Rīta intervija

NEPLP loceklis Ivars Āboliņš par neuzticības izteikšanu Sigitai Roķei, nākotnes plāniem

Rīta intervija

LR jaunā valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne par nākotnes plāniem

Intervija ar Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāju Ritu Rudušu

Žurnālistu asociācijas vadītāja: Konkurss uz amatiem Latvijas Radio valdē nebija caurspīdīgs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), izraugoties jaunus Latvijas Radio valdes locekļus, rīkojās necaurspīdīgi un neļāva nevalstiskajām organizācijām novērot atlases procesu, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valdes priekšsēdētāja Rita Ruduša.

Viņa arī norādīja, ka padomes lēmums atlaist līdzšinējo vienīgo valdes locekli Sigitu Roķi bija galējs solis, un pamatojums tam nebija pārliecinošs. Piemēram, sponsorēšanas līgumi, kurus padome minēja kā pārkāpumu, bija sociālā kampaņa, kas aicināja iedzīvotājus nebraukt dzērumā.

Ruduša pauda, ka padome rīkojās necaurspīdīgi, neuzturēja cieņpilnu dialogu ar Latvijas Radio vadību un izvēlējās rīkoties, izmantojot publisko telpu, lai gan varēja risināt problēmas dialoga formā. 

Arī divu valdes locekļu atlases process nebija caurspīdīgs, jo sabiedrība vai vismaz žurnālistu profesionālās organizācijas nebija informētas par pēdējā kārtā nonākušajiem kandidātiem, norādīja Ruduša. Viņa pastāstīja, ka LŽA ir lūgusi padomei atļauju novērot atlases procesu, bet šāda iespēja tika liegta.

Tas, ka konkursā nebija kvalitatīvu žurnālistiku pārstāvošo organizāciju novērotāju, rada jaunus jautājumus, kā NEPLP vada procesu, pauda Ruduša.  

Savukārt, vērtējot nākamos Radio valdes locekļus, sabiedrībai būs jāpievērš uzmanība tam, vai šie cilvēki nav saistīti ar medijiem, kas ir politiski ietekmēti, sacīja Ruduša.

Viņa sacīja, ka ir akadēmiskie pētījumi, kas parāda politikas saikni ar mediju īpašniekiem, un, ja saka, ka cilvēki ir mediju profesionāļi un viss ir kārtībā, var paskatīties, vai šie profesionāļi nāk no medijiem, kas ir politiski ietekmējami, pauda LŽA vadītāja.  

Jau ziņots, ka pirmdien tiks paziņoti rezultāti iepriekš izsludinātajam konkursam uz Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa finanšu jautājumos vietu.

Bet ceturtdien, 28.septembrī, NEPLP paudusi neuzticību Latvijas Radio valdes loceklei Roķei. Neuzticības izteikta saistībā ar virkni nesakārtotu jautājumu Latvijas Radio un atklāto satura tirgošanu. Radio vadība tikmēr uzticēta finanšu direktoram Jurim Gavaram.

Savukārt Roķe pieļāva, ka NEPLP lēmums izteikt viņai neuzticību radies politiska spiediena rezultātā, lai ietekmētu Latvijas Radio. Ņemot vērā jau ilgstoši saspīlētās attiecības starp Latvijas Radio un padomi, neuzticības izteikšana Roķei neesot bijis pārsteigums.

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) nosodīja NEPLP lēmumu atlaist Roķi no amata, jo šādam solim trūkst pamatojuma un tas ir pretrunā ar sabiedrības interesēm

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti