Rīta Panorāma

Intervija ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (ZZS)

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar Andri Spori

Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs: Alimentus maksā cītīgāk

Alimentus maksā arvien vairāk iedzīvotāju, kam ir jāmaksā uzturlīdzekļi, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs Andris Spore.

Viņš paskaidroja, ka pēdējos divos gados tiesa ir atzinusi, ka 12 000 cilvēkiem ir pienākums maksāt uzturlīdzekļus par saviem bērniem. Realitātē gan šis skaitlis ir vēl lielāks.

Tāpat arvien vairāk līdzekļu tiek atgūts no tiem cilvēkiem, kas iepriekš uzturlīdzekļus nemaksāja. Pērn vien atgūti 4,3 miljoni eiro, tomēr Spore nevarēja nosaukt to cilvēku skaitu, kas no nemaksātājiem ir kļuvuši par maksātājiem.

Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs skaidroja, ka uzturlīdzekļus maksā vairāk, jo bija gan publiskots saraksts ar uzturlīdzekļu nemaksātājiem, gan dažādos veidos ierobežotas viņu tiesiskās iespējas.

Paredzams, ka ceturtdien un piektdien, 9. un 10. martā, tiesu izpildītāji visos Latvijas reģionos pieņems apmeklētājus un konsultēs tieši par uzturlīdzekļu piedzīšanu. Pierakstīties uz šādu tikšanos nav nepieciešams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti