Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Ukraiņu bērni brīvlaiku pavada Latvijā

Dienas ziņas

Cīnīsies ar komunālo maksājumu parādniekiem

Zvaigznes dienā atzīmē O.Kalpaka dzimšanas dienu

Zvaigznes dienā atzīmē Oskara Kalpaka dzimšanas dienu

Ar simboliksu ticības liesmas iedegšanu Latvijas kontūrā pulkveža Oskara Kalpaka dzimtajās „Liepsalās” un piemiņas brīdi Visagala kapos otrdien atzīmē Latvijas Bruņoto spēku pirmā komandiera 133. dzimšanas dienu. Līdz ar Zvaigznes dienu aizsākas arī izcilā novadnieka piemiņai veltīto pasākumu cikls Degumnieku pamatskolā, kas šogad norisināsies līdz pat 6.martam - pulkveža nāves dienai.

1882. gada 6. janvārī toreizējā Meirānu pagastā iemirdzējās izcilā Latvijas valstsvīra Oskara Kalpaka spožā zvaigzne, kuras īsais, bet spilgtais mūžs tika veltīts Latvijai. Šķiet, pulkveža dzīves gājums ir ietverts savulaik Kalpaka brāļa meitas Ārijas Kalpaks-Grundmanes vārdos - ticības liesma mūžīgai latviešu Latvijai. Šogad šie vārdi skan īpaši simboliski.

„Sevišķi pēdējā gada notikumi, kas mūsu kaimiņzemē Ukrainā norisinās, liek aizdomāties par to, ko savā laikā paveica tādi vīri kā Oskars Kalpaks, un šobrīd šādas vietas, kur ir karavīru piemiņas vietas, ir vienojošs faktors visai latviešu tautai,” norāda Ošupes pagasta pārvaldnieks Aigars Šķēls.

Godinot izcilāko novadnieku, līdz 6.martam Degumnieku pamatskolā un „Liepsalās” norisināsies atceres pasākumi, kuros pulcēsies skolēni un jaunsargi, lai piedalītos militarizētajās stafetēs, konkursos un sacensībās. Ipaši skolās daudz runā par pulkveža ieguldījumu Latvijas armijas un valsts izveidē.

„Oskars Kalpaks mums visiem ir varonis. Viņš ir zvaigzne mums visiem skolā. Protams, mēs piedalāmies visos pasākumos, mēs talkojam šeit „Liepsalās”, mēs kā novadnieki,” lepni saka Degumnieku pamatskolas 8.klases skolniece Megija Rauza.             

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar vietējo pašvaldību iecerējusi pilnveidot „Liepsalas”, iekopto vietu padarot vēl pieejamāku, īpaši ziemā ēkām būtu vajadzīga apkure. Amatpersonas norāda, ka „Liepsalas” tiks veidotas kā jaunsargu pulcēšanās centrs.

„Ministrijā tagad ir pilnīgi jauna programma attiecībā uz Jaunsardzes attīstību. Ir valdības piešķirti līdzekļi šai attīstībai, un es domāju, kā tādai Jaunsardzes bāzei arī „Liepsalām” varētu būt sava vieta šajā programmā,” vērtē  Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Andrejs Panteļējevs.

Dienas noslēgumā sarkanbaltasarkani ziedi gūla arī pulkveža atdusas vietā, kur Kārļa Zāles veidotā pieminekļa pakājē jauniešu novietotās sveču liesmiņas mirdz mūžīgai Latvijai. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt