Žurnālistu asociācija aicina Rīgas domi pārtraukt žurnālistu darba ierobežošanu

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valde aicina Rīgas domi pārskatīt 21.jūnijā pieņemtos noteikumus par Rīgas domes sēžu apmeklēšanas kārtību, kas būtiski apgrūtina žurnālistu darbu un tādējādi samazina sabiedrības iespējas saņemt neatkarīgu un pilnvērtīgu informāciju par galvaspilsētas pārvaldi.

LŽA informēja, ka jaunie noteikumi aizliedz žurnālistiem sēžu laikā atrasties zālē, ierādot vietu tikai balkonā. Tas apgrūtina ne vien iespējas uzdot jautājumus deputātiem, bet arī sarežģī televīzijas žurnālistu saziņu ar operatoriem, kuriem atļauts filmēt zālē. Televīzijas ziņas ir komandas darbs, un netraucēta komunikācija starp žurnālistu un operatoru ir neatņemama šī darba sastāvdaļa.

Priekšvēlēšanu laikā Rīgas domes priekšsēdētājs un citas amatpersonas regulāri izvairījās no žurnālistu jautājumiem un dalības sabiedrisko mediju raidījumos. Jaunie kārtības noteikumi informācijas iegūšanu Rīgas domē apgrūtinās vēl vairāk.

"Konstruktīva, atvērta sadarbība ar presi ir sabiedrības interesēs – tikai tā iespējams iegūt pilnvērtīgu informāciju par pilsētas pārvaldi un nodokļu maksātāju līdzekļu izlietojumu. Pieejas ierobežošana raida signālu sabiedrībai – caurspīdīgums nav Rīgas domes prioritāte," uzsver LŽA valdes priekšsēdētāja Rita Ruduša.

LŽA valde vērtē jauno kārtību kā nesamērīgus ierobežojumus mediju darbam un sabiedrības interesēs aicina jaunā sasaukuma Rīgas domi tos nekavējoties atcelt. LŽA mudina arī turpmāk konsultēties ar žurnālistu profesionālo asociāciju, iekams pieņemt lēmumus, kas būtiski maina mediju darba apstākļus Rīgas domē.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti