ZZS deputāti noskaņoti neatbalstīt valdības lēmumu par «airBaltic»

Lemjot par nākamā gada budžetu, būs jāņem vērā arī "airBaltic" nepieciešamie 80 miljoni eiro un tas var sarežģīt lēmuma pieņemšanu. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija, visticamāk, neatbalstīs lēmumu par finansējuma piešķiršanu "airBaltic", intervijā Latvijas Radio sacīja ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, atzīstot – tas var apdraudēt nākamā gada budžeta pieņemšanu.

ZZS frakcija iecerējusi pirmdien, 9.novembrī, tikties ar premjeri Laimdotu Straujumu (“Vienotība”), lai pārrunātu situāciju ar “airBaltic” un satiksmes ministra Anrija Matīsa (“Vienotība”) demisiju. ZZS ir neskaidrs, kas notiek ar aviokompāniju un kāds ir patiesais demisijas iemesls.

“Vēl jo vairāk [neskaidrību] tāpēc, ka deputātiem, pieņemot nākamā gada budžetu, jāņem vērā arī “airBaltic” atbalsta lietas – 80 miljoni eiro. Šādā vai tādā formā tie acīmredzot tiks ietverti nākamā gada budžeta paketē,” skaidroja Brigmanis. Tieši šis būs diskusiju jautājums ar premjeri.

“Domāju, ka nevienam deputātam mūsu frakcijā necelsies roka par šādu lēmumu Saeimā balsot.

Valdība savus lēmumus var pārskatīt. (..) Frakcijā noskaņojums bija neatbalstīt šādu valdības lēmumu,” sacīja Brigmanis.

ZZS frakcijas valdītājs atzina, ka tas var apdraudēt nākamā gada budžeta pieņemšanu. Tajā pašā laikā viņš piebilda, ka budžets tikšot pieņemts “ar vai bez “airBaltic””, bet šī lēmuma sekas paliek, un tās tiks izvērtētas pēc budžeta pieņemšanas.

Taujāts par pašreizējās valdības stabilitāti, Brigmanis to nodēvēja par sarežģītu jautājumu. Viņš neizslēdz, ka šīs valdības rīcībspēja varētu tikt pārskatīta pēc budžeta pieņemšanas. ZZS gan netaisoties “gāzt [valdību], jo nevienam nav nestabila situācija vajadzīga”.

Savukārt Matīsa demisijas pieprasījums, nebrīdinot koalīcijas partnerus, ir koalīcijas līguma pārkāpšana, sacīja Brigmanis. 

Jau ziņots, ka valdība sēdē otrdien, 3.novembrī, aiz slēgtām durvīm pēc vairāk nekā četru stundu diskusijām akceptēja finanšu konsultanta "Prudentia" atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai "airBaltic".

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss ("Vienotība") informēja, ka apstiprinātais investors - Vācijas pilsonis Ralfs Dīters Montāgs-Girmess - aviokompānijā ieguldīs 52 miljonus eiro, bet valsts - 80 miljonus eiro.

Šis gan būs pagaidu jeb finanšu investors aviokompānijā - Satiksmes ministrijai uzdots divu gadu laikā atrast stratēģisko investoru uzņēmumam.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) nolēmusi pieprasīt satiksmes ministra Anrija Matīsa (“Vienotība”) demisiju. Iemesls demisijas pieprasīšanai ir “ministra novilcinātās darbības, laicīgi neiepazīstinot valdību ar nepieciešamajām rīcībām valsts nacionālās aviokompānijas "airBaltic" attīstībai, kā arī uzraudzības trūkums par aviokompānijas stratēģisko virzību, tādējādi, iespējams, neizmantojot visas potenciālās iespējas."

Tāpat vēstīts, ka Montāgs-Girmess jau ilgus gadus ar biznesu nodarbojas Krievijā, un viens no tiem ir saistīts ar Krievijā ražoto lidmašīnu pārdošanu. Intervijā Krievijas žurnālam „Medveģ” 2010.gadā viņš atzina, ka savulaik bijis Vācijas izlūkdienesta darbinieks, tomēr, redzot, ka aukstais karš esot beidzies, nolēmis pievērsties biznesam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti