Sadaļas Sadaļas

Zvēraudzētāju asociācija: «Grobiņai» jāuzņemas atbildība par ūdeļu bojāeju

Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas (LZAA) biedru sanāksmē, uzklausot akciju sabiedrības „Grobiņa” vadības paskaidrojumi saistībā ar ūdeļu bojāeju zvēraudzētavā un iepazīstoties ar apstākļiem, asociācija nolēma, ka atbildība par notikušo ir jāuzņemas AS „Grobiņa”.

Asociācijā informēja, ka AS „Grobiņa” jāuzņemas atbildība un jāveic visi nepieciešamie pasākumi, lai nekas tamlīdzīgs nevarētu atkārtoties. Arī "Grobiņa'' padomes locekle Argita Jaunsleine pauda, ka zvēraudzētava uzņemas pilnu atbildību par notikušo un solīja turpmāk šādu situāciju nepieļaut.

"Šodien, atskatoties atpakaļ, jāatzīst, ka ir gūta rūgta mācība un noteikti nākamreiz mēs ne tikai paļautos uz saviem spēkiem, bet arī nekavējoties iesaistītu asociāciju un tās biedrus," sacīja Jaunsleine.

Viņa gan nepaskaidroja, kas ir domāts ar atbildības uzņemšanos. Iepriekš Pārtikas un veterinārais dienests lēsa, ka notikušais tiks novērtēts kā ļoti nopietns labturības noteikumu pārkāpums, kas nozīmēs sodu līdz 1000 eiro. Likums gan paredz arī kriminālatbildību par cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem, taču uzraugi to tik stingri nevērtē.

Tāpat LZAA nolēma mēneša laikā sarīkot vēl vienu dzīvnieku labturības pārbaudi Grobiņas zvēraudzētavā, kurā aicina piedalīties arī Pārtikas un veterināro dienestu (PVD). Nepieciešamības gadījumā LZAA ir gatava organizēt atkārtotas pārbaudes, lai pārliecinātos, ka dzīvniekiem tiek nodrošināts viss nepieciešamais.

LZAA atgādināja saviem biedriem par Eiropas Zvēraudzētāju asociācijas izstrādāto rīcības plānu darbībām ārkārtas apstākļos. Gadījumos, ja kādai no fermām ir radušās grūtības, ar kurām tā var netikt galā pašas spēkiem, tās pienākums ir par to nekavējoties informēt atbildīgos asociācijas pārstāvjus. Rīcības plāns paredz asociācijas biedru solidāras darbības, lai palīdzētu grūtībās nonākušajai saimniecībai.

„Latvijas Zvēraudzētāju asociācija atgādina par Eiropas Zvēraudzētāju asociācijas izstrādātu plānu darbībai ārkārtas apstākļos. Tas nozīmē - ja kādai no fermām rodas grūtības vai nu ar barību, vai ar pakaišiem, tad fermas pienākums ir ziņot par to asociācijai un pārējā asociācija ies palīgā un kopīgi risina šos jautājumus, ko varēja darīt arī šajā gadījumā,” skaidroja asociācijas vadītājs Arnis Veckaktiņš.

Asociācija informēja, ka kopš maija visās zvēraudzētavās, kas ir LZAA biedri, ir notikušas divas pārbaudes. Maijā fermas apmeklēja starptautiski izstrādātās dzīvnieku labturības programmas „WelFur” ārvalstu eksperti. Savukārt jūnija beigās notika ikgadējā LZAA un Zemkopības ministrijas kopīgi organizētā šķirnes dzīvnieku audzēšanas saimniecību atestācija. Nevienā no pārbaudēm netika konstatēti nekādi pārkāpumi.

Rudenī uz atkārtotu pārbaudi ieradīsies „WelFur” speciālisti, lai turpinātu procesu, kura rezultātā Latvijai jākļūst par pirmo Eiropas valsti, kurā tiek ieviesti „WelFur” izstrādātie, detalizētie dzīvnieku labturības standarti. 

Jau ziņots, ka vienā no Latvijas lielākajām zvēraudzētavām "Grobiņa" Grobiņas pagastā Dubeņos gājuši bojā gandrīz 500 ūdeļu mazuļi. Pastāv aizdomas par cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem. Izmeklēšanā iesaistījusies policija, kā arī Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

Vasaras aukstās jūnija naktis ir bijušas liktenīgas 472 ūdeļu mazuļiem, kuri savos krātiņos vienkārši nosaluši. Tas noticis tādēļ, ka dzīvnieku migās nebija ielikti no  aukstuma sargājošie skaidu pakaiši. To apstiprināja zvēraudzētavas vetārste.

Uzņēmums skaidroja, ka situācija izveidojās piegādātāja dēļ, kurš neturēja savu solījumu un neatveda skaidas, par kurām bija samaksāts. Piegādātāji gan nejūtas vainīgi. Zvēraudzētāji neesot nomaksājuši vēl iepriekšējos parādus. Turklāt skaidas, ko viņi piegādā, nemaz neesot derīgas dzīvniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt