ZZS Jūrmalas mēra amatam atkal piesaka Truksni

Bijušais Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, kurš iesaistīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā krimināllietā par iespējamu partijas nelikumīgu finansēšanu, arī šogad būs Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Jūrmalas mēra kandidāts gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Truksnis būs ZZS saraksta pirmais numurs, savukārt pašreizējā Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe startēs ar otro numuru, aģentūra LETA noskaidroja partijā.

Saraksts gan vēl jāapstiprina politiskā spēka valdei.

ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze uzsvēra, ka sarakstus veido partijas vietējās nodaļas, savukārt "vērtējumu kandidātiem sniegs vēlētāji".

KNAB izmeklētajā krimināllietā par iespējamu partijas nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā ir trīs aizdomās turētie un divas personas, pret kurām sākts kriminālprocess. Publiski bija zināms, ka šo personu vidū ir Truksnis un viņam piemērots aizdomās turētā statuss.

Pēc informācijas par šo lietu Truksnis pērn 13.oktobrī domes ārkārtas sēdē tika atcelts no amata, taču vēlāk - pretēji partijas valdes lēmumam - viņš vēlreiz pretendēja uz šo amatu un tika tajā atkal apstiprināts.

Nedaudz vēlāk, 13.janvārī, Truksnis atkāpās no Jūrmalas mēra amata. Toreiz paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem Truksnis norādīja, ka iepriekšējie mēneši viņam bijuši "satraukuma un ļoti dziļu pārdzīvojumu pilni", kā arī ietekmējuši viņa veselības stāvokli. "Šobrīd turpināšu darbu kā domes deputāts, un atgūšu spēkus, lai ar pārliecību un jaunu enerģiju startētu nākamajās pašvaldību vēlēšanās kā pilsētas mēra amata kandidāts," toreiz sacīja Truksnis.

Tajā pašā dienā, kad Truksnis atkāpās no Jūrmalas domes priekšsēdētāja amata, viņš saglabāja savu vietu partijā - ZZS ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas dome noraidīja priekšlikumu viņu izslēgt no politiskā spēka.

Arī 2013.gada pašvaldību vēlēšanās Truksnis bija ZZS saraksta līderis.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti