Dienas ziņas

Strīdi par jauno Pļavniekkalna sākumskolu turpinās

Dienas ziņas

Ludzas novadā trūkst skursteņslauķu

Zvārtavas pagastā arvien cīnās ar vētras sekām

Zvārtavas pagastā arvien cīnās ar vētras sekām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pirms diviem mēnešiem Valkas novada Zvārtavas pagastā negaidītās, stiprās vēja brāzmas postīja iedzīvotāju mājas un lauza kokus mežos, cieta arī vietējais Tautas nams. Tam visu vasaru jumta vietā bija plēve, un remontdarbi sākti tikai tagad.

Šajā laikā citi bojājumi radušies arī iekštelpās. Izmainījusies vietējā ainava – tur, kur agrāk bija meži, nu ir izcirtumi. Aktīvi mežizstrādes darbi notiek gandrīz līdzās katrai mājai, kas jūlija vētrā tika skarta. Tie mainījuši arī vietējo iedzīvotāju ikdienu.

Zvārtavas pagastā līdz šim bijis ierasts, ka arī vasarā Mierkalna tautas namā norisinās pasākumi, bet jau divus mēnešus kultūras dzīve šeit apstājusies.

Ēkas nopostītais jumts neļauj te rīkot pasākumus un arī uztrauc cilvēkus par nākotni. Jumta remontdarbi uzsākti 29.augustā, savs laiks pagājis gan kamēr eksperti snieguši savu novērtējumu par postījumiem, gan arī kamēr apdrošinātāji izsvēra kompensācijas izmaksu apmēru.

“Tie divi mēneši bija tāds gaidīšanas laiks, kad īsti nevar saprast kad un kas notiks,” stāsta Mierkalna tautas nama vadītāja Evija Zeme.

Viņa atzīmē, ka šajā laikā, kad ik gadu te norisinās vietējā amatierteātra uzveduma pirmizrāde, bijis jāuztraucas par to, lai pa jumta plēves caurumiem pilošais ūdens, nesabojā iekštelpas. Arī skatuvi, tās aizkarus un citus priekšmetus telpās nācās glābt no mitruma. Tiesa gan, bojājumus mitrums nodarījis sienām, iespējams, arī elektroinstalācijām un tāpēc aktuāls kļūst jautājums – kurš maksās par to?

“Tāme tika sastādīta tūlīt pēc vētras. Sāks strādāt un tad redzēs.. Ja naudiņas pietrūks.. Nu, tad nezinu kā,” pauž Valkas novada Zvārtavas pagasta pārvaldes vadītājs Raitis Priede.

Postījumus piedzīvoja arī vietējo iedzīvotāju labības lauki un piemājas meži. Lai arī daudzi no mežiem vēl nebija sasnieguši ciršanas vecumu, nu teju visā vētras skartajā zonā viens aiz otra plešas izcirtumi. “Mežu nav. Te kādreiz nevarēja māju no mājas redzēt, bet tagad visu var redzēt. Te jau daudzi, kā saka, gandrīz par velti atdos, lai tikai iet palīgā strādāt,” novērojis zvārtavietis Andris.

“Pašā sākumā jau firmas pašas uzradās kā sēnes pēc lietus, kad braukāja riņķī apkārt. Sajūta bija, ka puse Latvijas mežizstrādes firmu sabraukušas. Daudz no svara, es domāju, ka šajā gadījumā ir, kaut vai par mazliet mazāku cenu, bet dabūt to materiālu laukā no meža,” piebilst zvārtavietis Jānis Šteinbergs.

Līdz ar aktīvajiem mežistrādes darbiem, nelielajā Zvārtavas pagastā ik dienu pārvietojas arī vairāk kravas automašīnu un mežsaimniecības tehnikas. Tas neierasti daudz darba sagādā arī vietējiem ceļu uzturētājiem. Lai dažādus šķembu uzklāšanas, greiderēšanas un līdzināšanas darbus veiktu tik bieži, cik tas nepieciešams, pašvaldība lūgusi arī valsts atbalstu aptuveni 50 tūkstošu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti