Zvērināti advokāti-maksātnespējas administratori deklarācijas varēs iesniegt līdz 1. septembrim

Saeima ceturtdien, 4.februārī, vienas dienas laikā steidzamības kārtā grozīja likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā". Atbilstoši grozījumiem tiem maksātnespējas administratoriem, kas vienlaikus ir zvērināti advokāti, sava mantiskā stāvokļa deklarācijas būs jāiesniedz līdz šā gada 1. septembrim. 

Savukārt pārējiem maksātnespējas administratoriem deklarācijas bija jāiesniedz līdz 1. februārim, taču to izdarījusi tikai neliela daļa administratoru.

Grozījumu iesniedzēji – Saeimas Valsts pārvaldes komisija – to nepieciešamību pamato ar Satversmes tiesas spriedumu, kas pieņemts pēc tam, kad daudzi maksātnespējas administratori apstrīdēja likuma normu, ar ko viņi pielīdzināti valsts amatpersonām.

Tomēr, kā Saeimas plenārsēdē uzsvēra Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja biedre Inese Lībiņa-Egnere ("Vienotība"): "Satversmes tiesas spriedumā nav atzīts, ka šis Saeimas lēmums maksātnespējas administratoriem iesniegt valsts amatpersonas deklarācijas vienmēr būtu vērtējams kā neatbilstošs Satversmei."

Pēc deputātes sacītā, Satversmes tiesa skatīja "ļoti šauru aspektu, proti, zvērināta advokāta darbību kopsakarā ar to, ka viņi papildus veic maksātnespējas administratora darbu''.

"Par šo arī šobrīd Tieslietu ministrijas priekšlikums, lai atbilstoši Satversmes tiesas spriedumam šo šauro, mazo administratoru daļu regulētu atbilstoši tam, kā Satversmes tiesa to redz –  ka ir pietiekams termiņš, kurā izvērtēt, vai ir jauni, kaut kādi samērīgāki, iespējams, mīkstinošāki apstākļi, lai visi viņu klienti, visa šī informācija, ko advokatūras noslēpums aizsargā, nebūtu pieejama, ja nav runa par ne maksātnespējas procesiem," stāstīja Lībiņa-Egnere.

Zvērināti advokāti-maksātnespējas administratori deklarācijas varēs iesniegt līdz 1. septembrim

Jau ziņots, ka Satversmes tiesa iepriekš secināja – maksātnespējas likuma grozījumi, kas pieņemti 2014.gada oktobrī un kas administratorus pielīdzina valsts amatpersonām, neļaujot darboties kā advokātiem, nav samērīgi un neatbilst Satversmei.

Likuma grozījumus Satversmes tiesā apstrīdēja zvērināti advokāti, kuri atzīmēja – prasība iesniegt valsts amatpersonas deklarāciju nozīmētu to, ka viņiem būtu jānorāda arī visas ar klientiem uzņemtās saimnieciskās saistības, kurām saskaņā ar likumu jābūt diskrētām.

Iepriekš gan Tieslietu ministrija, gan administratori uzsvēra – Satversmes tiesas lēmums nenozīmē, ka administratoru uzraudzība izpaliks. 

Apmēram puse no visiem advokātiem ir maksātnespējas administratori.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt