Dienas ziņas

Jelgavā top mājražotāju veikals “Amatnieku sēta”

Dienas ziņas

Valdība apstiprina nākamā gada budžeta plāna projektu

Zolitūdē sēro un piemin traģēdiju

Zolitūdes traģēdijas vietā piemiņas brīdī – sveču jūra un asaras

Piektdien aprit gads kopš dienas, kas mainīja simtiem ģimeņu dzīvi uz visiem laikiem un  tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju lika uzdot jautājumu: kā tas ir iespējams, ka, aizejot pēc piena un maizes, mamma vai tētis vairs nekad nepārnāks mājās.  

Vietā, kur Zolitūdē atradās lielveikals “Maxima”, visu dienu notiek piemiņas pasākumi traģēdijā bojāgājušo atcerei, un vakarā, laikā kad iebruka veikala griesti, piemiņas brīdī pulcējušies daudzi desmiti cilvēku, un bija redzama svecīšu jūra.

Sajūta traģēdijas vietā ir tāda, it ka nav pagājis gads, bet tikai viens mirklis... Tas nespēja dziedēt dvēseles, cilvēki raudāja, neslēpjot asaras, no notikuma vietas stāstīja LTV korespondente Aija Kinca.

Daudzi atnesa arī bojāgājušo fotogrāfijas, un arī piektdien varēja sajust cilvēku vienotību, līdzjūtību un sirsnību, traģēdijas vietā varēja just ne vien to, ka cilvēki atnākuši pieminēt un izrādīt cieņu bojāgājušajiem, bet arī sajust cilvēku saliedētību, ziņoja Latvijas Radio korespondente Baiba Kušķe.  

Baiba Kušķe par Zolitūdes traģēdijas piemiņas brīdi
00:00 / 02:15
Lejuplādēt


Jau ziņots, ka piektdien aprit gads kopš Zolitūdes traģēdijas, kas aiznesa 54 cilvēku dzīvības un uz mūžu mainīja vēl daudzu cilvēku dzīvi. Bojāgājušos piektdien pieminēja daudzās baznīcās, bet jau no pašā rīta agruma ļaudis kādreizējā veikala „Maxima” vietā nolika svecītes, mīļlietiņas un ziedus, pieminot pirms gada bojāgājušos un cietušos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti