Zvārtavas pilī pulcē bērnus no Latvijas un diasporām ārvalstīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Projekta „Gājputni atgriežas” ietvaros Zvārtavas pilī no 14.-18.jūlijam notiek vasaras nometne bērniem no Latvijas un latviešu diasporām ārvalstīs.

Zvārtavā ieradušies 40 nometnes dalībnieki vecumā no 8-12 gadiem – 21 bērns no latviešu diasporām Gruzijā, Dānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, viņiem piepulcējušies 19 bērni no Latvijas. Nometnes mērķis ir veicināt diasporas bērnu saikni ar Latviju un stiprināt viņu nacionālo identitāti.

Saturiski šogad nometne orientēta uz vides izziņu – gan dabas, gan kultūrvēsturiskās vides izziņu. Bērni piedalās dažādās nodarbībās un radošajās darbnīcās – gatavo mūzikas instrumentus no dabas materiāliem, darina putnu būrīšus, klausās un ieraksta dabas skaņas, mācās atpazīt dažādus augus un citas dabas veltes, apgūst to praktisko pielietojumu.

Trešdien nometnes dalībnieki veica lauka pētījumu – devās ekskursijā Apes novadā, kur iepazina gan dažādus nozīmīgus kultūrvēsturiskus un dabas objektus, gan arī kā īsti gājputni paviesojās ogu laukā pie Virešu pagasta zemnieka Vaira Vilemsona zemeņu un aveņu audzētavā. Savukārt šodien pie nometnes dalībniekiem ciemos brauc meža apmācību centrs „Pakalnieši” un bērniem būs iespēja gan iepazīties ar dažādu meža iemītnieku – putnu un dzīvnieku – paradumiem, kā arī kopā ar Meža gariņu pašiem iejusties dažādos meža tēlos.

Nometnes noslēgumā plānots iestudēt un uzvest koncertu, kuru apmeklēt būs aicināti ne tikai bērnu vecāki, bet arī vietējie Apes novada iedzīvotāji. Dabas koncertzāle notiks piektdien, 18.jūlijā, plkst. 14 Zvārtavas pilī.

Projektu "Gājputni atgriežas" īsteno biedrība "Latvijas Pilsoniskas sabiedrības atbalsta centrs" sadarbībā ar Gruzijas latviešu biedrību "Ave Sol!" un „Latviešu biedrību Norvēģijā”. Projektam piešķirts Sabiedrības integrācijas fonda Ārpusskolas pasākumu programmas „Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem” finansējums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti