Aktuāli

Latvijas Bankas ekonomists Mārtiņš Bitāns par Latvijas ekonomikas un attīstības prognozēm

Aktuāli

Psiholoģes Andrijas Likovas dēļ sabiedrība uzzināja par vardarbību Jelgavas bērnu namā

Rita Ruduša komentē Latvijas Radio jaunās valdes locekles izvēli

Žurnālistu asociācija vēlas konkrētu priekšlikumu sabiedrisko mediju vadības izvēles maiņai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijas Žurnālistu asociācija vēlas sagaidīt konkrētus priekšlikumus izmaiņām sabiedrisko mediju atlases procesā, lai nākotnē izvairītos no šaubām par izvēlēto kandidātu atbilstībai darbam un politisko neitralitāti.

Mainīt noteikumus konkursiem uz amatiem sabiedriskajos medijos rosināja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Gunta Līdaka pēc Latvijas Radio valdes locekļa programmu attīstības jautājumos amata konkursa rezultātu paziņošanas.

Asociācijas vadītāja Rita Ruduša sarunā ar Latvijas Radio norādīja, ka pašā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) nebija vienprātības, kā interpretēt likuma normas un vai jāpieņem atlases komisijas ieteikums vai ne. Komisija pārbauda, vai kandidāti atbilst nolikuma prasībām, bet padomei vajadzētu vērtēt, vai pretendenti atbilst darbam pēc būtības. 

Ruduša atzina, ka asociācija atbalsta ieteikumu mainīt sabiedrisko mediju vadības izvēles procedūru, jo, pat ja process noticis godīgi un viss ir atbilstoši likumam, “mehāniska punktu saskaitīšana” nedod rezultātu un nevar ignorēt kontekstu, kā darbojas sabiedriskie mediji.

Asociācija sola sekot līdzi, kā padome rīkosies, jo LŽA vēlas, lai “process tiktu mainīts un mēs nenonāktu līdz šādam risinājumam”, pauda Ruduša.

Ruduša norādīja, ka padome, jau saņemot pieteikumus uz Latvijas Radio valdi, varēja redzēt, ka “kandidāti nav augstākas raudzes”, un rīkoties, piemēram, varēja piesaistīt atlases kompānijas.

“Mēs sagaidām no padomes lielāku kontekstu tvērumu”, protams, tas, ka cilvēks bijis partijā, nevar būt par iemeslu diskvalificēt viņu no darba tirgus, bet te jāvērtē zem lupas, jo politiska neatkarība sabiedriskajos medijos ir īpaši svarīga, uzsvēra Ruduša.

Jau ziņots, ka iepriekš Līdaka apšaubīja to, cik efektīvi ir publisko kapitālsabiedrību pārvaldības likuma noteikumi par kandidātu atlasi sabiedrisko mediju amatu konkursos. Viņa uzsvēra, ka mediju organizācijas ir specifiska vide, kas ļoti atšķiras no klasiskām kapitālsabiedrībām. Tāpēc viņa pauda, ka NEPLP vērsīsies Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, piedāvājot grozīt noteikumus, kā tiek izraudzīta sabiedrisko mediju vadība.

NEPLP par Latvijas Radio valdes locekli programmu attīstības jautājumos iecēla vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) padomnieci stratēģiskās plānošanas un komunikācijas jautājumos Sanitu Diku-Bokmelderi. Šo kandidāti atbalstīja trīs NEPLP locekļi, pret bija – divi.

Turklāt vairāki NEPLP locekļi asi kritizēja izvēlētās kandidātes līdzšinējo pieredzi mediju jomā un arī saistību ar politisko partiju.

Dika-Bokmeldere mediju jomā neilgi darbojusies pirms teju 20 gadiem, bet pēc tam ilgstoši bijusi uzņēmuma “VVD mārketinga komunikācijas” īpašniece. 2011.gadā no Nacionālās apvienības saraksta nesekmīgi startējusi Saeimas vēlēšanās. Saikni ar Nacionālo apvienību nav zaudējusi un darbību tajā apturējusi tikai šī gada 1.novembrī – dienu pirms noslēdzās pieteikšanās uz brīvo Latvijas Radio valdes locekļa vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti