Panorāma

Štrombergs un Lakučs pret "ātro kredītu" ierobežošanas likumu

Panorāma

Bijušie prezidenti pulcējas Baku

Drošības policijai pārmet spiedienu uz medijiem

Žurnālistes pratināšanas dēļ Drošības policijai pārmet spiedienu uz medijiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pusotru stundu ilga pratināšana Drošības policijā - ar to trešdien nācās saskarties žurnālistei Agnesei Margēvičai. Lai arī Drošības policijas darbiniekiem nevarot pārmest preses likuma normu pārkāpumus, tas liekot uzdot jautājumus par iestādes patiesajiem nodomiem.

Žurnāliste Agnese Margēviča neslēpj - saruna Drošības policijā bija saistīta ar viņas darbu. Drošības policija izvērstos skaidrojumos neielaižas, vien norāda: „A.Margēviča tika izsaukta uz Drošības policiju liecinieces statusā Drošības policijas lietvedībā esoša kriminālprocesa, kas ierosināts saistībā ar neizpaužamu ziņu izpaušanu, ietvaros.”

Tas saistīts ar Margēvičas rakstu „Dienā”, kurā stāstīts par tobrīd vēl oficiāli neizziņotu bankas „Citadele” pārdošanas cenu. Žurnāliste uzsver, ka ir parakstījusies par pratināšanā uzdoto jautājumu un atbilžu neizpaušanu. Taču, vērtējot situāciju kopumā,  norāda - raksts publicēts 7.aprīlī, bet Drošības policijas reakcija nākusi krietni vēlāk.

„Kāpēc tas notiek tieši šobrīd, ar tik lielu laika nobīdi un tieši brīdī, kad „Diena” ir publicējusi pirmo lielo rakstu par norisēm pašā Drošības policijā? Uz to, ka šī nav sakritība, daļēji norāda arī tas, ka jau pēc pratināšanas par konkrēto „Citadeles” rakstu, es tiku aicināta uz neformālu sarunu kādā citā blakus telpā, kur man vēlējās uzdot jautājumus, kāda manā rīcībā ir informācija par konkrētiem Drošības policijas darbiniekiem,” saka Margēviča.

Tā kā Drošības policijas darbinieku nosacījumi žurnālistei nebija pieņemami, proti, viņai neatklāja ne amatpersonu, kas runās, ne to pārstāvēto struktūrvienību, kā arī, lai neapdraudētu avotus, Margēviča šādai neformālai sarunai nepiekrita. Laikrakstu „Diena” un „Dienas Bizness” galvenais redaktors Gatis Madžiņš uzsver, ka laikraksts sniegs visu nepieciešamo atbalstu savai autorei.

„Ja žurnālista materiāls ir rezonējis tā, kā viņš var rezonēt, un ir izraisījis tādu drošības iestāžu interesi, tad es gribu teikt tikai to, ka žurnālists savu darbu dara ļoti labi. Tad man gribētos retoriski vaicāt, kura ir tā iestāde, kas savu darbu dara slikti. Otrkārt, manuprāt, šis ir tas gadījums, gana kliedzošs gadījums, uz kuru vajadzētu reaģēt žurnālistu arodorganizācijām, neraugoties uz gana interesanto mediju situāciju. Šis ir klajš spiediens uz mediju un konkrēto autoru,” saka Madžiņš.

Trešdien saķeršanās ar Drošības policiju bija vēl kādam žurnālistam. Portāla Pietiek.com žurnālists Lato Lapsa, ierodoties drošības policijā, lai nodotu iesniegumu, tika aizturēts, jo līdzi bijis diktofons, kuru šajā iestāde ienests nedrīkst. Drošības policijā norādīja, ka Lapsa īslaicīgi aizturēts, jo nepakļāvās policijas amatpersonu likumīgajām prasībām. Vēlāk viņš tika nodots Valsts policijai, kuras kompetencē ir šādu pārkāpumu izvērtēšana

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti