ZZS atbalsta Straujumu premjeres amatā; neiebilstu pret «reģionāļiem» koalīcijā

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uzskata, ka jauno valdību jāveido esošajām koalīcijas partijām – ”Vienotībai”, ZZS un Nacionālajai apvienībai (NA), taču neiebilstu arī pret koalīcijas paplašināšanu, tajā iesaistot Latvijas Reģionu apvienību (LRA).

Tā pirmdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu paziņoja ilggadējais ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, kurš uzsvēra, ka, ņemot vērā 12. Saeimas vēlēšanās gūto atbalstu, valdības veidošana būtu jāuztic ”Vienotību” pārstāvošajai pašreizējai premjerei Laimdotai Straujumai.

Viņa ir pelnījusi turpināt strādāt,” sacīja Brigmanis.

Tieši premjerministrei, pēc Brigmaņa teiktā, varētu piederēt galavārds jautājumā par ministriju sadalījumu, un gadījumos, kad uz kādas ministrijas vadīšanu pretendē vairākas partijas, tieši Straujumai būtu jāizlemj, kurai partijai uzticēt ministrijas vadību.

Patlaban jaunās valdības veidotājiem ir domstarpības par to, kam būtu jāuzņemas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Satiksmes un Ekonomikas ministrijas vadība. Uz Satiksmes ministrijas vadību pretendē gan ZZS, gan ”Vienotība”, bet uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadību – ZZS un Nacionālā apvienība.

”Es domāju, izvēle ir jāizdara Straujumai, jo viņai ar šiem cilvēkiem būs jāstrādā,” sacīja Brigmanis.

No ”Vienotības” priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas pirmdien teiktā izriet, ka "zaļzemniekiem" varētu uzticēt arī Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Brigmanis, vaicāts par to, vai ZZS gatavojas Saeimas spīkera amatam deleģēt kādreizējo parlamenta priekšsēdi Gundaru Daudzi, īpaši uzsvēra viņa pieredzi parlamenta vadīšanā un faktu, ka 12. Saeimas vēlēšanās Daudze baudījis lielu vēlētāju atbalstu.

Jau vēstīts, ka pirmdien Valsts prezidents Andris Bērziņš sāka konsultācijas ar 12. Saeimā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem.

Vecā koalīcija pirmdienas rītā ir vienojusies arī turpmāk strādāt kopā pašreizējās premjeres Laimdotas Straujumas („Vienotība”) vadībā. Pagaidām gan partijas pilnībā nav vienojušās par amatiem. Ir ministrijas – Ekonomikas ministrija, Veselības ministrija – ko  neviens nevēlas vadīt, un ir ministrijas – Satiksmes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kā arī Izglītības un zinātnes ministrija, kuras vēlas vadīt vismaz divas partijas. Tāpat ir zināms, ka Saeimas priekšsēdētāja amatu vēlētos ieņemt Nacionālā apvienība.

12.Saeimas vēlēšanās piecu procentu barjeru izdevās pārvarēt un iegūt deputātu mandātus sešiem politiskajiem spēkiem, no kuriem divi parlamentā nav bijuši iepriekš pārstāvēti. Partija „Saskaņa” ieguvusi 24 deputāta mandātus, „Vienotība” – 23, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 21, Nacionālā apvienība (NA) – 17, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) - astoņus un „No sirds Latvijai” – septiņus, liecina provizoriskie rezultāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti