Žurnālists: Iespējamie vainīgie ir tādi paši kā pārējā sabiedrība

Zolitūdes traģēdijas iespējamie vainīgie, piemēram, būvnieki ir tādi paši cilvēki kā pārējā sabiedrība, intervijā piektdienas rītā LTV „Rīta Panorāma” sacīja žurnālists Guntis Bojārs.

Viņš ir viens no LTV dokumentālās filmas „Zolitūde. Kurš vainīgs?” veidotājiem.

Žurnālists akcentē, ka būvnieku vidū, iespējams, ir bijusi tādi pati attieksme pret pienākumiem vai kaut kādām nepilnībām kā pārējā sabiedrībā – „gan jau, ka būs”. Šī nostāja izpaužas visdažādākajās rīcībās. Taču, kā norāda Bojārs, būvnieki ir tādi paši kā mēs, un to daudzi nav sapratuši.

Filmas veidošanas laikā viņam radusies sajūta, ka izmeklētāji strādā, cik spēj. Darbā ir iesaistīti milzīgi policijas spēki. Tomēr tas, vai viņu sagatavotie materiāli būs pārliecinošāki argumenti nekā apsūdzēto advokātu sagatavotās aizstāvības, ir jautājums.

Sagrūstot lielveikalam „Maxima”, pirms gada Zolitūdē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Viņu piederīgie piektdienas vakarā atkal pulcēsies Priedaines ielā, lai ar klusuma brīdi pieminētu savus mīļos.

Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad vakarā, cilvēkiem iepērkoties, sagruva Priedaines ielā 20 esošais „Maximas” veikals. Nelaimē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, to vidū trīs glābēji. Bez vismaz viena vecāka palika 23 bērni.

Valsts policija aizvien turpina lietas izmeklēšanu, taču sola to pabeigt jau tuvākajā laikā. Tikmēr atbildību neviens nav uzņēmies.

Traģēdija sašūpoja Latvijas sabiedrību. Pēc tās ziedojumi traģēdijas upuru radiniekiem un cietušajiem sasniedza visu laiku lielāko apjomu, kas ziedots kādam konkrētam mērķim.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti