Panorāma

Panorāma

Panorāma

Atšķirīgi viedokļi par A.Čakšu ministra amatā

ZZS veselības ministra amatam izvirza A.Čakšu

ZZS koalīcijas partneri nesteidz paust atbalstu Čakšai veselības ministres amatā

Lai gan Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde veselības ministra amatam oficiāli izvirzījusi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītāju Andu Čakšu, pašlaik pārējās koalīcijas partijas nesola atbalstu ZZS izvirzītajai kandidātei. Tās savu viedokli formulēs pēc tikšanās ar iespējamo ministri. Tikmēr Čakša par pievienošanos ZZS un kādai no tajā esošajām partijām vēl domās.

Pēc Andas Čakšas oficiālās izvirzīšanas vakantajam veselības ministra amatam premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS) koalīcijas partijas lūdzis šo jautājumu neatlikt un balsojumu par veselības ministru iekļaut Saeimas ceturtdienas, 16.jūnija, darba kārtībā. Pirmdien, 13.jūnijā, redzējumu par nozari Čakša prezentējusi Zaļo un zemnieku savienībai un šonedēļ tiksies ar pārējām Saeimas frakcijām.

Koalīcijas partiju padomes sēdē pirmdien piedalījās arī pati Čakša, kas sola turpināt iesāktos darbus, prioritāri pievēršot uzmanību onkoloģiskajiem pacientiem, mātes un bērna veselībai. “Es uzskatu, ka katram pilsonim Latvijā ir jāizdara kāds labs darbs savai valstij. Un es šajā brīdī uz to skatos kā uz atbildību savas valsts priekšā,” šādi ministra amata kandidāte pamato motivāciju piekrist vadīt nozari, kurā nepieciešamas dažādas reformas.

Par pievienošanos Zaļo un zemnieku savienībai un kādai no tajā ietilpstošajām partijām viņa vēl domāšot: “Nu šobrīd… droši vien pēc kāda perioda es apdomāšu arī iespēju iestāties partijā.”

“Svarīgākais, lai šobrīd jaunais ministrs pēc apstiprināšanas nākamā nedēļā iekļautos darbā un turpinātu īstenot rīcības plānus. Nevaram atļauties ļoti skaļus punktus par reformām veselības aprūpē un gaidīt, kamēr cilvēks no malas iepazītos ar nozari un to varētu darīt. Viņas lielākā prasība ir pēc komandas, pēc atbalsta,” saka premjerministrs Māris Kučinskis.

Vai Čakša kā ministre var sagaidīt frakcijas atbalstu būtisku reformu īstenošanā arī tad, ja kādā no partijām iestāties nesteigs? Uz šo jautājumu Kučinskis atbildēja, ka ministram svarīgākā esot paša ministra komanda un spēja izdarīt darāmos darbus.

Politiskā atbalsta nozīmīgumu pagaidām izvairīgi vērtē arī “Vienotības” līderis Andris Piebalgs, uzsverot, ka vispirms jādomā par ātrāku reformu īstenošanu. “Viņai ir visas iespējas būt veiksmīgai, bet ir tik svarīgi... veselības nozarē ir tik daudz samilzušas pretrunas, ka mums nevajadzētu īpaši uztraukties, cik viņai ir atbalsta vai nav. To mēs redzēsim darba gaitā, bet tiešām novērtēt viņas profesionālās iespējas,” saka Piebalgs.

Tomēr abas koalīcijas partijas atbalstu Andai Čakšai pašlaik apsolīt nevarot. Esot vairāki jautājumi, kas pārrunājami ar kandidāti frakcijās.

Tāpat arī opozīcijas partijas vēl gaida tikšanos. Partijas „No sirds Latvijai” līdere Inguna Sudraba atklājusi, ka varētu balsot pret Čakšu kā koalīcijas virzītu personu. Līdzīgu viedokli Latvijas Radio pauda Latvijas Reģionu apvienības deputāts Mārtiņš Šics: “Es domāju - Čakšas kundze tiks galā, ja vienīgi viņa pārāk daudz neskatīsies atpakaļ uz savas slimnīcas lietām un nedomās, kur viņai atgriezties. Kopumā droši vien mēs balsosim pret, jo mēs esam pret to, kā šī valdība tika veidota, un visām lietām, kas bija deklarācijā.”

Jau vēstīts, ka pēc skandāla saistībā ar ķirurģisku manipulāciju veikšanu Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot oficiālo pacientu reģistrācijas kārtību, Belēvičs piektdien atkāpās no amata. Tāpat Belēvičs paziņoja par izstāšanos no Latvijas Zaļās partijas  un nolika arī Saeimas deputāta mandātu.

Zaļo un Zemnieku savienības valde oficiāli nolēma virzīt vakantajam veselības ministra amatam Bērnu slimnīcas vadītāju Andu Čakšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti