Žurnālisti: Brokai jānoliek tieslietu ministres portfelis

Tieslietu ministrei Baibai Brokai (NA), kurai atteikta pielaide valsts noslēpumam, ir jānoliek amata pilnvaras, Latvijas Televīzijas raidījumā „Skats no malas” pauda vairāki žurnālisti.

„Ja Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ir pateicis, ka pielaidi nav iespējams iedot, ministrei ir jānoliek koferis un nopietni, ļoti konkrēti jāpasaka: „Paldies es aizeju, lūk, tāds ir lēmums.” Nevis apstrīdēt, saukāties, izdomāt visādus pekstiņus tikai tāpēc, lai paliktu pie šī portfeļa vai spekulētu par to, kurš koalīcijā ir lielāks sliktums," kritiski izteicās žurnāliste Baiba Rulle.

Ja zobārsts nav pabeidzis augstskolu un viņam nav sertifikāta, viņš taču nestrādā par zobārstu, vai ne?” sacīja Rulle.

Pēc viņas domām, nav būtiski, vai pielaide atteikta tieslietu, zemkopības vai kultūras ministram. „Ja ministram nav pielaides valsts noslēpumam, viņš nevar pildīt savus pienākumus,” vēlreiz atkārtoja Rulle, norādot, ka valdības darbs lielā mērā sastāv no darba ar slepeniem dokumentiem.

Rulle ierosināja ministru amata kandidātus pārbaudīt pirms valdības apstiprināšanas.

Arī žurnāliste Ilze Nagla uzskata – ja nav pielaides, nav variantu, un Brokai ir jāatkāpjas no sava amata. Uz jautājumu, vai tā būtu koalīcijas gāšana, Nagla pieļāva, ka koalīciju būtu iespējams saglabāt, ja Broka pati pieņem šo lēmumu. „Tad ir jautājums, kā interesēs neilgi pirms vēlēšanām ir sašūpot koalīciju,” retoriski vaicāja žurnāliste.

Savukārt raidījuma vadītājs Kārlis Streips mudināja Satversmes aizsardzības biroju preses konferencē izskaidrot plašākai sabiedrībai, uz kāda pamata šādi lēmumi tiek pieņemti.

Jau vēstīts, ka SAB teju pēc pusgadu ilgas pārbaudes nav piešķīris tieslietu ministrei Brokai augstākās kategorijas pielaidi valsts noslēpumu saturošiem dokumentiem.

Tieslietu ministre SAB lēmumu uzskata par politiski angažētu un to pārsūdzēs ģenerālprokuroram. Ministres amatu viņa atstāt negrasās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti