Zolitūdes traģēdijas tiesā uzklausīs ekspertus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Otrdien, 30.maijā, Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesā plānots pāriet pie ekspertu nopratināšanas.

Viens no valsts apsūdzības uzturētājiem, prokurors Agris Skradailis stāsta, ka ekspertus uzklausīs saistībā ar pirmstiesas izmeklēšanas laikā sniegto komplekso atzinumu.

“Ir piedalījušies desmit eksperti, snieguši atbildes uz jautājumiem, kādēļ notika jumta daļējā sabrukšana, kāds bija tam iemesls, mehānisms. Un mums ir nepieciešams vēlreiz gūt apstiprinājumu viņu izdarītajiem secinājumiem,” stāsta prokurors.

Viņš lēš, ka eksperti tiks uzklausīti visās turpmākajās tiesas sēdēs līdz pat Jāņiem.

Prokurors Agris Skradailis
00:00 / 01:02
Lejuplādēt

Iniciatīva aicināt ekspertus nāca gan no valsts apsūdzības uzturētājiem, gan atsevišķiem aizstāvjiem. “Saprotams, ka būs ļoti daudz jautājumu un katrs mēģinās to deķi vilkt uz savu pusi,” piebilst prokurors.

Ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti secināja, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva. 

Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

2015.gada 8.decembrī tiesa sanāca uz pirmo sēd. Sākotnēji tiesā skatīti procesuāli jautājumi, bet pēc vairākiem mēnešiem sākta cietušo un liecinieku nopratināšana.
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti