā iekļāvusi solījumus strādāt pie Eiropas Savienības (ES) atbalsta nodrošināšanas uzņēmējdarbībai laukos, birokrātijas mazināšanas un reemigrācijas veicināšanas. Priekšvēlēšanu kampaņas prezentācijā Reizniece-Ozola norādīja, ka Eiropai ir jābūt vienlīdz stiprai gan tās centrā, gan reģionos. 

  KONTEKSTS:

  Iepriekš izskanēja, ka EP vēlēšanās varētu kandidēt arī ZZS līderis Armands Krauze, kurš gan vēlāk atzina, ka to nedarīs, norādot  – šāds lēmums saistīts ar to, ka partijā jānāk jauniem, enerģiskiem cilvēkiem, kas būtu vecumā no 30 līdz 40 gadiem. Tāpat iepriekš izskanēja, ka EP vēlēšanās varētu kandidēt iepriekšējā veselības ministre Čakša.

  EP vēlēšanas paredzētas šā gada 25. maijā. No Latvijas tiks ievēlēti astoņi EP deputāti. Kandidātu sarakstu iesniegšana EP vēlēšanām notiks no 2019. gada 6. līdz 21. martam.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti