Nedzirdīgajiem

De Facto

Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

1:1 Gundars Rēders: Jānis Zuzāns

Zuzāns: Rīgas spēļu zāļu ierobežošanas dēļ varētu netapt mākslas centrs «Zuzeum»

Par ieceri būtiski ierobežot spēļu zāles visā Rīgā būs gaidāms garš tiesāšanās process, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja spēļu biznesa īpašnieks, mākslas kolekcionārs un mecenāts Jānis Zuzāns. Viņš arī atzina, ka līdz ar šādu lēmumu varētu netapt viņa ģimenes iecere veidot mākslas centru “Zuzeum”.

Zuzāns pauda pārliecību, ka ar paziņojumu ierobežot spēļu zāles arī galvaspilsētas mikrorajonos Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) cenšas celt savu popularitāti. Savukārt nosacījumu ļaut spēļu zāles tikai luksusa viesnīcās Zuzāns sauca par “miglas pūšanu acīs”, jo zvaigžņu piešķiršana viesnīcām ir tūristiem domāta indikatīva norāde. Turklāt četru un piecu zvaigžņu viesnīcas nereti piederot NVS valstu pilsoņiem, piebilda uzņēmējs.

Ja dome pieņems lēmumu liegt spēļu zāles visā Rīgā, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas, spēļu biznesa īpašnieks sola tiesvedības: “Katrai vietai jāpierāda, kāds ir iedzīvotāju tiesiskais aizskārums. (..) Domāju – mums būs garš, vairāku pakāpju tiesvedības process.”

Līdz ar iecerētajām izmaiņām viņš prognozē arī lielāku pieprasījumu pēc interneta azartspēlēm, kur esot daudz nelicenzētu.

Ja Rīgas domes plānotais aizliegums stāsies spēkā, tas ietekmēšot 60% Zuzāna biznesa.

Tāpat tas varētu ietekmēt mākslas centra “Zuzeum” projektu. “Jebkurā gadījumā kaut kādas izmaiņas nākotnes plānos būs jāievieš. (..) Es plānoju ["Zuzeum"] būvēt par man pieejamiem līdzekļiem, un, ja man tie tiks liegti, tad šis mākslas centrs varbūt nepiedzīvos savu piedzimšanu. Tas ir sliktākais gadījums,” sacīja uzņēmējs.

KONTEKSTS:

Pašlaik Rīgā ir 150 azartspēļu zāles un četri kazino. Pirms diviem gadiem Augstākā tiesa blakuslēmumā Rīgai norādīja, ka pilsēta vairāk nekā 10 gadus nepilda pati savus saistošos noteikumus – apņemšanos izskaust azartspēļu zāles no pilsētas vēsturiskā centra. Pēc tiesas lēmuma Rīgas dome bija spiesta atsaukt vietu atļaujas 42 pēļu zālēm pilsētas vēsturiskajā centrā, dodot piecu gadu pārejas periodu darbības izbeigšanai.

Šī gada martā politiķi lēmuši likvidēt arī pārējās spēļu zāles, arī Rīgas mikrorajonos. Spēļu biznesa pārstāvji par šo lēmumu sola tiesāties.

8 komentāri
Anonīms lietotājs 6871
Greizais "mecenātisms", pārprasta savas vērtības apziņa, sirdsapziņas apklusināšana ar makaronu karināšanu. Nu, nav profitēšana uz sabiedrības vājākās daļas saprāta trūkuma un nespējas kontrolēt savas dziņas ne godājams bizness, ne darbs valsts attīstībai, ne mecenātisms. Tas pat nav pakalpojums, kā ķirsona ēstuves, nemaz nerunājot par ražošanu, zinātnes atbalstu vai lauku skolas/slimnīcas uzturēšanu. Šai valstij ir daudz pamatvajadzību, ļoti daudz kas ir nogājis greizi alkatīgu, stulbu un pērkamu lēmēju dēļ, tādēļ tādi ātro kredītu, azartspēļu vai naudas atmazgātāju darboņi noteikti nav jāreklamē, lai cik miljonus tie būtu sarausuši. Jautājums: ar ko tu pelni iztiku? arvien ir aktuāls.
Andris Zigims
Kāpēc prieka māju neatver Rīgā tāpat kā Hollandē?
Anonīms lietotājs 22483
Ja būtu gribējis, sen jau būtu uzcēlis. Zuzeum rada bažas. Gan par to, cik ētiski ir šantažēt visu valsti, ka, ja neierobežos spēļu zāles, tad necels savu muzeju. Gan to, kas notiks, kad Zuzāni būs veci vai nonāks finanšu grūtībās, jo tad var gadīties, ka būs kā ar Likteņdārzu - privātu iniciatīvu uzgrūdīs valstij. Un kāda noderīga idiotīte kultūras ministrītes veidolā pa koalīcijas burzmu dabūs arī miljonu miljonus "unikuma" atpirkšanai. Ja Zuzāns nodarbotos ar narkotiku kontrabandu, mums arī būtu jāpiever acis uz narkotiku radīto postu, jo citādi nebūs Zuzeums? Vai ar cilvēku tirdzniecību? Vai, es nezinu, orgānu tirdzniecību.... Azartspēles ir tāds pats ļaunums kā narkotikas. Varbūt pat lielāks. un nevienā civilizētā Eiropas pilsētā jūs neredzēsiet uz katra stūra spēļu zāles.
Anonīms lietotājs 22614
Kā būtu, ja likums uz kuru atsaucas Zuzāns, liktu uzturēt atkarīgos un to ģimenes, kas azartspēļu atkarības dēļ palikuši bez mājvietas un uzturlīdzekļiem? Labi, tā ir utopija, bet vismaz nodrošināt tiem psihologu, sociālo rehabilitāciju un pārkvalificēšanos. Likums ir likums, tagad tas ir šāds, bet to var mainīt. Jo nav jēgas cīnīties ar azartspēlēm - tās bija un būs, bet pietiek radīt apstākļus lai to nestā peļņa samazinās un neviens negribēs turēt spēļu zāli katrā kvartālā.
Anonīms lietotājs 22483
Sorry, bija domāts - ja ierobežos spēļu zāles, necels muzeju.
Anonīms lietotājs 34322
Šantāža. Nu tad necel, lai netop, ja mākslas centram jātop būvētam uz nelaimes, izpostītu dzīvju un ģimeņu rēķina - pat attālināti gribēt tādā vietā baudīt mākslu, ir eksaltēts nihilisms. Būtu labāk paklusējis, cerībā, ka sponsorētie politiķi šo nepieļaus.
Anonīms lietotājs 22614
Tad vēl moments ar mecenātismu - ir patīkami būvēt mākslas telpas, ja pašam patīk māksla (lai kas tas arī nebūtu) un tas arī labi izskatās - viņš uzcēla muzeju, atvēra mākslas telpu. Patiesībā tā ir atkarīgo naudas pārpumpēšana uz citu nozari, bet cilvēki kas nospēlējušies līdz ielai, paliek uz pašvaldības un sociālo dienestu kakla. Neviens viņiem neļaus dzīvot mākslas telpā. Protams, veselīgā sabiedrībā cilvēki nenospēlējas līdz ielai un pat diez vai uztver azartspēles kā veselīgu izklaidi, bet tas jau būtu cits stāsts.
Anonīms lietotājs 22614
Ja valsts nevar uzcelt muzeju bez privātā finansējuma, tad štrunts tur ir no tādas valsts. Protams, neviens nevar aizliegt kādam atvērt savu privāti finansētu muzeju, bet no otras puses - ja katrs alkohola lieltirgotājs, azartspēļu vai priekamājas turētājs atvērtu pa muzejam, valsts neko īsti arī nezaudētu.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti