Zvērinātu notāri apsūdz vecu un nevarīgu cilvēku apkrāpšanā

Šā gada 9.oktobrī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā par krāpšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izsniegšanu apsūdzēta kāda zvērināta notāre. Kā Latvijas Radio uzzināja tiesā, šajā lietā apsūdzēta notāre Laila Poriete.

Šajā lietā pie kriminālatbildības sauktas divas personas: Poriete un Gints Lazdiņš.

Kā norāda prokuratūra, abas apsūdzētās personas savstarpēji vienojās krāpšanas ceļā iegūt svešu mantu, sagatavojot un panākot, ka cietušās personas paraksta dokumentus, kas rada viņām pašām tiesiski nelabvēlīgas sekas.

Mantkārīgā nolūkā, lai atvieglotu krāpšanu, pielietojot viltu un ieviešot uzticību cietušajās, Poriete ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli, sagatavojot un norādot cietušām personām parakstīt notariālos aktus un dokumentus, nenolasot to saturu, neizskaidrojot to būtību, noteikumus un tiesiskās sekas.

Savukārt Lazdiņš krāpšanās nolūkā organizēja apsūdzētās notāres dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kontaktējoties ar cietušajām personām, paziņojot apsūdzētajai notārei dokumentu saturu, dokumentos iekļaujamos cietušām neizdevīgos nosacījumus un informāciju par cietušo nekustamajiem īpašumiem.

Noziedzīgie nodarījumi izdarīti, izmantojot cietušo psihisko stāvokli, nespēju saprast un vadīt savu rīcību, nespēju saprast savas rīcības nozīmi, kā arī izmantojot cietušo redzes traucējumus, vecuma nevarību un juridisko zināšanu trūkumu.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Centra rajona tiesai, kura to sāks skatīt 16.janvārī.

Šī nav pirmā reize, kad Lazdiņš nokļuvis mediju redzes lokā. 2010. gadā plašsaziņas līdzekļi rakstīja, ka Lazdiņš, toreiz 10. Saeimas deputāta amata kandidāts un nekustamo īpašumu uzņēmējs, pretojies policistiem. Toreiz viņa lieta nonāca uz tiesas galda.

Toreiz, atbilstoši policijas ziņotajam, policija vēstīja, ka divi vīrieši no kāda Tallinas ielas dzīvokļa ārā nav laiduši kādu sievieti. Lazdiņš tad skaidroja, ka braucis uz Rīgu satikt draugu. Abi aizgājuši uz klubu „Essential" un pie abiem pienākušas divas meitenes, sakot, ka vēlas kaut kur aizbraukt. Tāpēc abas devušās līdzi abiem puišiem uz dzīvokli Tallinas ielā.

Patlaban gan Notariāta likuma 10.panta 3.punkts paredz, ka par zvērinātiem notāriem nedrīkst būt personas, kuras kriminālprocesā par tīšā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu atzītas par aizdomās turētajiem vai apsūdzētajiem Gadījumā, ja notāru ir uzsākta kriminālvajāšana par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, tad tieslietu ministrs zvērinātu notāru var atstādināt no amata.

(Video ņemts no www.youtube.com. Video materiāls nav saistīts ar notāra darbu un tā autors ir NLP centrs)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt