Pusdiena

Pusdiena 21.11.2016

Pusdiena

Pusdiena 22.11.2016

Iedzīvotāji piemin Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos

Zolitūdes traģēdijas vietā aizdedz svecītes un gulst ziedi bojā gājušo piemiņai

Lai arī Zolitūdes traģēdijas trešajai gadadienai veltītais piemiņas pasākums pirmdien, 21.novembrī, sāksies pēcpusdienā ap plkst.17, jau pirms pusdienlaika cilvēki devās uz traģēdijas vietu, lai noliktu ziedus un iedegtu svecīti traģēdijā bojā gājušo piemiņai, novēroja Latvijas Radio.

Pirms pusdienlaika nebija neviena brīža, kad Zolitūdes traģēdijas pagaidu piemiņas vietā nebūtu kāda cilvēka. Ļaudis nepārtraukti dodas uz piemiņas vietu, kur gulst ziedi un iedegtas svecītes traģēdijā bojā gājušo piemiņai, novēroja Latvijas Radio.

Dažiem cilvēkiem bija asaras acīs, jo viņi uzskata, ka nekas daudz šo trīs gadu laikā sabiedrības attieksmē pret Zolitūdes traģēdiju nav mainījies. Savukārt citi traģēdijas vietā satiktie cilvēki atzina, ka viņi jūtas kā izdzīvotāji, jo dažādu iemeslu dēļ 2013. gada 21. novembra vakarā nebija veikalā "Maxima" brīdī, kad iegruva ēkas jumts.

Daļa uzrunāto cilvēku uzskata, ka pēc traģēdijas valstī ir notikušas izmaiņas likumos, arī drošības ziņā attiecībā uz signalizāciju veikalos. Daļa gan pauda viedokli, ka drošība veikalos nav uzlabojusies, izņemot, iespējams, tikai tajās ēkās, kas tagad tiek būvētas.

Tāpat daļa cilvēku pauda neizpratni, kādēļ trīs gadu laikā nekāda taisnība nav panākta - joprojām šajā lietā nav notiesājoša tiesas sprieduma, un viņi arī netic, ka varētu kaut kas mainīties pēc šiem trim gadiem.

Jau ziņots, ka Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti cilvēku tika ievainoti.

Policija traģēdijas apjomīgās lietas izmeklēšanu pabeidza gandrīz pusotru gadu pēc notikuma, un prokuratūra kriminālvajāšanu sākusi pret astoņām personām. Tāpat šajā lietā pret piecām juridiskajām personām uzsākts piespiedu ietekmēšanas process un par aizdomās turētajām atzītas deviņas personas.

Savukārt lietas iztiesāšana notiek kopš 2015.gada decembra un sākotnēji tajā uzklausīti cietušie un viņu pārstāvji, kā arī risināti procesuāli lēmumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti