1:1

1:1 Gundars Rēders : Aleksandrs Ņevzorovs (RUS)

1:1

1:1 Gundars Rēders : Iļja Novikovs

1:1 Gundars Rēders : Aleksandrs Ņevzorovs

Žurnālists Ņevzorovs: Latvijā un Lietuvā jāaizmirst pagātne – jāpārstāj vajāt «nabaga omoniešus»

Latvijā būtu laiks aizmirst deviņdesmito gadu norises un būtu jāpārstāj "vajāt tos nabaga omoniešus", šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" pauda skandalozais žurnālists Aleksandrs Ņevzorovs.

"Viņi bija tikai un vienīgi izpildītāji. Nedrīkst tiesāt karavīrus. Ne par ko nedrīkst tiesāt karavīrus. Esiet cēlsirdīgi, esiet Eiropa, esiet pāri tam visam un to pašu pasakiet lietuviešiem," teica Krievijas žurnālists, kurš gan pats par tendenciozu 1991.gada notikumu atspoguļojumu atvainoties negrasās.

Tomēr, ja Latvija un Lietuva pārstātu vajāt "omoniešus", Ņevzorovs būtu gatavs apsvērt iespēju atvainoties par deviņdesmito gadu sākuma notikumu atspoguļojumu. "Nu, ja šādā ziņā jūs nedaudz mainītos, es nopietni aizdomātos par atvainošanos," noteica Krievijas žurnālists.

Pēc viņa sacītā, neviens vairs neapšauba Latvijas spēju būt par nāciju un to, ka tai var būt viss, kas pienākas jebkurai Eiropas tautai. "Esiet pāri rēķinu kārtošanai ar veciem impērijas karavīriem," aicināja Ņevzorovs, atzīstot – latviešu priekšā viņam ir sakāves sajūta. "Jūs uzvarējāt. Jūs uzvarējāt, draugi. Ko jums vēl vajag?"

Viņš gan arī atzina, ka Latvijai nevajag aizmirst, ka tā kādreiz bija Krievijas impērijas sastāvdaļa. "Ja Krievija saglabās savas vēsturiskas tradīcijas, arī būsiet lielā mērā gards kumoss," sprieda Krievijas žurnālists, vienlaikus uzteicot Latvijas dalību NATO.

Viņš gan skeptiski izteicās par paziņojumiem saistībā ar NATO spēku audzēšanu Baltijas jūras reģionā.

"Īpaši jau tā neaudzē, es teiktu. Tā vairāk ir propaganda. Kāda tur audzēšana. Turklāt pārsvarā tie ir pretraķešu aizsardzības spēki. Bet kas ir pretraķešu aizsardzība? Kaimiņi uzstāda slēdzenes savās durvīs. Kāpēc par to sašust? Ja jūs ilgi pozicionējat sevi kā kramplauzi, kas var uzlauzt jebkuras durvis, nebrīnieties, ka kaimiņi ieliek jaunas, dārgas elektroniskas slēdzenes. Tas ir pilnīgi normāli," izteicās žurnālists.

Viņš arī pauda viedokli, ka "idioti formas cepurēs ir ne tikai Krievijā" un ka Otrais pasaules karš ar daudzajiem upuriem nevienam nav bijusi mācība. "Cilvēku attiecību riebīgums paliek aptuveni tāds pats, es baidos, ka pēc kara ož ļoti stipri," sprieda Ņevzorovs.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti